Lepiej szybciej czy taniej? Sprawdziliśmy, jak dojechać na Lotnisko Warszawa-Radom

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komunikacją do Radomia
Komunikacją do RadomiaKatarzyna Kędra / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Komunikacją do Radomiatvnwarszawa.pl

Komunikacją i samochodem. Porównaliśmy podróż z Warszawy na lotnisko Warszawa-Radom. Sprawdziliśmy czas i koszt przejazdu pociągiem i oceniliśmy nowo otwarty dla kierowców odcinek trasy S7. Kto dojechał szybciej, a kto zapłacił mniej?

10 maja z reporterem tvnwarszawa.pl Mateuszem Szmelterem spotkaliśmy się przed wejściem do Dworca Zachodniego około godziny 8.10. Tego dnia od uroczystego otwarcia lotniska w Radomiu minęły nieco ponad dwa tygodnie. Mateusz jechał do Radomia samochodem. Ja miałam pojechać pociągiem.

Meleksem na peron numer 9

Remontowany dworzec Warszawa Zachodnia. Tablica z odjazdami pokazała niesławny peron numer 9, więc ruszyłam za strzałkami. Pasażerowie szukający peronu, mogą poczuć się jak w labiryncie. Jest znacznie oddalony od właściwego budynku stacji i od pozostałych peronów. Trasa wydawała się nie kończyć. Ciągle upewniałam się, czy idę zgodnie z kierunkiem, który wskazywały tabliczki. W pewnym momencie miałam wrażenie, że już jestem całkowicie poza dworcem.

Dworzec Zachodni w przebudowie Katarzyna Kędra, tvnwarszawa.pl

Droga ciągnęła się w nieskończoność. Zobaczyłam już nawet koparki i szlabany, gdzie zabłądziła jedna z pasażerek. Robotnicy wygonili ją, gwiżdżąc i krzycząc, że "to nie tędy się idzie". Znalazłam się na prowizorycznym chodniku zbudowanym z płyt, na ogrodzeniu była tabliczka ze strzałką prowadzącą na mój peron.

Droga na peron numer 9Katarzyna Kędra, tvnwarszawa.pl

- Tędy na peron 9, dobrze idę? - zapytałam mijającego mnie robotnika. - Tak, jeszcze ze dwa kilometry - zaśmiał się. Choć okazało się, że to wcale nie był żart. Trasa nadal się nie kończyła.

Po chwili zobaczyłam za sobą meleksa. - Pani siada - powiedział kierowca. - Ale to na peron numer 9? - zapytałam. - Ta - odpowiedział kierowca. W środku siedziała już pasażerka. Po drodze zgarnęliśmy kolejną osobę.

Mały, elektryczny samochodzik pomieściłby czterech pasażerów. Jechał dość szybko, podskakując przy każdym łączeniu betonowych płyt.

Melexem na peron numer 9Katarzyna Kędra, tvnwarszawa.pl

Jeszcze jedne schody i jestem u celu. Udało się.

- To są jakieś jaja - mówi stojąca obok mnie kobieta, która czekała z dużą walizką na SKM na Lotnisko Chopina. - Te komunikaty, żeby dojść tu z walizką. Dramat - komentuje. Trudno się z nią nie zgodzić. Pociąg Kolei Mazowieckich przyjeżdża punktualnie, o godzinie 8.46. Bez przejażdżki meleksem najpewniej bym się spóźniła. Nie spodziewałam się tak długiej trasy na peron, choć na samym dworcu byłam stosunkowo wcześnie.

Komunikacją w nieco ponad dwie godziny

Jazda pociągiem przebiegała bez zakłóceń, choć w pośpiechu nie kupiłam wcześniej biletu. Chciałam zapłacić za niego przez internet, ale ciągle pojawiał się komunikat, że "link do płatności wygasł". Automatów w pociągach KM nie ma, ostatecznie bilet kupiłam u konduktorki. W Radomiu na Dworcu Głównym wysiadłam zgodnie z rozkładem - o godzinie 10.26.

Przystanek autobusowy był tuż przy wyjściu. Za 17 minut na Lotnisko Warszawa-Radom miał zabrać mnie autobus linii numer 5. Jedzie tam też linia nr 14, z tego samego przystanku na placu Dworcowym.

Autobus spóźnił się kilka minut, wyjechałam około 10.50. Po drodze złapał jeszcze kilkuminutowe opóźnienie. Finalnie na Lotnisku wysiadłam o godzinie 11.06. Dwie minuty później spotkaliśmy się z Mateuszem przed lotniskiem.

Weszliśmy do środka. Pachniało nowością, ale świeciło pustkami. Tego dnia nie było ani jednego odlotu ani przylotu. I tak przez kolejne dwa dni - do 12 maja. Personel w punkcie informacyjnym wydawał się znudzony. Nie było prawie nikogo. Widzieliśmy tylko jedną panią, która przyszła pozwiedzać.

10 maja Lotnisko Warszawa-Radom świeciło pustkami Katarzyna Kędra, tvnwaszawa.pl

CZYTAJ TAKŻE: "Patrzymy w prawo - pusto, patrzymy w lewo - pusto". Dziś odlecą dwa samoloty, jutro nie będzie żadnego

Całkowity czas podróży: 2 godziny i 22 minuty.

Koszt biletu (w jedną stronę) na trasie Warszawa Zachodnia - Radom Główny: 26,50 zł (liczony od stacji Warszawa Dawidy - wcześniej przez Warszawę jechałam na warszawskiej karcie miejskiej).

Bilet za przejazd autobusem miejskim w Radomiu: 3,60 - najlepiej kupić go w automacie przy przystanku. W autobusach nie ma biletomatów.

Razem: 30,10 zł.

Opcjonalnie koszt taksówki z centrum na lotnisko: około 15 złotych.

Połączenie z Warszawy na Lotnisko do Radomia (bezpośrednie) uruchomił też od 27 kwietnia przewoźnik Neobus, ale busy kursują co kilka godzin. Cała podróż wynosi z Dworca Zachodniego (w zależności od kursu): od 1 godziny i 15 minut do 1,5 godziny.

Jak informowaliśmy na tvn24.pl, od poniedziałku, 15 maja, podróżni jadący shuttle busami z Warszawy na lotnisko w Radomiu mogą korzystać też z dodatkowego przystanku na Dworcu Zachodnim w Warszawie. "Shuttle bus będzie rozpoczynał lub kończył podróż na Dworcu Zachodnim, dzięki temu podróżni będą mogli w łatwy sposób kontynuować swoją wyprawę drogą kolejową" - zapowiedziało w komunikacie lotnisko.

Samochodem na Lotnisko Warszawa-Radom

Mateusz Szmelter wyruszył samochodem mniej więcej w tym samym czasie. - Trasa z Warszawy spod Dworca Zachodniego na parking pod samym terminalem Lotniska Warszawa-Radom zajęła mi 1 godzinę i 44 minuty. W tym czasie miałem nawet czas na kawę na stacji. Tutaj kilka minut zajęło mi zorientowanie się w sytuacji parkingowej. Jest długoterminowy, gdzie planowałem się zatrzymać, oraz parking numer 1 i 2 przy samym terminalu. Ostatecznie okazało się, że parking długoterminowy jest jeszcze nieczynny. Dlatego wróciłem pod terminal - relacjonował z lotniskowego parkingu reporter tvnwarszawa.pl.

Dodał, że z punktu widzenia kierowcy, po otwarciu nowego odcinka trasy S7 z Lesznowoli do Tarczyna, trasa jest bardzo dobra. - W całości z Warszawy do Radomia odbywa się drogą szybkiego ruchu - zaznaczył. Wyjeżdżając z Warszawy napotkał małe korki w Alejach Jerozolimskich i przy zjazdach z obwodnicy. - Nie były jednak uciążliwe - ocenił. - Tutaj, już po zjeździe z S7 w Radomiu, także poruszamy się dwupasmową trasą, bezproblemowo - zaznaczył. - Dojazd jest bardzo wygodny - ocenił.

Koniec promocji na parking

Od wtorku, 16 maja parking na lotnisku Warszawa-Radom jest już płatny; wcześniej – w ramach promocji związanej z otwarciem portu lotniczego – za pozostawienie pojazdu nie trzeba było płacić, o czym jeszcze zdążył przekonać się nasz reporter.

Do dyspozycji kierowców jest jeden parking Kiss & Fly dla tych, którzy tylko kogoś podrzucają i odjeżdżają dalej. - Są też dwa parkingi przy terminalu: jeden przy samym budynku i kolejny w drugiej linii oraz około kilometra dalej parking długoterminowy. Nazwałbym go planowanym, ponieważ on jeszcze nie jest ukończony. Jest do niego dojazd, natomiast tam parkować jeszcze się nie da. Trwają jakieś prace - podkreślił Szmelter.

W strefie Kiss & Fly. Do 10 minut postój będzie darmowy (dotyczy to jednego wjazdu w ciągu doby), a następnie 11-20 minuta – 10 zł, 21. minuta i kolejne – 10 zł za każde rozpoczęte 20 minut.

Koszt paliwa w jedną stronę: około 60 zł.

Odległość z Dworca Zachodniego na lotnisko w Radomiu: 105 km.

Podsumowując, dla jednej osoby zdecydowanie taniej jest pojechać pociągiem i dalej autobusem. Przy dwóch osobach koszty rozłożą się podobnie. Przy trzech i większej liczbie bezkonkurencyjne będzie auto, nawet wliczając dni stania na płatnym parkingu. Czasowo podróż samochodem wychodzi prawie godzinę krócej.

Do Modlina krócej

Dla porównania weźmy też Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Wyjazd również ze stacji Warszawa Zachodnia. O podobnej porze - o godzinie 8.01 - odjeżdża pociąg Kolei Mazowieckich RL w kierunku Modlina. Podróż trwa 47 minut.

Stamtąd na lotnisko dowiezie nas bus ZL, który jedzie 10 minut.

Czas całkowity: 1 godzina i 9 minut.

Cena biletu w jedną stronę: od 22,40 do 28,50 zł.

Ale z Warszawy bezpośrednio na lotnisko w Modlinie jedzie też Flixbus. Z Dworca Zachodniego około godzinę i bezpośrednio na lotnisko. Koszt: od 29,99 do 39,99 złotych.

Podróż samochodem na lotnisko w Modlinie zajmuje około godziny. Z Dworca Zachodniego prowadzi najpierw aleją Prymasa Tysiąclecia, później trasą S8 i następnie kierowcy mają do wyboru: drogę krajową numer siedem (41,7 km) lub drogę wojewódzką numer 630 (45,8 km).

Lotnisko w Modlinie (zdjęcie ilustracyjne) TVN24

Huczne otwarcie i odwołane loty

Huczne otwarcie przez rząd PiS lotniska Warszawa-Radom odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia w Radomiu wylądował pierwszy samolot rejsowy - był to lot z Paryża. Dzień później pasażerowie odlecieli do stolic Włoch i Francji.

Lotnisko Warszawa-Radom oficjalnie otwarte
Lotnisko Warszawa-Radom oficjalnie otwarteW czwartek wieczorem w porcie lotniczym Warszawa-Radom ma wylądować pierwszy samolot pasażerski - będzie to lot z Paryża. Lotnisko imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku wybudowano niemalże od podstaw. Według Polskich Linii Lotniczych terminal będzie mógł na początku przyjąć około miliona pasażerów w ciągu roku, a docelowo nawet ponad 3 miliony osób rocznie.Tomasz Pupiec | Fakty po południu TVN24

Część lotów, które były planowane jeszcze przed uruchomieniem lotniska, już zostało odwołanych. W marcu i kwietniu biuro podróży Itaka zrezygnowało z kilku kierunków z powodu niewielkiego zainteresowania. Jeszcze w maju Itaka i Exim Tours poinformowały ponadto o likwidacji połączenia do tunezyjskiego Monastyru.

Po otwarciu lotniska informowaliśmy też o planach PKP PLK, które zamierza wybudować przystanek Radom Wschodni. Nowy peron ma ułatwić dotarcie do lotniska. Jednak pierwsze pociągi zatrzymają się tam w 2025 roku.

Przystanek Radom Wschodni na wizualizacjachPKP PLK

Budowa lotniska w Radomiu rozpoczęła się w maju 2019 roku. Już raz jednak radomski port musiał zostać zamknięty z powodu braku zainteresowania pasażerów i w związku z tym linii lotniczych. Tym razem ma być inaczej, bo - jak przekonywali rządzący - większość Polaków lata na południe Europy, a nowy port ma być zapasowym dla Lotniska Chopina i Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Autorka/Autor:Katarzyna Kędra, Mateusz Szmelter

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24

W garażu podziemnym Galerii Północnej na poziomie -1 zapalił się samochód. Ogień został ugaszony. Trwa oddymianie.

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Pożar na parkingu i ewakuacja centrum handlowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, które potrwają do wtorku. Ich celem jest sprawdzenie skuteczności działań spółki w razie zagrożeń.

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

"Całe Filtry obstawione wojskiem uzbrojonym po zęby i policją"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Pracownia polsko-białoruskiej artystki Jany Shostak, będąca częścią wystawy "Łzy szczęścia" w Zachęcie, została zniszczona dzień po otwarciu. - Narysowano sierp i młot na moich notatkach, napisano wrogie hasło, pocięto znajdujące się tam polaroidy i pomalowano elementy pracowni sprayem - powiedziała Shostak. Sprawcy nie zostali na razie zidentyfikowani.

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Pocięte polaroidy, sierp i młot na notatkach. W Zachęcie zdewastowano pracownię polsko-białoruskiej artystki

Źródło:
PAP

W jednym z przedszkoli na warszawskich Bielanach doszło do masowego zatrucia pokarmowego. Zachorowało 89 dzieci, 13 z nich trafiło do szpitala. Dochodzenie prowadzi sanepid.

89 dzieci zatruło się w przedszkolu, 13 przebywa w szpitalu

89 dzieci zatruło się w przedszkolu, 13 przebywa w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Raszynem kierowca jaguara uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jedna trafiła do szpitala, druga była reanimowana - mimo udzielonej pomocy zmarła. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wracali autem z pogrzebu, uderzyli w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Wracali autem z pogrzebu, uderzyli w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Samochód osobowy zderzył się czołowo z tirem na drodze serwisowej trasy S17. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu.

Jedna osoba zmarła po czołowym zderzeniu

Jedna osoba zmarła po czołowym zderzeniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Skaryszewie pod Radomiem 18-letni kierowca wjechał w ogrodzenie. Jak podała policja, młody mężczyzna nie ma prawa jazdy.

18-latek bez prawa jazdy wjechał w ogrodzenie

18-latek bez prawa jazdy wjechał w ogrodzenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

15 tysięcy litrów nielegalnych substancji przechowywano w pobliżu ogródków działkowych na warszawskim Paluchu. Jak podała policja, w beczkach, kartonach i workach znajdowała się ogromna ilość leków i suplementów niewiadomego pochodzenia. Zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty.

Magazyn nielegalnych leków i suplementów. Było ich tak dużo, że trzymali je w beczkach

Magazyn nielegalnych leków i suplementów. Było ich tak dużo, że trzymali je w beczkach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga trafił akt oskarżenia przeciwko Zofii K. Utytułowana windsurferka, medalistka igrzysk olimpijskich ma odpowiedzieć za oszustwo.

Prokuratura oskarżyła olimpijkę o oszustwo

Prokuratura oskarżyła olimpijkę o oszustwo

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do napaści doszło w barze.

Wszedł za ladę, wykręcił rękę barmance, uciekł z pieniędzmi

Wszedł za ladę, wykręcił rękę barmance, uciekł z pieniędzmi

Źródło:
PAP

Policjanci z warszawskich Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużej ilości narkotyków. Zabronione substancje były w reklamówce, którą 29-latek miał przy sobie, oraz w jego mieszkaniu.

Nerwowe zachowanie zwróciło uwagę policjantów. W mieszkaniu było pół kilograma narkotyków

Nerwowe zachowanie zwróciło uwagę policjantów. W mieszkaniu było pół kilograma narkotyków

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Strefa Kibica na błoniach Stadionu Narodowego ruszyła w niedzielę. Chętnych do obejrzenia pierwszego meczu Polaków na Euro 2024 nie brakowało. Humory nieco zepsuła porażka z Holandią. Będą jednak jeszcze dwa mecze, z Francją i Austrią.

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Aktualizacja:
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

W niedzielę przed południem w miejscowości Opacz Mała (powiat pruszkowski) w nowej hali przeznaczonej pod warsztat samochodowy wybuchł pożar. Płonęły opony i papa. W akcji gaśniczej brało udział 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca volvo trafił do szpitala po tym, jak zjechał z drogi i uderzył w murowaną stodołę. Tak mocno, że przebił jedną ze ścian i wjechał do środka. Okoliczności tego zdarzenia badają policjanci.

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po raz 19. ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia Rodziny. Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży.

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Źródło:
PAP

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym wydostawał się na zewnątrz, a w mieszkaniu nie było już praktycznie nic widać. Okazało się, że płonął garnek pozostawiony na kuchence. Niczego nieświadomy mężczyzna spał w jednym z pokoi. 

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przygotowania do wprowadzenia Strefy Czystego Transportu w Warszawie. Będzie ona obowiązywać od 1 lipca. Urzędnicy przyjmują kolejne wnioski o nadanie uprawnień do poruszania się po strefie.

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W niedzielę wieczorem rozpocznie się kolejny etap prac związany z przebudową tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia w ramach modernizacji Dworca Zachodniego. Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywać do końca wakacji.

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Źródło:
PAP

Budowniczowie trasy mają za sobą już prace przygotowawcze. Teraz ruszą pełną parą, budowane będą tory. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 16 na 17 czerwca, zamknięta zostanie ulica Rakowiecka od Puławskiej do Starościńskiej oraz jezdnia ulicy Puławskiej w kierunku Ursynowa, od Goworka do Narbutta. Kierowcy oraz autobusy pojadą objazdami.

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W sobotę wieczorem w miejscowości Sikory (powiat legionowski) wyłowiono z rzeki Narew ciało 42-letniego mężczyzny. Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Źródło:
PAP

W sobotę około południa ze stawu w parku Szczęśliwickim na Ochocie wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracuje prokurator.

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

25-letnia kobieta jest podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem (Mazowieckie). Jak przekazała nam prokuratura, 45-latek zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem.

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl