TVN Warszawa | Okolice

Aut miał w ogóle nie oglądać, a jedynie przybijać pieczątki. Diagnosta podejrzany o branie łapówek

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
pop
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl
ShutterstockGarwolińska policja bada sprawę przeglądów aut za łapówki

Pracownik jednej ze stacji kontroli pojazdów w powiecie garwolińskim (Mazowieckie) jest podejrzany o przyjmowanie łapówek za wystawianie zaświadczeń o badaniach technicznych. Samochodów miał w ogóle nie oglądać, a jedynie przybijać pieczątki potwierdzające przegląd.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner poinformowała, że 42-letni diagnosta "wielokrotnie wystawiał zaświadczenia o zrealizowanych przeglądach technicznych pojazdów". - Mężczyzna nigdy tych pojazdów nie widział, a mimo to wystawiał zaświadczenia o pozytywnym przeprowadzeniu badania i pobierał za to opłatę – powiedziała rzeczniczka.

Kilkanaście zarzutów

Diagnosta usłyszał kilkanaście zarzutów. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Podobnej kary mogą się też spodziewać dwaj mężczyźni, którzy za pozytywne wykonanie badania mieli wręczyć diagnoście łapówki. Tyle bowiem grozi za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz poświadczenie nieprawdy.

Policjanci w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają, czy takich przypadków nie było więcej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Znalazł w sieci ofertę sprzedaży swojego zegarka. Tak się dowiedział, że został okradziony.

Policja Praga Południe. Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież zegarka
Policja Praga Południe. Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież zegarka Właścicieli zegarka nie zauważył jego kradzieży. O tym, że przedmiot zniknął dowiedział się z internetu. Przeglądając jeden z portali zakupowych trafił na swój zegarek z charakterystycznymi uszkodzeniami. O pomoc w odzyskaniu swojej własności poprosił policję. KMP Praga Południe

Autor:pop

Źródło: PAP/tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości