Okolice

Okolice

Prawdziwy arsenał, blisko 500 kg materiałów wybuchowych - granatów moździerzowych i ręcznych, pocisków artyleryjskich, bombę lotniczą i proch artyleryjski znaleźli policjanci w podwarszawskim lesie. Według ustaleń funkcjonariuszy miały one służyć do przestępstw.

Muzeum Ossów 1920 ogłosiło konkurs na koncepcję aranżacji plastycznej swojej przyszłej wystawy. Ekspozycja ma opowiadać historię wielkiego polskiego zwycięstwa w bitwie z bolszewikami. Autor najlepszego projektu otrzyma 20 tysięcy złotych.

Przedstawiciele opozycyjnego SLD nie ukrywają radości z niekonstytucyjności zapisów o janosikowym. Winnych katastrofalnej sytuacji finansowej Mazowsza dopatrują się też gdzie indziej. - Jest to ogromna zasługa pana marszałka Adama Struzika – przekonuje Grzegorz Pietruczuk, radny sejmiku.

Przepisy o janosikowym dotyczące województw samorządowych są niezgodne z konstytucją, ponieważ nie określają żadnych granic wpłat do budżetu - uznał we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Przepisy przestaną obowiązywać po 18 miesiącach od ogłoszenia wyroku.

Dzieci szczepione w poradni DOM MED w Pruszkowie otrzymały mniejszą niż zalecana liczbę dawek szczepionki lub otrzymały inną substancję - poinformował w piątek Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami w pracy jednej z pielęgniarek.

O parze bezdomnych oczekujących dziecka, którym wysłużony opel kombi służył za mieszkanie informowaliśmy cztery miesiące temu. Wtedy urzędnicy obiecali pomoc. Dziecko się urodziło, trafi jednak do rodziny zastępczej, para bowiem wciąż nie ma dachu nad głową. Urzędnicy znów obiecują i deklarują: góra dwa tygodnie.

W środę w nocy na stacji Warszawa Rembertów doszło do uszkodzenia kabla od urządzeń sterowania ruchem - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Przez kilkanaście pociągi na trasie Siedlce-Warszawa były opóźnione.