Okolice

Okolice

2,5 kg amfetaminy w mieszkaniu

Policjanci zabezpieczyli 2,5 kg amfetaminy w jednym z mieszkań w Ożarowie Mazowieckim. Śledczy zatrzymali Maję M. i Szymona L. Oboje odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Nowy rozkład SKM. "Liczba połączeń się nie zmniejszy"

Od niedzieli pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały według nowego rozkładu jazdy. Urzędnicy zapewniają, że liczba połączeń się nie zmniejszy, zmiany są związane wyłącznie z pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych wokół stolicy.

Mazowsze: prawie 2 tysiące osób wciaż bez prądu

Po intensywnych opadach śniegu, w piątek o godz. 18 w regionie pozbawionych prądu było jeszcze ok. 1,3 tys. odbiorców - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. Rano bez prądu było ponad 10 tys. odbiorców z Mazowsza.

2 wypadki i 3 kolizje w jednym miejscu

We wtorek rano w podwarszawskich Chylicach, na ulicy Starochylickiej, zderzyło się 5 samochodów. Przejazd został zablokowany. Nie kursował autobus 710. Nadal można się spodziewać utrudnień.

Pożar w zakładzie recyklingu

W Sulejówku wybuchł pożar w zakładzie przetwarzania materiałów plastikowych. Płonął magazyn o wielkości 150 mkw. Nikt nie został ranny.

Wizz Air na Okęciu do końca marca

Samoloty Wizz Air co najmniej do końca marca będą startowały z i lądowały na Lotnisku Chopina. Decyzja to skutek przedłużających się problemów portu lotniczego w Modlinie, który od końca grudnia jest zamknięty dla ruchu pasażerskiego.

Kontrole i kary za zdezelowany autobus

Po artykule o katastrofalnym stanie technicznym autobusu linii 741 Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada kary finansowe i częstsze kontrole w pojazdach firmy Mobilis. Zdezelowany autobus trafił już do zajezdni, a linię obsługuje inny.

Strajk kolejarzy zakończony

Odwołane pociągi i opóźnienia dotknęły rano pasażerów kolei, szczególnie na linii do Pruszkowa, Otwocka i Tłuszcza. To skutek ogólnopolskiego strajku kolejarzy, który zakończył się o godz. 9.00. Po południu pociągi jeżdziły już zgodnie z rozkładem lub minimalnymi opóźnieniami.

Zarząd lotniska żąda planu naprawy

Jest odpowiedź władz portu w Modlinie na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który odmówił dopuszczenia pasa startowego do użytkowania. - Zobowiązaliśmy wykonawcę naprawy drogi startowej do przedstawienia szczegółowych planów wraz z metodologią i harmonogramem remontu – poinformował Piotr Okienczyc, prezes zarządu lotniska.

Lotnisko Modlin: nie ma zgody na otwarcie

Doraźnie naprawiany pas startowy na lotnisku w Modlinie nie został dopuszczony do ruchu. - Decyzja ws. uchylenia zakazu użytkowania pasa jest odmowna - powiedział Jaromir Grabowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Powód? Prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych odprysków.

Podróż zdezelowanym autobusem. "To przekracza wszelkie absurdy"

Kilkucentymetrowa dziura między skrzydłami drzwi, zaklejony taśmą przycisk "stop", nieczytelna i brudna tablica boczna z trasą linii – tak wyglądał autobus linii 741, którym podróżował we wtorek nasz internauta. Zdjęcia opublikował na tvnwarszawa.pl.

Ząbki: budują tunel, zamykają ulice

W Ząbkach powstaje tunel pod torami kolejowymi. Jednak zanim kierowcy i piesi bezpiecznie przejdą pod szlakiem do Wołomina, muszą przygotować się na utrudnienia.

Lotnisko Modlin: lada dzień decyzja ws. pasa

Czy pas startowy na lotnisku w Modlinie po doraźnej naprawie ponownie zostanie dopuszczony do ruchu, ma zdecydować lada dzień Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Otrzymał właśnie ostatnią potrzebną ekspertyzę. Władze portu chcą tymczasowo uruchomić pas, by na wiosnę znów go zamknąć. Wymaga bowiem generalnego remontu.