Wypadek przed niebezpiecznym przejściem. Kierowca trafił do szpitala

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plWypadek na Grójeckiej

Przed przejściem dla pieszych, uznawanym za jedno z najniebezpieczniejszych w Warszawie, doszło do zderzenia dwóch aut. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala.

Huyndai i volvo zderzyły się tuż przed przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu z Harfową na jezdni w kierunku centrum. Prawdopodobnie kierowca volvo zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wówczas w tył samochodu uderzył hyundai.

- Do zderzenie doszło na wysokości posesji Grójecka 129. W wyniku tego zdarzenia, kierowca volvo z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy szczegółowo ustalają okoliczności tego wypadku - przekazał Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce pojechał Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Zablokowane zostały dwa z trzech pasów ruchu w kierunku centrum. Ruch jest niewielki, ale w kierunku centrum utworzył się korek - relacjonował.

"Czarny punkt Ochoty"

Skrzyżowanie Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej jest określane mianem "czarnego punktu". Miejscy aktywiści i ochockie stowarzyszenia określają je jako "jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na Ochocie" i od lat walczą o poprawę bezpieczeństwa. W audycie przejść dla pieszych, który od trzech lat wykonuje ZDM, bezpieczeństwo w tym miejscu oceniono na 0 (w skali 0 - 5). Na Grójeckiej miały ruszyć w tym tygodniu prace wodociągowców poprzedzające zapowiadaną przez ZDM przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania. Ale zostały przełożone.

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/b