Na Ochocie przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania, na Ursynowie prace przy POW

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.pl / Urząd MiastaPrzebudują skrzyżowanie na Ochocie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką. Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Jak poinformował ratusz, od czwartkowego poranka wodociągowcy będą pracowali na południowej zawrotce w pasie dzielącym jezdnie ulicy Grójeckiej przed skrzyżowaniem z Harfową i Racławicką. W związku z pracami kierowcy jadący od strony Łopuszańskiej nie będą mogli zawrócić przed Racławicką. Objazd będzie prowadził do skrzyżowania z Korotyńskiego. Tą drogą pojadą też autobusy linii 228 i 328. "Nadal czynna będzie północna zawrotka, która umożliwia zawracanie kierowcom jadącym od strony centrum i skręt w Racławicką" - zastrzegli urzędnicy.

I zapowiedzieli, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lutego.

Grójecka - objazd zamkniętego odcinka ulicy
Urząd Miasta

Niebezpieczny punkt dla pieszych

Zmiany wynikają z konieczności przeprowadzenia prac związanych z modernizacją magistrali wodociągowej, a ich ukończenie jest niezbędne do rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania. "Planowane prace obejmują między innymi przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu: projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom" - wyjaśnił stołeczny ratusz. Przypomnijmy, przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Grójeckiej z Harfową i Racławicką to jeden z "czarnych punktów" Ochoty. Mieszkańcy od dawna apelowali o jego przebudowanie.

Dodatkowo w tym miejscu mają zostać wybudowane nowe drogi rowerowe. "Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał już umowę z wykonawcą prac" - poinformował ratusz.

Grójecka-Harfowa-Racławicka - organizacja ruchu po przebudowie
Urząd Miasta

W jednym kierunku na Płaskowickiej

Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy na Ursynowie. Jak przekazali urzędnicy, od najbliższej soboty do godziny 5 w niedzielę wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy będzie kontynuował prace przy budowie kanalizacji oraz drugiej, nowej jezdni Płaskowickiej.

Na potrzeby tych robót na odcinku od skrzyżowania z Pileckiego do skrzyżowania z Roentgena zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w kierunku Puławskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami Roentgena – Pileckiego. "Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Polskie Drogi będą musieli skręcić w prawo w kierunku Gandhi. W sobotę autobusy linii 179 w kierunku Osiedle Kabaty i 195 w kierunku Metra Natolin pojadą ulicą Pileckiego, a 185 w kierunku pętli Gwiaździsta – ulicą Roentgena i Pileckiego" - czytamy w komunikacie miasta.

Grójecka-Harfowa-Racławicka - organizacja ruchu po przebudowie
Urząd Miasta

W październiku na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o opóźnieniu na budowie POW:

Opóźnienie na budowie POW

Burmistrz Ursynowa o opóźnieniu na budowie POW ursynow.pl
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp