Najnowsze

Po zderzeniu z ciężarówką auto stanęło w płomieniach. Kierowca zginął

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
W wypadku na DK62 zginął 48-letni kierowca
W wypadku na DK62 zginął 48-letni kierowca Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plW wypadku na DK62 zginął 48-letni kierowca

W miejscowości Wygoda-Smoszewska na drodze krajowej numer 62 zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. W wyniku zderzenia auto zapaliło się. Jego kierowca był reanimowany. Nie udało się go uratować. Droga była zablokowana w obu kierunkach.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15 w miejscowości Wygoda-Smoszewska w powiecie płońskim, tuż przy granicy z powiatem nowodworskim. - Zderzyły się samochód osobowy z pojazdem ciężarowym. Po przyjeździe na miejscu strażaków, osoba kierująca autem osobowym znajdowała się poza pojazdem. W wyniku zdarzenia samochód zapalił się. Został już ugaszony - powiedział tvnwarszawa.pl Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażak dodał, że poszkodowany kierowca osobówki był reanimowany.

Jak przekazała około godziny 16 Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, 48-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault nie przeżył wypadku. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowe renault najechało na tył pojazdu ciężarowego. Oba jechały w kierunku Płocka. Droga krajowa numer 62 jest w tej chwili zablokowana. Utrudnienia potrwają nawet kilka godzin - dodała policjantka.

Dla kierowców policja przygotowała objazdy w miejscowości Ostrzykowice (powiat nowodworski) oraz w Goławinie (powiat płoński) przez Kamienicę, Zdunowo i Załuski. - Prosimy o stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez osoby kierujące ruchem - przekazała Drężek-Zmysłowska.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia po wypadku zakończyły się około godziny 19.30.

Dwie godziny wcześniej, również na drodze krajowej numer 62, w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych:

Trzy osoby zabrano do szpitala
Trzy osoby zabrano do szpitalaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości