CBA w wołomińskim starostwie. Cztery osoby zatrzymane

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę cztery osoby w związku ze śledztwem w sprawie "szeroko rozumianej korupcji" w wołomińskim starostwie - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak czytamy w jej komunikacie, działania prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. To właśnie na jej polecenie funkcjonariusze zatrzymali w środę czterech mężczyzn.

Z informacji przekazanych przez Prokuraturę Krajową wynika, że śledztwo prowadzone było od września 2019 roku i dotyczy "szeroko rozumianej korupcji związanej z procedurą wydawania decyzji w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie".

Przeszukania

Śledczy podają, że trwają przeszukania w starostwie oraz w miejscu zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanych.

Podejrzewani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie mają usłyszeć zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych.

Po wykonaniu tych czynności zostanie podjęta decyzja dotycząca środków zapobiegawczych.

Zatrzymanie poza starostwem

Do sprawy w komunikacie odniósł się Karol Szyszko, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Potwierdził zatrzymanie jednego z pracowników urzędu. "Do zatrzymania doszło poza siedzibą starostwa" – napisał w oświadczeniu i zapewnił, że zarząd deklaruje pełną współpracę ze służbami.

Informowaliśmy o zarzutach dla burmistrza Włoch:

Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl