Ciało mężczyzny na tyłach parkingu, nóż w studzience kanalizacyjnej. 50-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP WołominPolicjanci z zatrzymanym mężczyzną

Zmarły leżał w trawie. Nóż, który prawdopodobnie posłużył zabójcy, policja znalazła w studzience kanalizacyjnej, a w kontenerze zakrwawione ubrania. Zarzut zabójstwa 52-latka usłyszał 50-letni mężczyzna, a jego dwóch znajomych jest podejrzanych o utrudnianie śledztwa i niezawiadomienie organów ścigania o zbrodni.

Drugiego czerwca w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie odbyło się przesłuchanie zatrzymanego dzień wcześniej 50-latka. Prokurator na podstawie zebranych w sprawie materiałów przedstawił mężczyźnie zarzut dotyczący zabójstwa 52-latka oraz zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Sąd przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W tej sprawie zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie usłyszało również dwóch innych mężczyzn w wieku 55- i 32-latek, są podejrzani o utrudnianie postępowania i niezawiadomienie organów ścigania o zabójstwie. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci aresztowania, mają dozory policyjne połączone z zakazami zbliżania się i kontaktowania ze sobą.

Zwłoki 52-latka znaleziono w ubiegły czwartek

W czwartek, 1 czerwca, w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie otrzymał zgłoszenie, że w Wołominie przy ulicy Kościelnej, na tyłach parkingu strzeżonego, leży w trawie zakrwawiony mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego znaleźli okaleczone zwłoki mężczyzny.

O sytuacji powiadomiony został prokurator, który nadzorował czynności wykonywane przez wezwanego na miejsce technika kryminalistyki i policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej. - Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przestępstwa oraz ślady, które mogłyby przyczynić się do ustalenia sprawcy tej makabrycznej zbrodni. Czynności trwały kilka godzin - przekazała w komunikacie Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Przesłuchiwali świadków oraz weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mogły mieć aż trzy osoby. - W toku dalszych czynności w studzience kanalizacyjnej niedaleko miejsca zdarzenia, policjanci ujawnili i zabezpieczyli nóż, którym sprawca prawdopodobnie dokonał zbrodni - dodała Kaczyńska.

Z zebranych materiałów policjanci wytypowali, że zabójstwa mógł dokonać 50- latek, który tego wieczora był widziany w towarzystwie denata - wspólnie pili alkohol. Funkcjonariusze zlokalizowali jego miejsce pobytu i jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę. - W kontenerze przyległym do miejsca zdarzenia znaleźli zakrwawioną odzież, w którą ubrany był 50- latek - poinformowała Kaczyńska.

O sprawie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wołomin

Pozostałe wiadomości