Wiatr porwał przęsło przy budowie stacji metra na Bemowie. Jeden z pracowników został ranny

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek przy budowie stacji metra Bemowo
Wypadek przy budowie stacji metra Bemowo
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Wypadek przy budowie stacji metra Bemowo

Wypadek przy budowie stacji metra Bemowo. Podmuch wiatru porwał przęsło wygradzające jedno z wejść na stację i zepchnął je na tramwaj, który zatrzymał się na ulicy Górczewskiej. W wyniku zdarzenia ranny został jeden z pracowników.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich, czyli w miejscu, gdzie powstaje nowa stacja drugiej linii metra o roboczej nazwie Bemowo. - Około godziny ósmej pracownicy wykonywali prace związane z zabezpieczeniem wygrodzeń przy budowie. Jeden z pracowników niestety nieszczęśliwie upadł w okolicy torowiska tramwajowego - potwierdził Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy firmy Gulermak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pracownicy działali przy wejściu do nowo powstającej stacji, która znajduje się przy peronie tramwajowym. Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna został zepchnięty przez jedno z przęseł ogrodzenia na skład stojący na przystanku.

Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, policja oraz straż pożarna. - Pracownikowi została udzielona pierwsza pomoc. Miejsce zdarzenia zostało wygrodzone i zabezpieczone na czas działania służb - relacjonował Sawicki. - Na tę chwilę mamy informację, że pracownik ma złamaną rękę. Nie stwierdzono u niego dodatkowych obrażeń - zaznaczył.

Informację o porannym incydencie potwierdził też Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Jak zaznaczył w rozmowie z tvnwarszawa.pl, motorniczy zgłosił tę sytuację nadzorowi ruchu i zjechał do zajezdni. - Tramwaj został zarysowany. Podmieniono go na inny skład. Nie wymagało to wstrzymywania ruchu - przekazał rzecznik.

CZYTAJ TEŻ: Załamanie pogody i zimowa burza w Warszawie

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości