Archidiecezja warszawska szykuje miejsca dla uchodźców z Ukrainy

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
"Nie jesteście sami, nie będziecie sami"
"Nie jesteście sami, nie będziecie sami"
TVN24
TVN24"Nie jesteście sami, nie będziecie sami"

140 miejsc dla uchodźców z Ukrainy już gotowe, ale Archidiecezja Warszawska zapewnia, że będzie ich więcej. Kardynał Kazimierz Nycz zwróci się w najbliższym czasie do wszystkich parafii archidiecezji warszawskiej z prośbą o przygotowanie miejsc dla osób, które będą szukały schronienia przed wojną. 

Trwa relacja na tvn24.pl>>>

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej poinformowano, że metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w odpowiedzi na apel władz państwowych zadeklarowała gotowość Archidiecezji Warszawskiej do przyjęcia w swoich ośrodkach rekolekcyjnych około 140 osób - uchodźców z Ukrainy.

"W związku z wciąż zmieniającą się sytuacją pozostaje w kontakcie z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem, który na Mazowszu koordynuje organizowanie pomocy dla spodziewanej fali uchodźców z Ukrainy" - czytamy w komunikacie.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24>>>

Planują wygospodarować więcej miejsc

- W najbliższym czasie kard. Nycz zwróci się do wszystkich parafii Archidiecezji Warszawskiej z prośbą o wygospodarowanie miejsc dla naszych braci Ukraińców na wypadek, gdyby szukali w Polsce schronienia, uciekając przed wojną - zapowiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik arcybiskupa i archidiecezji warszawskiej.

Metropolita warszawski zachęca do odmawiania - w parafiach bądź indywidualnie - codziennego różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Wymownym znakiem modlitwy i solidarności będzie też śpiew po każdej mszy św. w warszawskich parafiach Suplikacji z prośbą do Boga o wybawienie od "powietrza, głodu, ognia i wojny".

Archidiecezja Warszawska włączy się też w ogłoszoną w środę zbiórkę Caritas Polska pod hasłem "Pomoc dla Ukrainy". Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony caritas.pl, na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "UKRAINA", bądź wysyłając SMS pod numer 72052 o treści "UKRAINA" (koszt 2,46 zł z VAT).

ZOBACZ >> Rosja zaatakowała Ukrainę. Ostrzał granicy, ataki na lotniska. Minister obrony Ukrainy: armia odpiera rosyjskie wojska

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości