Miały być apartamentowce, będzie szkoła. Pierwszy dzwonek we wrześniu

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSzkoła na Kabatach

Szkoła podstawowa numer 399, która powstaje przy ulicy Zaruby na Kabatach, zacznie funkcjonować we wrześniu. Placówka pomieści 460 uczniów.

W szkole podstawowej nr 399 będą po dwa oddziały w klasach I-VIII. Nowa placówka przejmie część uczniów z obciążonych szkół podstawowych nr 340 przy Lokajskiego i nr 330 przy Mandarynki.

Przedszkole

Budynek szkoły stanie się częścią kompleksu, w którego skład wejdzie również przedszkole dla 200 dzieci w ośmiu oddziałach. Szkoła i przedszkole będą miały oddzielne wejścia, połączy je jedynie blok kuchenny.

Na dachu parterowego skrzydła powstanie plac zabaw dla przedszkolaków. Z kolei na dachu szkoły urządzony zostanie zielony taras ze strefą rekreacyjną dla uczniów. W kompleksie znajdą się też: biblioteka, świetlice, sala gimnastyczna z magazynami, przebieralnie oraz pomieszczenia psychologa, pedagoga i logopedy.

Cała inwestycja zostanie zakończona w lipcu 2020 roku. Jej koszt to 45,3 mln zł.

Tak ma wyglądać szkoła na Zaruby
materiały prasowe

Pechowa inwestycja

Budowa szkoły na Kabatach została uwzględniona w planie miejscowym uchwalonym jeszcze w 2008 roku, ale część liczącego 1,7 hektara terenu zarezerwowanego pod funkcję oświatową, nie należała do miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE

We wrześniu 2016 roku, w miejscu, gdzie miał powstać budynek, nagle wyrósł płot dewelopera. I pojawiła się zapowiedź budowy apartamentów. Część ursynowian pogodziła się już z tym, że placówka nie powstanie. Dzielnica ostatecznie zdecydowała się na budowę mniejszej szkoły.

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

kz/ran