Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

"Wpadnij na szczepienie". Ratusz zaprasza młodzież w wieku od 12 do 15 lat

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
Renata Kaznowska o szczepieniach nastolatkówTVN24
wideo 2/5
TVN24Renata Kaznowska o szczepieniach nastolatków

Stołeczny ratusz przedłuża akcję "Wpadnij na szczepienie" o kolejny tydzień i zaprasza do miejskich punktów młodzież w wieku 12-15 lat. Dla najmłodszych przygotowane zostały szczepionki firmy Pfizer, zaś na osoby pełnoletnie czeka jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Nie potrzeba rejestracji, wystarczy e-skierowanie i dokument potwierdzający tożsamość.

Nastolatkowie w wieku od 12 do 15 lat mogą szczepić się przeciw koronawirusowi od 7 czerwca. Tego dnia w systemie e-rejestracji zostały dla nich wystawione skierowania. Młodzież będzie szczepiona w punktach populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Podczas podawania preparatu przeciw COVID-19 będzie konieczna obecność rodzica lub opiekuna prawnego - tak samo, jak w przypadku starszych nastolatków. Opiekunowie muszą wyrazić zgodę na szczepienie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Wpadnij na szczepienie"

Stołeczny ratusz zachęca najmłodszych i ich opiekunów do odwiedzenia jednego z czterech miejskich punktów szczepień. Wystarczy e-skierowanie i dokument potwierdzający tożsamość. - W zeszłym tygodniu, w okresie od 31 maja do 6 czerwca zaszczepionych w ten sposób zostało ponad 1700 osób - poinformowała Marzena Wojewódzka z urzędu miasta.

Szczepionki są wciąż dostępne i czekają na mieszkańców. Dorośli otrzymają te jednodawkowe firmy Johnson & Johnson. Dzieci w wieku 12-14 lat preparat firmy Pfizer, zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej działającej przy premierze.

Do szczepień przeciw koronawirusowi przekonywał też prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski "robimy wszystko, aby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego szczepimy bez zbędnych formalności, bez zapisów czy rejestracji" - przekazał w komunikacie.

Renata Kaznowska o weekendowej akcji "Wpadnij na szczepienie" TVN24

Cztery miejskie punkty szczepień

Wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, mogą zgłosić się do jednego z czterech warszawskich punktów. Punkty działają od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-18 w Śródmieściu, Białołęce, Targówku i w Wawrze. Największy z nich jest na stadionie Legii. Pozostałe zlokalizowane są w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Ossowskiego 25 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a. Do punktu szczepień na stadionie Legii można dojechać specjalną linią autobusową 901, która zatrzymuje się m.in. przy Dworcu Centralnym i stacjach metrach: Świętokrzyska i Centrum.

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości