Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Sypnęło śniegiem, posypywarki na ulicach. "Trudne warunki na drogach"

Najnowsze

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zaśnieżone ulice WarszawyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZaśnieżone ulice Warszawy

W Warszawie spadł śnieg, a Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że na stołeczne drogi wyjechało 170 posypywarek. - Na drogach panują trudne warunki, dochodzi do kolizji - ostrzega nasz reporter.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak poinformował ZOM, służby oczyszczania miasta ruszyły do akcji - od godziny 13.30 na stołeczne ulice wyjechało 170 posypywarek. Kursują głównie na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. "To w sumie 1500 kilometrów stołecznych ulic. Pozostałe oczyszczane są między innymi na zlecenie urzędów dzielnic" - czytamy w komunikacie. ZOM podkreśla, że stan nawierzchni ulic sprawdzany jest przez całą dobę. "Monitorujemy aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Jeśli będzie taka potrzeba, zlecimy kolejną akcję" - zapowiadają służby.

Ślisko na drodze, a śniegu pada coraz więcej

O bardzo trudnych warunkach na drodze informuje również reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - W Warszawie dochodzi do wielu kolizji. Jedna z nich miała miejsce w Ursusie na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Ryżową. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Są utrudnienia w ruchu - podaje nasz reporter i apeluje: - Kierowcy, zwolnijcie. Na drodze już teraz jest ślisko, a śniegu pada coraz więcej.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Obowiązują w całej Polsce. W województwie mazowieckim alerty są ważne do godziny 3 w nocy z czwartku na piątek.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl