Saska przejezdna, choć remont ulicy wciąż trwa. ZDM: prace opóźnione przez koronawirusa i pogodę

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plSaska jest przejezdna, ale remont nadal trwa

Remont Saskiej rozpoczął się w połowie lipca. Ulica została udostępniona kierowcom we wtorek, jednak wciąż brakuje jej ścieralnej warstwy asfaltu. Zarząd Dróg Miejskich deklaruje, że dokończy prace w "któryś z najbliższych weekendów".

Ulica Saska to jedna z ważniejszych na Saskiej Kępie. W okolicy znajduje się wiele szkół, ale także punkty użyteczności publicznej - między innymi Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Jeździ tędy wiele popularnych linii autobusowych. Ulica wymagała remontu, ponieważ kilka lat temu przeszła okres wzmożonego ruchu w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na czas jego odbudowy po pożarze. Konstrukcja ulicy nie była przygotowana do takiego obciążenia, co wpłynęło na jej szybszą niż zakładano degradację.

Prace opóźnił koronawirus i pogoda

Drogowcy zapowiadali, że remont ukończą wraz z końcem wakacji. Co prawda 1 września dopuszczono ruch, jednak prace będą jeszcze kontynuowane. - Ulica jest w stanie przed wylaniem ostatniej warstwy asfaltu. Widać zostawioną przy krawężnikach rezerwę. Przy studzienkach wykonano dodatkowe wylewki - opisuje reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, który w środę był na miejscu.

Jak informuje na swojej stronie ZDM, w miniony weekend została położona "wiążąca warstwa" asfaltu. "Plany zakładały także ułożenie ostatniej, ścieralnej. Niestety, przeszkodziła w tym deszczowa pogoda" - poinformował ZDM.

Jak przyznał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jakub Dybalski, rzecznik ZDM, na niedotrzymanie terminu wpłynęły również problemy kadrowe w Zakładzie Remontów i Renowacji Dróg. W tym tygodniu okazało się, że dwóch pracowników zakaziło się koronawirusem. W rezultacie kilkanaście osób trafiło na kwarantannę. - Dodatkowo nałożyły się też remonty, prowadzone w innych częściach Warszawy. Ścieralną warstwę asfaltu na Saskiej zamierzamy położyć w któryś z najbliższych weekendów. Trudno jest wskazać, który konkretnie. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji - przekazał Dybalski.

Pojawi się nowa zieleń

Jak zaznaczył rzecznik, na obecnym etapie nie zostały jeszcze namalowane pasy rowerowe - te mają się pojawić po wylaniu ostatniej warstwy asfaltu wraz z pozostałym oznakowaniem poziomym. - Kolejnym etapem remontu będzie "rozpłytowanie" chodnika w kilku miejscach w celu posadzenia zieleni - dodał rzecznik.

ZDM zaznaczył, że jednocześnie trwają też prace na wiadukcie w ciągu Saskiej nad Trasą Łazienkowską. Dobiega końca wymiana wykonanej z żywicy nawierzchni chodników – pozostało ją przeprowadzić już tylko przy zatokach autobusowych. Postępuje także renowacja schodów. Tu zakres robót przewiduje wymianę stopni i odnowę balustrad.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl