Najnowsze

W weekend zamkną ważne połączenie Górnego i Dolnego Mokotowa

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Utrudnienia na Idzikowskiego
Mateusz Szmeter, tvnwarszawa.plUtrudnienia na Idzikowskiego

Ulica zyska nową nawierzchnię. Ale zanim się to stanie, kierowców czeka weekend bez tej ważnej ulicy łączącej Dolny i Górny Mokotów.

Idzikowskiego to łącznik między dwoma ważnymi szlakami komunikacyjnymi: ulicami Jana III Sobieskiego i Puławską. To także jedna z dróg umożliwiających przemieszczanie się pomiędzy Górnym i Dolnym Mokotowem. Drogowcy wyremontują popularny przejazd, ale wcześniej muszą zamknąć ulicę. Dlatego ostrzegają przed utrudnieniami.

Objazd zamkniętego odcinka

Prace zostaną przeprowadzone w weekend. Drogowcy zamkną ulicę Idzikowskiego na odcinku od Puławskiej do Imielińskiej. Utrudnienia rozpoczną się w piątek o godzinie 22 i potrwają do poniedziałku do godz. 4.

Od strony Puławskiej zagrodzone zostanie całe skrzyżowanie ulicy Idzikowskiego z Bukowińską. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu z Puławskiej w żadną z tych ulic. Przed skrzyżowaniem na jezdni Puławskiej w stronę centrum zostanie wyznaczony prawoskręt przeznaczony wyłącznie dla pojazdów budowy. Nie będzie on dostępny dla pojazdów osobowych.

Na całym zamkniętym odcinku Idzikowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Z żadnej z przylegających na tym odcinku ulic nie będzie można wyjechać na remontowaną ulicę. Dojazd do Idzikowskiego od Jana III Sobieskiego będzie możliwy wyłącznie do Imielińskiej, a wyjazd z tej ostatniej możliwy będzie wyłącznie w prawo – w stronę Jana III Sobieskiego.

Objazdy zamkniętego odcinka ulicy będą prowadziły ulicami: Puławską, Dolną, Jana III Sobieskiego oraz Jana III Sobieskiego, al. Sikorskiego, al. Wilanowską i Puławską.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Idzikowskiego UM Warszawa

Powstanie sześć nowych przystanków

"Nadchodzące prace to kontynuacja remontu przeprowadzonego w zeszłym roku na odcinku między ulicami Imielińską oraz Jana III Sobieskiego. Kierowcy już korzystają z nowej nawierzchni, a piesi z wyremontowanego chodnika (między Imielińską i Pory). Po północnej stronie ulicy miasto wybudowało drogę dla rowerów" - czytamy w komunikacie.

"Powstała na blisko kilometrowym odcinku między ul. Jana III Sobieskiego a Piaseczyńską. Od wschodu została połączona z istniejącą siecią tras na ul. Jana III Sobieskiego, a od zachodu doprowadzona do skrzyżowania z ul. Piaseczyńską. Rowerzyści mogą kontynuować jazdę w kierunku ul. Puławskiej lub na północ w kierunku parku Arkadia" - dodają urzędnicy.

W 2022 roku ratusz planuje skierować na Idzikowskiego nowe autobusy miejskie, które połączą Górny i Dolny Mokotów. Powstanie tu sześć nowych przystanków. Widoczne są już te po południowej stronie ulicy, wybudowane przy okazji remontu chodnika.

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości