W niedzielę jubileuszowa edycja biegu RUNbertów. Ostatnia szansa na zapisy

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Materiały organizatora/ sportografia.plW weekend jubileuszowa edycja RUNbertów

Trwają zapisy na jubileuszową edycję biegu RUNbertów. Impreza odbędzie się w niedzielę. Będą utrudnienia w dzielnicy.

Bieg po raz pierwszy zorganizowano w 2013 roku. Do przebiegnięcia jest pięciokilometrowa trasa. Start i meta zmagań będą zlokalizowane na terenie Akademii Sztuki Wojennej. Na terenie uczelni będzie się znajdowało też biuro zawodów. Jak informują organizatorzy, miejsce rozpoczęcia biegu pozwoli ponownie nawiązać do wojskowego charakteru dzielnicy.

Zdaniem maratończyka Jakuba Nowaka i rekordzisty trasy (14:43 z 2018 roku), podczas biegu można powalczyć o dobre rezultaty. - Bieg Runbertowa wygrywałem w 2016 i 2018 roku i zawsze podobała mi się atmosfera tego biegu. Moje ostatnie lata to były różne powroty na ścieżki biegowe, ale ten wynik uważam za całkiem przyzwoity, choć był daleki od rekordu życiowego. Jak na samotny bieg to był to jednak dobry prognostyk przed listopadowymi startami – wspomina Jakub Nowak.

Zapisy, start

10. Runbertów – Bieg Rembertowa odbędzie się w niedzielę 16 października. Start zaplanowano o godzinie 12:15. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci. Limit uczestników wynosi 700 osób, a 200 w biegach dla najmłodszych. W ramach imprezy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych na pięć km. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, a na najlepszych nagrody. Zapisy internetowe trwają do 13 października.

Oprócz klasyfikacji open kobiet i mężczyzn wyłoniony zostanie też najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Rembertowa, najszybszy student i pracownik Akademii Sztuki Wojennej, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa.

Zwycięzcy klasyfikacji open z miejsc 1-3 oraz najlepszy biegacz i biegaczka w każdej z kategorii otrzymają pakiet na Niepodległą 5. Każdy z uczestników Runbertowa może liczyć na promocyjną opłatę startową uprawniającą do biegu, który odbędzie się 6 listopada wokół PGE Narodowego.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w budynku klubu Akademii Sztuki Wojennej przy al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" 103. Czynne będzie w sobotę 15 października w godzinach 15-18, oraz w niedzielę w godzinach 9-12:15.

W weekend jubileuszowa edycja RUNbertówMateriały organizatora

Utrudnienia

Mieszkańcy dzielnicy muszą spodziewać się utrudnień. Plac Apelowy Akademii Sztuki Wojennej będzie wyłączony z użycia (zakaz parkowania ) 15 i 16 października 2022. Większość ulic będzie otwierana i zamykana między godziną 12 a 13:25. I tak: al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" między bramą a placem Akademii Sztuki Wojennej wyłączona będzie między godziną 11:30 a 14:00. Kolejne ulice: al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" (12:00/12:45), ul. Bombardierów (12:05/12:55), ul. Zawodową, (12:05/12:55), ul. Kadrową (12:05/13:55), ul. Magenta (12:05/13:15), ul. Listonoszy (12:10:13:25), ul. Kamaszniczą (12:10/13:25), ul. Jerzego (12:10/13:25) i ul. Pacholęcą (12:10/13:25).

Informowaliśmy również o utrudnieniach związanych z Maratonem Warszawskim:

Uczestnicy na trasie 44. Maratonu Warszawskiego
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały organizatora/ sportografia.pl

Pozostałe wiadomości

Uprawomocnił się wyrok na rektora uczeni medycznej, który odpowiadał przed sądem za zniszczenie zabytku. Mirosław C. został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniu. Zasądzono też karę finansową.

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Rektor uczelni medycznej skazany za zniszczenie zabytku

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca samochodu osobowego uderzył w słup przy wyjeździe z giełdy rolnej w Broniszach. Wcześniej zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Wyjeżdżał z giełdy. "Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w słup"

Wyjeżdżał z giełdy. "Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w słup"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy stacji Legionowo Piaski pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej potrącił chłopaka, który prowadził rower przez przejazd kolejowy. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Legionowo - Wieliszew.

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Przechodził z rowerem przez tory, nie zauważył pociągu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Warszawie czekają zmiany. Na ulicy Stawki drogowcy planują doświetlić pasy oraz wprowadzić przed nimi azyle. Kierowcy będą jeździć po dwóch pasach, zamiast obecnych czterech.

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Tu bezpieczeństwo ocenili na zero. Będą zmiany na groźnym przejściu

Autor:
b/ral
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z drogówki na jednej z ulic w Mińsku Mazowieckim zatrzymali do kontroli subaru. Okazało się, że kierowca był pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile. W foteliku z tyłu samochodu siedziało 4-letnie dziecko.

Miał dwa promile. Zabrał 4-letniego syna "na przejażdżkę"

Miał dwa promile. Zabrał 4-letniego syna "na przejażdżkę"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W łazience na drugim piętrze szpitala położniczego przy Inflanckiej wybuchł pożar. Prawdopodobną przyczyny było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Pożar w szpitalu położniczym. "Ewakuowano dziewięć mam z noworodkami i dwóch ojców"

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP

We wtorek rano na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej doszło do kolizji. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Zderzenie na Wołoskiej. Jedna osoba w szpitalu

Zderzenie na Wołoskiej. Jedna osoba w szpitalu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Coraz głośniej wybrzmiewają apele przeciwników zakazu wjazdu do miast najstarszych samochodów. Planowanym wprowadzeniem ekostrefy od 1 lipca w Krakowie zajmie się sąd, po skardze między innymi wojewody. W czwartek przeciwnicy wyrzucania trujących aut ze stolicy protestować chcą na sesji rady miasta. Radni zdecydują czy i kto za nieco pół roku nie wjedzie do centralnych dzielnic Warszawy. Materiał Łukasza Wieczorka.

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Centra miast nie dla starych samochodów. "Biedni ludzie mają kupować bardzo kosztowne auta"

Autor:
Łukasz
Wieczorek,
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Paliła się hala z tekstyliami w Woli Rębkowskiej w powiecie garwolińskim (Mazowieckie). Działania prowadziło 20 zastępów straży pożarnej. Strażacy usuwali materiały z wnętrza budynku. Działania zakończyli we wtorek w nocy. Nie ma osób poszkodowanych.

Pożar hali z używaną odzieżą. Kilkugodzinna akcja strażaków

Pożar hali z używaną odzieżą. Kilkugodzinna akcja strażaków

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W okolicy Nasielska (Mazowieckie) policjanci zauważyli samochód jadący "wężykiem". Jak podają, kierowca mercedesa wydmuchał 2,5 promila. - Swoje lekkomyślne zachowanie tłumaczył tym, że skończyła mu się kawa - przekazała podkomisarz Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kompletnie pijany jechał do sklepu. "Tłumaczył, że skończyła mu się kawa"

Kompletnie pijany jechał do sklepu. "Tłumaczył, że skończyła mu się kawa"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Samochód osobowy i policyjny radiowóz zderzyły się na ulicy św. Andrzeja Boboli. Trzech policjantów trafiło do szpitala. Były utrudnienia w ruchu.

"Z nieustalonych przyczyn zmieniła nagle pas ruchu". Zderzenie z radiowozem

"Z nieustalonych przyczyn zmieniła nagle pas ruchu". Zderzenie z radiowozem

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym pod Otwockiem (Mazowieckie). Jedna osoba trafiła do szpitala. Pracę rozpoczęła policja. Z jej ustaleń wynika, że to 28-latka zaprószyła ogień.

Za spowodowanie pożaru odpowie przed sądem

Za spowodowanie pożaru odpowie przed sądem

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wołanie dziecka usłyszeli policjant po służbie i pracownik pobliskiej restauracji. Siedmioletni chłopiec wzywał pomocy dla swojej mamy, która padła ofiarą przemocy. Napastnika udało się zatrzymać w trakcie ucieczki.

Siedmiolatek biegł ulicą i wzywał pomocy

Siedmiolatek biegł ulicą i wzywał pomocy

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Psy pogryzły samicę łabędzia oraz jej młode. Rannymi ptakami zaopiekowali się ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Wolno puszczone psy zaatakowały łabędzicę i jej młode. Pomogli ratownicy WOPR

Wolno puszczone psy zaatakowały łabędzicę i jej młode. Pomogli ratownicy WOPR

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy wyłowili z jednego ze stawów w Łazienkach Królewskich ciało mężczyzny. Sprawę bada prokuratura, zlecono sekcję zwłok.

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało. Jest prokuratorskie śledztwo

Ze stawu w Łazienkach Królewskich wyłowiono ciało. Jest prokuratorskie śledztwo

Aktualizacja:
Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Żoliborscy urzędnicy podpisali umowę na projekt budowy ulicy Ficowskiego, która ma prowadzić między innymi do nowego zespołu żłobkowo-przedszkolnego. Przy okazji przebudowana zostanie też magistrala wodociągowa, która znajduje się pod ulicą. Całość dokumentacji ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przebudują ulicę do żłobka, umowa podpisana

Przebudują ulicę do żłobka, umowa podpisana

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia