Prace drogowe na Białołęce, Woli i w Wawrze. Będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Źródło:
PAP
Dyrektor ZDM o planowanych remontach ulic w Warszawie
Dyrektor ZDM o planowanych remontach ulic w Warszawie
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Dyrektor ZDM o planowanych remontach ulic w WarszawieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Na Białołęce na ulicy Fajnej ruszy budowa kanalizacji, a u zbiegu ulic Czeremchowej i Prząśniczek powstanie rondo. Na Woli wyremontowane zostaną ulice Pereca i Waliców, a na Wawrze ulica Wydawnicza. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 22 kwietnia. Spowodują zmiany w organizacji ruchu. Inaczej pojedzie też komunikacja miejska.

W czasie prac przy budowie kanalizacji sanitarnej na ulicy Fajnej droga będzie zamykana na krótkich odcinkach. Wyznaczone zostaną objazdy. Autobusy linii 120, 134 i 226 pojadą innymi trasami.

Inna zasada pierwszeństwa podczas budowy

Budowa kanalizacji została podzielona na etapy. Podczas budowy studni drogowcy będą zamykali fragmenty ulicy Fajnej na całej szerokości. Kierowcy dojadą od strony ulicy Mochtyńskiej albo Mańkowskiej. Dodatkowo – podczas budowy przyłączy – ulica będzie lokalnie zwężana do trzech metrów. "Po wszystkich robotach drogowcy odtworzą nawierzchnię Fajnej. Wówczas całkowicie zamkną przejazd, o czym będziemy osobno informowali" - przekazał ratusz.

Przez cały czas budowy kanalizacji będzie obowiązywała inna zasada pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulicy Fajnej z Mańkowską. Fajna stanie się drogą podporządkowaną.

Roboty wystartują w poniedziałek z samego rana (o godzinie 7) od strony skrzyżowania z Mochtyńską. W tym etapie w Fajną skręcą tylko dojeżdżający do posesji Fajna 2a. Pozostałych kierowców będzie obowiązywał nakaz jazdy prosto Mochtyńską. Dojazd do pozostałych posesji będzie możliwy z ulicy Mańkowskiej.

Wraz z postępem prac, drogowcy przesuną się w kierunku ulicy Mańkowskiej.

Ratusz przekazał, że utrudnienia będzie można objechać ulicami Mochtyńską, Zdziarską i Ruskowy Bród.

Przeczytaj także: W weekend zmiany dla kierowców na Gagarina. Ruch tylko jedną nitką >>>

Autobusy na objazdach

Z powodu budowy autobusy pojadą trasami objazdowymi. "I tak, 120 w obydwu kierunkach pojadą prosto ulicą Ostródzką, z pominięciem odcinka trasy na Zdziarskiej, Verdiego, Callas i Fajnej" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Autobusy linii 226 nie będą jeździły ulicą Fajną do Ostródzkiej, tylko kończyły i zaczynały kursy na przystanku Mańkowska 02. W kierunku metra na Bródnie pojadą ulicami Mańkowską, Callas, Verdiego i Zdziarską, a z Metro Bródno Zdziarską, Verdiego, Callas i Ruskowy Bród.

Dodatkowo ZTM skoryguje trasę linii 134 tak, aby autobusy obsługiwały mieszkańców okolic ulicy Fajnej – w obydwu kierunkach pojadą ulicą Mańkowską, Callas do Verdiego i swojej stałej trasy, a jej rozkład będzie skoordynowany z kursowaniem 226.

Na Białołęce powstanie też rondo

Z kolei u zbiegu ulic Czeremchowej i Prząśniczek powstanie rondo. Istniejące skrzyżowanie przebuduje deweloper, który nieopodal realizuje swoją inwestycję. Prace rozpoczną się 22 kwietnia, a zakończą wraz z końcem miesiąca.

Roboty spowodują zmiany w organizacji ruchu. 22 kwietnia o godzinie 6 drogowcy wygrodzą północną część skrzyżowania. Wlot ulicy Prząśniczek zostanie zwężony do 3,5 metra. Z tego powodu kierowcy jadący Czeremchową przez skrzyżowanie będą mogli przejechać wyłącznie prosto. Wjazd w ulicę Prząśniczek będzie możliwy tylko od strony ulicy Animuszu.

"W czasie prac zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych przez ulicę Czeremchową. Piesi będą kierowani do chodników po otwartej stronie skrzyżowania" - przekazał ratusz.

Na Woli remont ulicy Waliców

Na Woli, również w poniedziałek, rozpocznie się remont fragmentów ulic Waliców i Pereca. W kolejnych etapach prac będzie wprowadzany ruch jednokierunkowy.

"Nowe płyty chodnikowe zostaną ułożone po obu stronach ulicy Waliców, pomiędzy Grzybowską (wjazdem do budynku numer 43) i Pereca, a także po północnej stronie Pereca, od Waliców do Żelaznej. Na tych samych odcinkach nową nawierzchnię zyskają także jezdnie" - poinformował ratusz. Prace rozpoczną się 22 kwietnia o godzinie 7 i potrwają do połowy lipca. Podzielone zostaną na kilka etapów.

Jezdnia ulicy Waliców będzie remontowana połówkami. Najpierw zamknięty zostanie pas w stronę Grzybowskiej. Przejazd ulicą Pereca, u zbiegu z Waliców, będzie tylko prosto.

Następnie zostanie zamknięty pas drogi w kierunku Pereca. W tym etapie to Grzybowską będzie można jechać tylko prosto, a z pozostałego fragmentu Waliców – w lewo lub prawo. Ograniczenia te nie będą dotyczyły dojazdu do budynku.

Podczas naprawy chodnika piesi przejdą tylko jedną stroną drogi.

Przeczytaj także: Zaczynają kosić miejskie trawniki >>>

... i ulicy Pereca

Także ulica Pereca będzie remontowana w dwóch etapach. Roboty obejmą dodatkowo skrzyżowanie z ulicą Waliców.

Jako pierwszy będzie zamknięty pas w kierunku Żelaznej. Ulica Waliców (od strony Grzybowskiej) oraz Pereca (od strony Ciepłej) staną się ślepe.

Później drogowcy przeniosą się na drugą stronę. Nie będzie można skręć z Żelaznej w Pereca. A z Waliców w Pereca kierowcy pojadą tylko w prawo.

"Ostatnia warstwa asfaltu będzie układana już na całej szerokości jezdni. Najpierw na ulicy Waliców, później na Pereca (ze skrzyżowaniem z Waliców). Te prace będą wymagały całkowitego wyłączenia fragmentów ulic z ruchu drogowego" - zaznaczył ratusz.

Naprawa nawierzchni na Wawrze

W ramach prac przy torowisku kolejowym w Wawrze, robotnicy wybudowali także kanalizację na ulicy Wydawniczej. Od poniedziałku, 22 kwietnia, naprawią nawierzchnię po tych robotach. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Prace rozpoczną się o godzinie 7. Najpierw ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na odcinku pomiędzy posesjami Wydawnicza 44 a 38, a następnie od numeru 38 do budynku Marysińska 1A. Na każdym odcinku prace będą prowadzone najpierw na jednym pasie, a potem na drugim. Ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Podczas robót u zbiegu z IV Poprzeczną ulice nie będą miały połączenia. "Istniejące na tym odcinku pasy dla pieszych zostaną zamknięte. Piesi skorzystają z tej zebry po otwarciu podziemnego dojścia do stacji kolejowej" - przekazał ratusz.

Autorka/Autor:mg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

W niedzielę Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później niż normalnie. W związku z tym kilkanaście lotów skierowano do innych miast, były też opóźnienia. Dlaczego?

Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później

Lotnisko Chopina zostało otwarte godzinę później

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Podczas prowadzonego przez wspólnotę mieszkaniową remontu kamienicy przy Kłopotowskiego 38 na warszawskiej Pradze Północ, w przejeździe bramnym zostały odkryte drzwi. - Niezwykłe znalezisko jest bardzo cenne - ocenia stołeczny konserwator zabytków.

Remontowali zabytkową kamienicę. Odkryli zamurowane drzwi

Remontowali zabytkową kamienicę. Odkryli zamurowane drzwi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę wieczorem pod Wołominem. Jedno z aut po kolizji wjechało w dom. Na miejscu pojawiły się służby.

Najpierw uderzył w inne auto, później w dom

Najpierw uderzył w inne auto, później w dom

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Płoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał seniora metodą "na policjanta". 67-latek stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

"Zgodnie z poleceniem oszusta, spalił swój telefon stacjonarny i komórkowy"

"Zgodnie z poleceniem oszusta, spalił swój telefon stacjonarny i komórkowy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci miesięcznej dziewczynki pod Grodziskiem Mazowieckim. Na ławie oskarżonych zasiądą jej rodzice. Za "narażenie na niebezpieczeństwo, jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki".

Gabrysia miała miesiąc, gdy zmarła. Jej rodzice staną przed sądem

Gabrysia miała miesiąc, gdy zmarła. Jej rodzice staną przed sądem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził pod wpływem alkoholu. 42-latek wydmuchał trzy promile, a chwilę wcześniej w sklepie kupił dwie butelki wódki. Mundurowym oświadczył, że alkoholem popijał śniadanie.

Kierowca miał trzy promile. "Oświadczył, że alkoholem popijał drugie śniadanie"

Kierowca miał trzy promile. "Oświadczył, że alkoholem popijał drugie śniadanie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ponad 300 placówek – nie tylko muzeów, ale również innych instytucji kultury, ministerstw i podmiotów - przygotowało w stolicy atrakcje dla odwiedzających z okazji organizowanej z soboty na niedzielę Nocy Muzeów. Zainteresowanych nie brakowało.

Kolejki przed Sejmem i Belwederem. Za nami Noc Muzeów

Kolejki przed Sejmem i Belwederem. Za nami Noc Muzeów

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Wietnamczycy zorganizowali wsparcie dla swoich rodaków, którzy ucierpieli w pożarze hali handlowej Marywilska 44. Kupcy otrzymali w sobotę pierwszą pomoc.

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który jest podejrzany o brutalne zabójstwo swojej matki. W czwartek, w jednym z mieszkań na Mokotowie, odnaleziono ciało starszej kobiety. 50-latek został aresztowany.

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dziesięć par jednopłciowych zostało pobłogosławionych w parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie. - Nasze błogosławieństwo jest sposobem na powiedzeniem tym parom, że ich miłość nie jest gorsza od miłości osób heteroseksualnych, że również ich miłość podoba się Bogu - mówi proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej ks. Michał Jabłoński.

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Źródło:
PAP

Policjanci z radomskiej drogówki na sygnałach eskortowali do szpitala samochód z mężczyzną poparzonym po wybuchu butli gazowej. Dotarli na czas.

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas wykonywania prac polowych zginął 75-latek. Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł. Policja bada przyczyny tego tragicznego wypadku.

Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł

Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który miał szantażować znanego influencera. Według ustaleń śledczych podejrzany zmuszał pokrzywdzonego do zapłaty pieniędzy pod groźbą "rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić".

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek drogowcy rozpoczną remont torowiska na ulicy Filtrowej -tramwajarze wymienią szyny i wybudują odwodnienie. Tego samego dnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na kolejnym fragmencie prawego pasa ulicy Grochowskiej. Szykują się utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Prace na Filtrowej i Grochowskiej. Objazdy i zmiany

Prace na Filtrowej i Grochowskiej. Objazdy i zmiany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po trzech latach od zamknięcia plac zabaw w Parku Ujazdowskim został oddany do użytku. To wyjątkowo pechowa inwestycja. Została zamknięta ze względu na stan techniczny zabawek. Wykonawca odmówił naprawy w ramach gwarancji. Ogłaszano kolejne przetargi na remont, udało się dopiero za trzecim razem.

Pechowy plac zabaw wreszcie otwarty. Naprawa zajęła prawie trzy lata

Pechowy plac zabaw wreszcie otwarty. Naprawa zajęła prawie trzy lata

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wszedł na pomnik smoleński i zagroził detonacją ładunku wybuchowego. Postawił wówczas na nogi setki policjantów. Śledztwo w tej sprawie już się zakończyło. O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia poinformował Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wszedł na pomnik smoleński, groził detonacją bomby. Koniec śledztwa

Wszedł na pomnik smoleński, groził detonacją bomby. Koniec śledztwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wypadek w Jaktorowie w powiecie grodziskim (Mazowieckie). Kierująca autem osobowym uderzyła w samochodzik elektryczny, którym jechały dwie dziewczynki. Nikt nie ucierpiał.

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Zignorował znak stop na przejeździe kolejowym i ciągnikiem lamborghini wjechał wprost przed pociąg. Został zabrany do szpitala, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wśród pasażerów pociągu nie było rannych.

W ciągnik lamborghini uderzył pociąg

W ciągnik lamborghini uderzył pociąg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wsiadła za kierownicę po zażyciu kokainy i wypiciu alkoholu. Po zatrzymaniu była agresywna, co skutkowało kolejnymi zarzutami. 38-latce grozi nawet pięć lat więzienia.

"Może trochę piłam", o kokainie nie wspomniała

"Może trochę piłam", o kokainie nie wspomniała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Wolę wraca Hip Hop Festiwal. Na scenie wystąpią między innymi DonGURALesko, HEMP Gru, Dudek 56, Pokahontaz oraz Igorilla. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.  

Hip Hop Festiwal wraca na Wolę. "Będzie czego posłuchać i do czego się pobujać"

Hip Hop Festiwal wraca na Wolę. "Będzie czego posłuchać i do czego się pobujać"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pszczelarze z warszawskiego metra na Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach zebrali już pierwszy tegoroczny miód wielokwiatowy. Teraz te pracowite owady korzystają z kwitnienia akacji, a za chwilę też z lipy.

Zebrali pierwszy w tym roku miód z pasieki warszawskiego metra

Zebrali pierwszy w tym roku miód z pasieki warszawskiego metra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z boksów na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej pod Warszawą doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Z uwagi na duże zadymienie ewakuowano osoby przebywające w hali.

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Mamy deklarację wstępną ze strony kupców, że większość z nich byłaby gotowa do podjęcia znowu działalności i miejmy nadzieję, że właśnie w takiej hali tymczasowej taka działalność będzie mogła być prowadzona - mówił o rozwiązaniach dla poszkodowanych przedsiębiorców po pożarze hali przy Marywilskiej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: kupcy z Marywilskiej będą mogli handlować w hali tymczasowej

Trzaskowski: kupcy z Marywilskiej będą mogli handlować w hali tymczasowej

Źródło:
tvnwarszawa.pl