Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Trwają próby przed Sylwestrem z TVN. "Scena to nasz dom i jesteśmy dzisiaj w domu"

Najnowsze

Autor:
ab/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvn24.pl
Blue Cafe i Grzegorz Hyży na scenieTVN24
wideo 2/3
Próby przed sylwestrem

Trwają ostatnie próby przed imprezą sylwestrową na placu Bankowym, gdzie w nocy z wtorku na środę warszawiacy powitają nowy rok.

Na miejscu był reporter TVN24 Adrian Mielnik. - Pokazujemy, co się dzieje, kto jest na scenie, kto się przygotowuje, żeby jutro porwać państwa do tańca. To jest piękne, że wszyscy artyści muzyczni z całej Polski łączą się i razem się bawią i śpiewają - mówił.

Pożegnanie zespołu Perfect

Nasz reporter rozmawiał z artystami, którzy w noc sylwestrową wystąpią na futurystycznej scenie w centrum Warszawy. - Nie wyobrażam sobie, żeby spędzać sylwestra inaczej. Scena to jest nasz dom i jesteśmy dzisiaj w domu. Trwają ostre próby, a jutro będzie pięknie – mówiła wokalistka zespołu Blue Cafe Dominika Gawęda.

Zabawa sylwestrowa w Warszawie to jeden z ostatnich koncertów, w czasie których grupa Perfect zagra w oryginalnym składzie. Jak zapowiedział lider zespołu Grzegorz Markowski, "pożegnania będą trwały do czerwca". - Kiedyś to trzeba zamykać, w momencie w którym się jest jeszcze energetycznym, wiarygodnym i prawdziwym. Rock and roll to taki rodzaj uprawiania muzyki, który wymaga dużego zasobu energii – mówił.

Pięć godzin zabawy

Tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez urząd miasta i telewizję TVN odbędzie się ponownie na placu Bankowym w Warszawie. Na widzów czeka pięć godzin zabawy. Transmisja na antenie TVN rozpocznie się o godzinie 19.45. 

Na futurystycznej scenie o wymiarach 40x24 metry wystąpią: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe, Pectus, Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder, Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber i Sławek Uniatowski.

"Będzie też mała niespodzianka"

Natalia Szroeder byłą w niedzielę gościem "Wstajesz i weekend" w TVN24. - Już nie mogę się doczekać. Przygotowaliśmy wyjątkowe aranżacje utworów, które być może państwo znają, ale to są wersje, których jeszcze nigdzie nie było. Zrobiliśmy je specjalnie pod to wydarzenie - mówiła piosenkarka. - Będą moje piosenki, które bardzo lubię śpiewać i śpiewam na koncertach, ale będzie też mała niespodzianka muzyczna, zaskoczenie - zdradziła.

Gabi Drzewiecka, która poprowadzi sylwestrową imprezę, powiedziała, że "będą przygotowane wielkie światowe przeboje, które wszyscy znają i będą też piosenki tych artystów, którzy wystąpią". - Dla każdego coś miłego. Na pewno będzie bardzo dynamicznie, tanecznie i pozytywnie - zapewniła.

Jak już zapowiadaliśmy, na zabawie sylwestrowej nie będzie pokazu sztucznych ogni.

Sylwester w Warszawie

Scena na placu BankowymTVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl, tvn24.pl

Autor:ab/r

Źródło zdjęcia głównego: TVN24