Potrącenie przy stacji PKP Rakowiec. Nie żyje mężczyzna

Najnowsze

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na torach

W środę po południu w okolicy stacji kolejowej PKP Rakowiec doszło do śmiertelnego wypadku. Pociąg potrącił mężczyznę, który - jak wynika ze wstępnych ustaleń - wtargnął na linię w niedozwolonym miejscu.

- Około godziny 14 na szlaku linii kolejowej pomiędzy stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie a Warszawa Okęcie osoba postronna wtargnęła na linię kolejową poza przejściami wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Góra Kalwaria. To zdarzenie zakończyło się śmiercią tej osoby, na miejscu są służby – poinformował po godzinie 15 Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK.

Jak dodał, tor jest zamknięty. - Pociągi jeżdżą po drugim torze – w jedną i w drugą stronę. Zmiany na linii kolejowej i w obrębie warszawskiego węzła mogą sięgać około 20 minut – zaznaczył rzecznik.

Informację potwierdziła także Komenda Stołeczna Policji. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o 14.05. Pociąg potrącił około 40-letniego mężczyznę, który następnie zmarł. Na miejscu pracują policjanci, w drodze jest także prokurator. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów w obu kierunkach – przekazała nam z Gabriela Putyra z zespołu prasowego KSP.

Opóźnienia w kursowaniu pociągów

Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach w kursowaniu pociągów SKM linii S2 oraz KM linii R8 i RL. "Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursować w skróconej relacji lub inną trasą, niż rozkładowa" – przekazano w komunikacie. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM we wszystkich pojazdach WTP (w 1 i 2 strefie biletowej) do godz. 23.59.

Informowaliśmy także o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 631:

Śmiertelny wypadek w Skrzeszewie TVN24

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl