Najnowsze

Trwała, w stonowanej barwie i łatwiejsza w dezynfekcji. Testują ekoskórę w autobusach

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
ZTMZTM testuje nowe siedzenia w autobusach

W dwóch miejskich autobusach pojawiły się siedzenia pokryte skórą ekologiczną. Jak przekazał stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego, w listopadzie dołączą do nich kolejne dwa, a pod koniec roku jeszcze 10 tramwajów.

"Na trasy wyjechały dwa autobusy z nowymi siedzeniami. Są to nowe 12-metrowe Solarisy Komunikacji Miejskiej Łomianki, które skierowaliśmy do obsługi trasy linii 110, 150 i 250. Siedzenia są w nich pokryte skórą ekologiczną w kolorze szarym lub czerwonym" - poinformował ZTM.

ZTM chce przetestować jak nowe pokrycie sprawdzi się w Warszawie, w różnych warunkach i czy spodoba się warszawiakom. "Czekamy na opinie pasażerów. Swoje uwagi prosimy zgłaszać do Zarządu Transportu Miejskiego na adres ztm@ztm.waw.pl" - przekazał w komunikacie.

Nowe pokrycia łatwiejsze w dezynfekcji

Ekoskóra jest z powodzeniem stosowana w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Materiał ten jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Pokrycia foteli produkowane są w wielu kolorach, stołeczny ZTM zdecydował się na szary oraz czerwony.

"Szary to stonowana barwa, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń" - wyjaśnił Zarząd Transportu Publicznego. Nowe pokrycia mają też być łatwiejsze do dezynfekcji, co jest bardzo ważne, szczególnie gdy nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19.

W listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku 10 tramwajów (pięć swingów i pięć składów starego typu) przygotują Tramwaje Warszawskie. "Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych" - zaznaczył ZTM.

Informowaliśmy również o kolejkach przed punktami obsługi pasażera ZTM:

Wtorkowa kolejka na stacji Dworzec Gdański
Wtorkowa kolejka na stacji Dworzec Gdańskitvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości