Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Niewybuch na budowie metra. Trzeci w ciągu dwóch tygodni

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
To trzeci niewybuch na budowie metra na BródnieTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Trzeci niewybuch na budowie metra na Bródnie

Na budowie metra na Bródnie znaleziono kolejny niewybuch. To już trzeci wykopany pocisk w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Niewybuch odkryto w obrębie ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej.

- To pocisk z okresu II wojny światowej, artyleryjski. Został wykopany i położony na ziemi - poinformował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.

Jak podał Bartosz Sawicki z firmy Gulermak, wykonawcy metra, w wyniku zdarzenia zamknięty został "ciąg pieszy Rembielińska/Bazyliańska, a policja zabezpieczyła okolicę". - Nasza spółka skontaktowała się ze specjalistyczną firmą, która ma dokładnie sprawdzić teren - powiedział.

Na miejscu poza policją byli przedstawiciele nadzoru ruchu tramwajów. - Służby zarządziły ewakuację pobliskiego pawilonu handlowego, w którym było około 10 osób - dodał Zieliński.

Działania na Targówku zakończyły się przed godziną 11.

Trzeci niewybuch

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy już dwukrotnie o wykopaniu niewybuchów na budowie metra na Targówku. Pierwszy - 20 listopada, przy Bazyliańskiej 7, w wyniku czego z okolicy ewakuowano ponad tysiąc osób.

Kolejny pocisk znaleziono 26 listopada, dokładnie w tym samym miejscu. - Stwierdzono, że jest to ten sam rodzaj pocisku lotniczego, co poprzednio, ale dużo lepiej zachowany - mówił Sawicki.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/ec