Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Barka zerwała się z cumy w okolicy mostu Południowego. Dryfowała Wisłą aż do Łazienkowskiego

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kontakt 24Barka zerwała się z okolic mostu Południowego

Niebezpieczna sytuacja na Wiśle. Pusta barka dryfowała rzeką od mostu Południowego do Łazienkowskiego. Zatrzymali ją policjanci z komisariatu rzecznego i przekazali właścicielowi. Ten powołał komisję, która zbada okoliczności i przyczyny zdarzenia. Nie wyklucza udziału osób trzecich.

W nocy z czwartku na piątek na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację: "Pod mostem Siekierkowskim przepłynęła urwana z cum barka" - napisał czytelnik i załączył zdjęcie. Informacje potwierdziła Kinga Czerwińska, rzeczniczka Komisariatu Rzecznego Policji. - Po godzinie 22 mieliśmy zgłoszenie o barce w nurcie rzeki na wysokości mostu Łazienkowskiego. Została ona zabezpieczona przez nasz patrol. Dowiedzieliśmy się, że barka należy do Przedsiębiorstwa Budów Wodnych. Zerwała się z 500. kilometra Wisły. To okolice mostu Południowego - relacjonowała Czerwińska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zarząd powołał komisję

Zapytaliśmy właściciela barki, czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego, o tę sytuację. - Około godziny 24 policja przekazała nam, że doszło do zerwania się obiektu rzecznego, który należy do PBW w Warszawie. Z wstępnych ustaleń wynika, że nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia, czy do szkody. Nie ucierpieli żadni ludzie ani mienie - podkreślił przedstawiciel firmy Maciej Harat. 

Dodał, że zarząd firmy powołał komisję, która ma ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia. - Osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia barki zostały rozpytane o tę sprawę. Stwierdziły, że zacumowanie barki było prawidłowe. Oczywiście ta relacja wymaga zweryfikowania, stąd decyzja o powołaniu tej komisji. Z informacji tych osób wynikało także, że obiekt był przygotowany na ewentualne fluktuacje rzeki, bo mamy dość niestabilny okres, kiedy tej wody może przybywać - wyjaśniał Harat.

Ale PBW nie wyklucza udziału osób trzecich: - W tym rejonie, w tym okresie czasu były widziane osoby postronne, identyfikowane pierwotnie jako wędkarze, dlatego te okoliczności muszą być precyzyjnie wyjaśnione. Jeśli się potwierdzą to powiadomimy policję i będziemy próbować ustalić sprawców. Harat potwierdził też, że barka ruszyła z okolic mostu Południowego i dotarła aż do Łazienkowskiego, gdzie została zabezpieczona, a następnie przyciągnięta na swoje miejsce.

Nie pierwszy raz

Do podobnej sytuacji na Wiśle doszło w maju tego roku. Wtedy też, także nocą, zerwana z cum barka dryfowała. Wtedy zatrzymała ją policja, z pomocą strażaków.

Informowaliśmy też o porzuconej barce w Porcie Czerniakowskim:

Barka zalega na brzegu portu
Barka zalega na brzegu portutvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości