Tymi ulicami nie przejedziesz. Sporo utrudnień w związku z maratonem

[object Object]
Maratończycy na Czerniakowskiej Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/8

Przez siedem dzielnic i dwa mosty pobiegną uczestnicy maratonu, który wystartował z Placu Trzech Krzyży. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore kłopoty w przemieszczaniu się po mieście.

Bieg rozpoczął się o godzinie 9 na Placu Trzech Krzyży. Potem biegacze ruszyli Alejami Ujazdowskimi do alei Szucha, dalej Puławską, Domaniewską, Rolną, aleją KEN aż do stacji metra Imielin. Stąd pobiegną do Miasteczka Wilanów i ruszą z powrotem w kierunku Śródmieścia: alejami Jana III Sobieskiego i Witosa, ulicami Czerniakowską i Gagarina. Potem najprzyjemniejszy odcinek - przez Łazienki Królewskie.

Drogami Powiśla - Łazienkowską, Rozbrat, Kruczkowskiego - maratończycy dotrą do mostu Świętokrzyskiego, aby pobiec dalej na północ - Wybrzeżem Szczecińskim, Wybrzeżem Helskim, Ratuszową, Namysłowską do ronda Starzyńskiego, a tam w lewo - do mostu Gdańskiego. Na Żoliborzu biegacze pokonają ulice Mickiewicza, Krasińskiego, Gwiaździstą. Za mostem Grota zawrócą, aby wzdłuż Wisły Wybrzeżem Gdyńskim dotrzeć do mety usytuowanej w okolicy parku fontann.

Bieg na Piątkę

Dla zwolenników krótszych dystansów przygotowany został Bieg na Piątkę. Uczestnicy pobiegną przez Żoliborz i Nowe Miasto. Jak informują organizatorzy, udział w biegu na pięć kilometrów zadeklarowały m.in.: Beata Sadowska, Julita Kotecka i Kamila Szczawińska. Spodziewają się kilku tysięcy uczestników na obu dystansach.

Za faworytów maratonu uważa się Dominica Kangora Kimweticha, Douglasa Chebii i Jonathana Kiptoo Yego.

Bieg na pięć kilometrów materiały organizatora

Autobusy na objazdach

Kiedy zawodnicy będą walczyć o tytuł najlepszego maratończyka, kierowcy i pasażerowie będą borykać się z dużymi utrudnieniami w ruchu. - Pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się w sobotę po godzinie 22, kiedy to zostanie zamknięta dla ruchu zachodnia jezdnia ulicy Wybrzeże Gdańskie, pomiędzy ulicami Wenedów a Boleść - informuje Wiktor Paul z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. - Ponadto w niedzielę o godzinie 5 zamknięty dla ruchu zostanie plac Trzech Krzyży, a o godzinie 6 ulica Konwiktorska - dodaje. Od godziny 8:15 sukcesywnie zamykana będzie trasa biegu do ulicy Gagarina i cała trasa biegu na pięć kilometrów. Od godziny 9.15 zamykana będzie trasa od ulicy Szwoleżerów do mety maratonu. Ulice otwierane dla ruchu będą wraz z przemieszczaniem się biegaczy - od około godziny 10.30. Po godzinie 16 otwierany będzie ostatni odcinek trasy. Zachodnia jezdnia ulicy Wybrzeże Gdańskie pozostanie zamknięta do godziny 19.

Autobusy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi możliwymi trasami. Szczegóły objazdów znajdują się na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Trasa maratonumateriały organizatora

Tymi ulicami nie przejdziesz

Organizatorzy imprezy rozpisali dokładne godziny otwarcia i zamknięcia poszczególnych ulic na trasie biegu. I tak: Plac Trzech Krzyży zamknięty będzie od 5:00 do 10:30. W tych samych godzinach zamknięty będzie skręt z Ronda de Gaulle’a w Nowy Świat w kierunku Placu Trzech Krzyży

Al. Ujazdowskie - zamknięcie w godzinach 8:30-10:15

Al. Szucha - zamknięcie w godzinach 8:30-10:10

Pl. Unii Lubelskiej - zamknięcie w godzinach 8:30-10:15

Puławska - w kierunku południowym ruch otwarty przez cały czas, natomiast w kierunku północnym na odcinku Idzikowskiego-Goworka utrzymany jeden pas ruchu dla pojazdów samochodowych; zamknięcie ulicy w godzinach 8:30-10:45

Bukowińska, Rolna - zamknięcie w godz. 8:50-10:45

Organizatorzy przestrzegają, że przejazd Aleją Wilanowską przez skrzyżowanie z Rolną i Bukowińską będzie zamknięty w godzinach 9:00-10:00. W tym czasie proponowany dojazd do Dolinki Służewieckiej to wiadukt nad Puławską przy torze wyścigowym na Służewcu. Podobnie wjazd na Puławską od południa przez ciąg Dolinki Służewieckiej/Puławska.

"Osoby poruszające się w obszarze na południe od linii Al. KEN - Gandhi, proszone są o korzystanie z przejazdu ulicami Pileckiego i Płaskowickiej" - apelują organizatorzy na swojej stronie.

Al. KEN - kierunek na południe (w stronę Kabat) czynny będzie przez cały czas, natomiast kierunek na północ wyłączony z ruchu na odcinku od Gandhi do Dolinki Służewieckiej w godzinach 9:00-11:30 ul. Gandhi, Rosoła na odcinku Gandhi-Płaskowickiej, Kokosowa - wyłączone z ruchu w godzinach 9:00-11:40

Al. Rzeczpospolitej - wyjazd w kierunku al. Wilanowskiej bez zakłóceń; wjazd od strony al. Wilanowskiej wyłączony z ruchu w godzinach 9:15-12:10

Sobieskiego - na odcinku al. Wilanowska - Nałęczowska wyłączony z ruchu kierunek na południe; na odcinku Nałęczowska - al. Witosa wyłączony z ruchu odcinek na północ; wyłączenia w godzinach 9:20-12:30

Al. Witosa i ciąg Trasy Siekierkowskiej - z ruchu będzie wyłączony dojazd od Sobieskiego do Czerniakowskiej; w celu przejechania z al. Witosa na Czerniakowską (lub odwrotnie) należy wjechać na Trasę Siekierkowską, a następnie zjechać po około kilometrze pierwszym zjazdem w prawo i wykonać nawrót pod trasą Siekierkowską i wrócić w wybranym kierunku (Wilanów albo Mokotów). Fragment Witosa będzie nieprzejezdny w godz. 9:25-12:35

Czerniakowska - wyłączona z ruchu w kierunku południowym na odc. Gagarina - Witosa w godzinach 9:30-12:45

Gagarina w kierunku Belwederskiej - 9:30-13:00

Powiśle - na odcinku Agrykola-Zajęcza (ciągu ulic Myśliwiecka-Rozbrat-Kruczkowskiego) wyłączenie z ruchu w godzinach 9:30-13:15. Przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla możliwy mostami: Poniatowskiego i Łazienkowskim; Szwoleżerów i Łazienkowska wyłączne z ruchu w godzinach 10-12:30

Most Świętokrzyski - jezdnia północna (w stronę Śródmieścia) wyłączony z ruchu w godzinach 9:45-13:40

PRAGA PÓŁNOC

W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego. W czasie trwania biegu wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony Modlińskiej z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim, zaś wyjazd w kierunku Bródna przez Modlińską i Trasę Toruńską. Utrudnienia będą występować w godzinach 9:30-14:15.

Wybrzeże Helskie - wyłączone z ruchu w godzinach 9:50-13:50

Ratuszowa i Namysłowska na całej długości wyłączone z ruchu w godzinach 10:00-14:15 Most Gdański, ul. Starzyńskiego - kierunek do Śródmieścia przejezdny przez cały czas; kierunek na Pragę wyłączony z ruchu w godzinach 10:00-14:30.

STARE I NOWE MIASTO ORAZ ŻOLIBORZ

W związku z zamknięciem Wisłostrady od soboty 23 września w nocy ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta.

Wisłostrada (tylko kierunek na południe). Na odcinku między Mostem Gdańskim a Mostem Śląsko-Dąbrowskim ruch w kierunku południowym zostanie wstrzymany o godzinie 22:00 w sobotę i przywrócony około godziny 19.00 w niedzielę. Na odcinku między Kępą Potocką a Mostem Śląsko-Dąbrowskim ruch zostanie wstrzymany całkowicie w godzinach 10:30-16:00.

Andersa od Stawki, Mickiewicza do Pl. Wilsona - zamknięcie w godzinach 10:00-15:00

Pl. Wilsona - zachowany ruch z wyjątkiem zjazdu na ul. Krasińskiego w godzinach 10:10-15:00

Gwiaździsta - wyłączona z ruchu w godz. 10:20-15:30. Wyjazd (tylko wyjazd) z osiedla Potok możliwy w kierunku ulicy Potockiej.

TAK WYGLĄDAŁ MARATON PZU W UBIEGŁYM ROKU

[object Object]
Biegacze w al. KENMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

b/kw

Pozostałe wiadomości

Policjanci z Piaseczna w niecałą godzinę dwukrotnie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który prowadził samochód nietrzeźwy i bez prawa jazdy. - Musiałem odwieźć partnerkę do domu - tłumaczył.

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Źródło:
PAP

Auto ciężarowe, dwa busy i samochód osobowy. W środę rano na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Są ranni.

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech obywateli Turcji, w tym podejrzanego o brutalny atak nożem. 23-latek usłyszał już zarzuty: usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod ich wpływem.

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd przedłużył areszt kierowcy, który w sierpniu na Mokotowie potrącił pieszą i wjechał w ludzi stojących na przystanku. W wypadku zginęły dwie kobiety, kilka kolejnych osób odniosło obrażenia. Śledztwo – jak przekazuje prokuratura – znajduje się w fazie końcowej.

Zginęły dwie osoby, cztery trafiły do szpitala. Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku na Woronicza

Zginęły dwie osoby, cztery trafiły do szpitala. Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku na Woronicza

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy gasili we wtorek wieczorem auto osobowe, które zapaliło się na Trasie S8 w kierunku Gdańska. Pierwszą informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt24.

Auto w ogniu na trasie S8

Auto w ogniu na trasie S8

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Nową nawierzchnię zyska ulica Myśliwiecka. Remont będzie się wiązał jednak z utrudnieniami. Zamknięta zostanie pętla Torwar. Autobusy zmienią trasy. Nieczynny będzie też parking hali COS Torwar. Dla kierowców wyznaczono objazd.

Zamknięta pętla Torwar. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Zamknięta pętla Torwar. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Źródło:
PAP

Autobus zaparkowany w niedzielę na terenie Uniwersytetu Warszawskiego stoczył się z górki i uderzył w taksówkę oraz budynek. Przy okazji obchodów Święta Niepodległości przechodziło tędy sporo ludzi, nikomu nic się nie stało.

Zaparkowany autobus stoczył się z górki. Uderzył w taksówkę i budynek

Zaparkowany autobus stoczył się z górki. Uderzył w taksówkę i budynek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednej z kamienic na warszawskiej Pradze odkryto ślady po dawnym areszcie komunistycznym. Inskrypcje więźniów mają zostać wpisane do rejestru zabytków.

Ślady po dawnym areszcie komunistycznym w kamienicy na Pradze

Ślady po dawnym areszcie komunistycznym w kamienicy na Pradze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ponad 300 milionów złotych ma kosztować renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków Szpitala Dziecięcego Bersohn i Bauman w Warszawie. Będzie to nowa przestrzeń Muzeum Getta Warszawskiego ze stałą wystawą.

Zielone światło dla nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego. Wiadomo, ile będzie kosztować

Zielone światło dla nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego. Wiadomo, ile będzie kosztować

Źródło:
PAP

We wtorek, 12 listopada, w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta, który wraz z drugim funkcjonariuszem wiózł radiowozem nastolatki w Dawidach Bankowych. Doszło do wypadku, obie dziewczyny zostały ranne. Sprawa wróciła na wokandę po pięciu miesiącach. Prokurator i oskarżyciel posiłkowy wnioskowali o wyłączenie jawności procesu karnego. Obrona oskarżonego złożyła wniosek o przeprowadzenie mediacji.

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Pierwsza rozprawa w sprawie byłego policjanta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

23-letni kierujący przejechał swoim bmw przez skrzyżowanie ulic Serockiej z Komisji Edukacji Narodowej w Wyszkowie. Uszkodził znak drogowy i swoje auto. Policja pokazała nagranie ze zdarzenia, ostrzegając kierowców, którzy nie zdejmują nogi z gazu.

Przejechał przez rondo, uszkodził znak drogowy i swoje auto

Przejechał przez rondo, uszkodził znak drogowy i swoje auto

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu 11 listopada, zostali nagrodzeni przez szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka. Funkcjonariusze otrzymali nagrody finansowe.

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu, zostali nagrodzeni

Policjanci, którzy reanimowali rocznego chłopca podczas marszu, zostali nagrodzeni

Źródło:
PAP

W czwartek około południa Łukasz Ż. zostanie przekazany na granicy stronie polskiej – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Antoni Skiba. Łukasz Ż. jest podejrzany o spowodowanie we wrześniu śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej.

Jest termin ekstradycji Łukasza Ż.

Jest termin ekstradycji Łukasza Ż.

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina w ręce straży granicznej wpadły dwie osoby. Konflikt z prawem miał mężczyzna, który przyleciał ze Stambułu. Ścigany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Z kolei kobieta, poszukiwana czerwoną notą Interpolu za przestępstwa narkotykowe, chciała lecieć do Londynu. Oboje podróż zakończyli w areszcie.

Ścigani za granicą zatrzymani na lotnisku

Ścigani za granicą zatrzymani na lotnisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragedii doszło w niedzielę w Skaryszewie. Jak wynika z ustaleń policji, 17-latek wjechał autem w ogrodzenie. Nie miał prawa jazdy. Samochodem podróżowało czterech nastoletnich Bułgarów, trafili do szpitala. Jeden z nich nie przeżył. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura.

17-latek wjechał w betonowe ogrodzenie. Zmarł nastoletni pasażer

17-latek wjechał w betonowe ogrodzenie. Zmarł nastoletni pasażer

Źródło:
tvnwarszawa.pl,, PAP

31-latek w plecaku miał grzybnię halucynogennej łysiczki kubańskiej, a w mieszkaniu gotowe, już ususzone grzyby tego gatunku. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Poważny zarzut z powodu grzybków

Poważny zarzut z powodu grzybków

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna z powiatu ciechanowskiego po raz drugi padł ofiarą internetowych oszustów. Kilka miesięcy temu stracił tysiąc złotych. Teraz dostał ofertę odzyskania pieniędzy i wpadł w kolejną pułapkę. Tym razem stracił 50 tysięcy złotych.

Chciał odzyskać tysiąc złotych, stracił 50 tysięcy

Chciał odzyskać tysiąc złotych, stracił 50 tysięcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie tylko zabezpieczali marsz. Stołeczna komenda informuje, że policjanci pomogli w poniedziałek sześciolatkowi, który zgubił się na stacji metra. Reanimowali też rocznego chłopca.

Roczne dziecko przestało oddychać, a sześcioletni chłopiec się zgubił. Pomogli policjanci

Roczne dziecko przestało oddychać, a sześcioletni chłopiec się zgubił. Pomogli policjanci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeden z poszkodowanych potknął się, idąc Krakowskim Przedmieściem. Drugi leżał na chodniku w alei "Solidarności". Obaj doznali urazów głowy i trafili do szpitali. Policjanci pomogli też kobiecie, która na Chmielnej straciła przytomność i upadła. Wystosowali także apel.

Dwaj mężczyźni z urazami głowy trafili do szpitali. Apel policji

Dwaj mężczyźni z urazami głowy trafili do szpitali. Apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Marsz, organizowany przez narodowców, przeszedł przez stolicę pod hasłem "Wielkiej Polski moc to my". Wzięli w nim udział między innymi politycy PiS oraz Konfederacji. Według policji przemarsz był spokojny, choć zabezpieczono wiele, zakazanych w tym roku, materiałów pirotechnicznych. Były też kontrmanifestacje, między innymi "Za wolność Naszą i Waszą!" oraz "Antyfaszyzm bez granic!", zorganizowane przez Koalicję Antyfaszystowską.

Marsz przeszedł ulicami Warszawy

Marsz przeszedł ulicami Warszawy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Według szacunków Stołecznego Biura Bezpieczeństwa w tegorocznym Marszu Niepodległości organizowanym przez narodowców wzięło udział około 90 tysięcy osób - przekazała po godzinie 17 zastępca rzecznika stołecznego ratusza Marzena Gawkowska. Według organizatorów, uczestników było "co najmniej 250 tysięcy". Policja nie komentuje danych o frekwencji.

Ile osób wzięło udział w marszu? Szacunki ratusza i organizatorów

Ile osób wzięło udział w marszu? Szacunki ratusza i organizatorów

Aktualizacja:
Źródło:
PAP