Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Trzaskowski na olimpiadzie seniorów przedstawia program dla najstarszych

Najnowsze

Rafał Trzaskowski o seniorachTVN24
wideo 2/3

Dzienne domy seniora powstaną w każdej dzielnicy - zapewniał w sobotę kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział też programy dotyczące wolontariatu seniorów oraz działania na rzecz zatrzymania seniorów na rynku pracy.

Trzaskowski kibicował w sobotę uczestnikom Warszawskiej Olimpiady Seniorów, która odbywa się na stadionie stołecznej Polonii. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaznaczył, że chce porozmawiać z nimi o Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz o klubach seniora.

- Najbardziej aktywni seniorzy potrzebują miejsc, w których się mogą spotkać, dlatego będziemy rozbudowywali dzienne domy seniora w każdej dzielnicy na wzór tego, który mamy na Nowolipiu. Tak, by seniorzy mieli miejsce, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, uczyć się nowych technologii, przeczytać książkę i spotkać z innymi - mówił kandydat na prezydenta miasta. - Budujemy te domy w formule centrów wielopokoleniowej; tam również są dzieci, rodziny i dzięki temu wszyscy mogą razem spędzać czas - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że chce rozbudowywać także wolontariat seniorów, żeby najbardziej aktywni mogli się angażować w życie Warszawy, czasem "zajęli się opieką nad swoimi starszymi koleżankami i kolegami", a także mogli brać udział w programach edukacyjnych i uczyć młodzież, przekazywać swoje doświadczenia. Jak dodał, to jest sprawa, na której specjalnie mu zależy.

Dłuższa praca dla chętnych

- Chcielibyśmy też zapobiegać temu, że seniorzy odchodzą z rynku pracy. Będziemy starali się robić wszystko, żeby zatrzymać seniorów - tych, którzy oczywiście chcą - na rynku pracy, bo ważne jest, by mogli nam wszystkim służyć swoim doświadczeniem - stwierdził Trzaskowski.

W konferencji Trzaskowskiemu towarzyszył poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. Zaznaczał, że dla seniorów najlepszy rezultat przynosi połączenie aktywności intelektualnej z fizyczną. Stwierdził, że doskonałym miejscem do promocji zdrowia i zdrowego trybu życia są uniwersytety trzeciego wieku. - W Warszawie mamy 30 uniwersytetów trzeciego wieku, to jest wielki potencjał - powiedział Szczerba. Dodał, że Rafał Trzaskowski - jeśli wygra wybory na prezydenta Warszawy - wprowadzi program otwartych boisk i hal sportowych dla seniorów.

PAP/mś