Trasa na Gocław - tramwajarze mają swój typ

TVN24 | tvn24.plRekomendowany przebieg trasy tramwajowej na Gocław

Tramwaje Warszawskie rekomendują wariant przebiegu torowiska na Gocław wzdłuż Kanału Wystawowego i z wgłębieniem Trasy Łazienkowskiej. Teraz głos będą mogli zabrać mieszkańcy – lada moment ruszają konsultacje w sprawie inwestycji.

Na początku przedstawiono pięć wariantów, później tramwajarze rekomendowali trzy, a teraz wskazują jeden, który ich zdaniem jest najlepszy.

Zagłębiona Trasa Łazienkowska

Mowa o trasie (wariant numer 2): pętla Gocław – ul. gen. Bora-Komorowskiego – rezerwa pod al. Tysiąclecia (przy Os. Saska) – równolegle wzdłuż Kanału Wystawowego (po stronie wschodniej) do al. Waszyngtona. Do tego dochodzi zagłębienie Trasy Łazienkowskiej. Według TW, to rozwiązanie zapewnia najkrótszy czas podróży do centrum miasta, obsługuje nowe osiedla mieszkaniowe na terenie Gocławia, nie wpływa negatywnie na środowisko, a także ogranicza hałas samochodów poprzez zagłębienie Trasy Łazienkowskiej.

Konsultacje społeczne

Rekomendacja nie oznacza, że wszystkie inne warianty trasy idą do kosza. Głos w sprawie budowy będą mogli teraz zabrać mieszkańcy. Wkrótce rozpoczną się spotkania z zainteresowanymi osobami. Na terenie Saskiej Kępy i Gocławia: - Klub Kultury Seniora, ul. Pawlikowskiego 2 w dniach: 22 października 2016 r. (sobota) oraz 6 listopada 2016 r., (niedziela). - Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, ul. Nobla 18/26 w dniach: 23 października 2016 r. (niedziela) oraz 5 listopada 2016 r. (sobota).

"Punkty konsultacyjne będą otwarte w powyższych dniach w godzinach 9-18 i będą dostępne dla osób o ograniczonej mobilności. Zapewniamy również tłumacza języka migowego" – informują tramwajarze.

Opinie i uwagi można przesyłać na adres: goclaw@tw.waw.pl.

Ma powstać za cztery lata

Tramwaje Warszawskie odnoszą się też do przyszłości ogródków działkowych przy Kanale Wystawowym. Informują, że urząd miasta pracuje nad przygotowaniem i uchwaleniem dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, obejmujących te tereny. "Plany te mają na celu ochronę i zachowanie obecnych funkcji terenów ROD, tak aby dalej mogły służyć one społeczności działkowców, jak i mieszkańców Warszawy. W ramach budowy trasy tramwajowej Tramwaje Warszawskie planują wykonanie wzdłuż torowiska przestrzeni publicznej o funkcjach parkowych i spacerowych" - informują.

I dodają, że te kwestie również będą konsultowane.

Inwestor liczy, że uzyska decyzję środowiskową do końca tego roku. Chce, by prace były realizowane w latach 2019-2020 ze względu na planowane współfinansowanie tego projektu ze środków UE.

Warianty przebiegu tramwaju na Gocław:

Warianty tramwaju na Gocław | tvn24.pl

Zobacz, jak Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała linię na Gocław i inne inwestycje tramwajowe:

CZYTAJ WIĘCEJ O KONSULTACJACH

Hanna Gronkiewicz-Waltz o inwestycjach komunikacyjnych
Hanna Gronkiewicz-Waltz o inwestycjach komunikacyjnychArtur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

ran/mś

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 | tvn24.pl

Pozostałe wiadomości