Najnowsze

Szykowne ujednolicenie. Kontrolerzy biletów w mundurach

Najnowsze

Kontrolerzy dostali jednakowe mundury
ZTMKontrolerzy dostali jednakowe mundury

Grafitowe spodnie w kant, do tego marynarka, biała koszula i krawat - tak będą ubrani kontrolerzy biletów i wszyscy pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego mający bezpośredni kontakt z pasażerami. Jednolite mundury mają być wprowadzone od 1 listopada.

Oprócz kontrolerów nowe stroje dostaną też pracownicy Punktów Obsługi Pasażerów, nadzoru ruchu oraz obsługi parkingów "Parkuj i Jedź". "Staną się dzięki temu lepiej rozpoznawalni i będą wizytówką stołecznej komunikacji miejskiej" - zapewniają pracownicy ZTM, który we wtorek oficjalnie zaprezentował nowe stroje. "Rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na to, że część gapowiczów zacznie kupować i kasować bilety" - przyznają.

Dla pań: spodnie lub spódnica

Od 1 listopada strój pracowników Zarządu Transportu Miejskiego mają składać ze spodni wyjściowych w kant w kolorze grafitowym, grafitowej marynarki (w wersji męskiej i damskiej), białej koszuli z długim lub krótkim rękawem (w okresie letnim), czarnego paska i czarnych butów. "W przypadku pań zamiast spodni możliwy będzie wybór grafitowej spódnicy, zgodnie z upodobaniem pracownika. Dodatkiem będzie krawat dla panów, a dla pań apaszka" - precyzują urzędnicy. Dodatkowym elementem, przy niesprzyjającej aurze, ma być czarna kurtka. W wersji letniej - w okresie wiosenno-letnim i cieplejsza jesienią i zimą. Kontrolerzy będą wyposażeni też w zimowe spodnie, czapki i rękawiczki. Jak zapowiada ZTM, od początku maja do końca września, kontrolerzy będą mogli sprawdzać bilety bez krawata oraz w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem pod szyją.

Kamizelki dla nadzoru ruchu

W jednolite stroje mają być ubrani zarówno kontrolerzy biletów pracujący na etat, jak i ci, którzy sprawdzają bilety na podstawie umowy zlecenia oraz pracownicy firmy zewnętrznej wykonujących czynności na zlecenie ZTM (Cursor). Podobny strój będą mieli pracownicy obsługi parkingów i nadzoru ruchu, którzy będą mogli założyć koszulki polo i bluzy polarowe. Ponadto pracowników nadzoru wyróżniać będą odblaskowe kamizelki z napisem "nadzór ruchu ZTM" na plecach oraz czapki instruktorskie z białym pokrowcem, czarnym daszkiem i złotym sznurkiem na obrzeżu daszka.

CZYTAJ TAKŻE O NOWYM LOGO MIEJSKIEGO TRANSPORTU:

[object Object]
Renata Kaznowska o konkursie na logo komunikacjiArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/mś

Pozostałe wiadomości