Sylwester z TVN. Warszawa przywitała Nowy Rok na placu Bankowym 

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Warszawa przywitała Nowy Rok
Warszawa przywitała Nowy RokTVN24
wideo 2/12
Sylwester z TVN 2019

Plejada gwiazd na imprezie sylwestrowej organizowanej przez TVN i urząd miasta. Trwa transmisja koncertu na antenie TVN. Na tvnwarszawa.pl relacjonujemy wydarzenie na żywo.

00.42 Transmisja telewizyjna stołecznego Sylwestra dobiega końca. - Poprosimy o brawa dla wszystkich, których nie widać, a bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć - prosi Oliwer Janiak.

A Marcin Prokop dodaje: - My uciekamy, ale Wy jeszcze nie. Zostaje z Wami człowiek niewielkiego wzrostu, ale wielkiego talentu, czyli Wojciech Baranovski.

00.20 - Bądźcie szczęśliwi, do zobaczenia - krzyczy do publiczności Natalia Szroeder po wykonaniu piosenki "Lustra".

00.07 Czas na nietypowy występ. Na scenę wchodzi aktor Tomasz Karolak. Zaczyna od "Anarchii".

00.04 - Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest - przypomina Sylwia Grzeszczak w słowach swojego przeboju "Cieszmy się z małych rzeczy".

00.00 Wybiła północ! Warszawa wita Nowy Rok na placu Bankowym.

23.58 - Drogie warszawianki, drodzy warszawiacy, życzę Wam przede wszystkim miłości, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń. Wszystkiego najlepszego - na scenie pojawia się zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

23.56 - Kochani, dużo szczęścia, dużo miłości, bądźmy dla siebie wspaniali - życzy ze sceny Beata Kozidrak.

23.48 To nie koniec hitów Bajmu na dzisiaj. Beata Kozidrak energicznie wkracza na scenę. Kolej na "Nie ma wody na pustyni".

23.45 Czas na "Sweet Dreams" - tym razem nie w wykonaniu Eurythmics, ale Edyty Górniak.

23.38 Edyta Górniak zaczyna od swojej najnowszej piosenki "My Way". - Moi drodzy, dziękuję wam za ten rok! Jestem szczęśliwa, że jesteście częścią mojego życia i że ja mogę być częścią waszego - dodaje artystka.

Edyta Górniak złożyła widzom życzeniaTVN

23.30 Publiczność zgromadzona na placu Bankowym i przed telewizorami po raz kolejny ma okazję usłyszeć szlagiery zespołu Kombii, takie jak między innymi "Ślad" czy "Nie ma zysku".

23.13 Czas na następne przeboje grupy Perfect. Tym razem zaczynają od "Bla, bla, bla".

Wokalista zespołu Perfect Grzegorz MarkowskiTVN

22.51 Ponownie na scenie pojawia się Sylwia Grzeszczak. Tym razem towarzyszy jej Liber. Para wykonuje wspólnie "Dobre myśli`'.

22.46 - Nie płacz tak drogi kolego, przecież nie stało się nic złego - wyśpiewuje swój przebój "Drogi Kolego" Patrycja Markowska. Potem artystka kontynuuje z innym hitem pod tytułem "Jeszcze raz".

Patrycja MarkowskaTVN

22.35 Na scenie pojawia się Ania Karwan, która przed rozpoczęciem solowej kariery wspomagała swoim głosem innych artystów.  

22.28 Prowadzący zapowiadają zespół "z dobrą energią". Czas na kolejny występ Blue Cafe.

22.25 - Czy wam potrzebne jest espresso? Warszawa, jesteście tu? - dopinguje publiczność zgromadzoną na placu Bankowym Patrycja Kazadi. Wtóruje jej Agustin Egurrola: - Muszę zobaczyć jak tańczycie. Wszyscy ręce w górę!

22.07 - To kobieta dynamit - zapowiada Prokop następne wejście Beaty Kozidrak i Bajmu. Widzowie szaleją przy szlagierze zespołu "Płynie w nas gorąca krew". - Kocham Was! - krzyczy artystka ze sceny.

"Kobieta dynamit" na scenie, czyli Beata KozidrakTVN

21.59 Czas na kolejny występ zespołu Kombii. Tym razem jako pierwsze wybrzmiewa "Słodkiego miłego życia".

Kombii na sylwestrowej scenieTVN

21.51 Na scenę wchodzi Sławek Uniatowski. Najpierw zaskakuje publiczność coverem przeboju Lenny'ego Kravitza "Fly Away", potem własną wersją hitu Queen "Radio Ga Ga".

21.34 Występ rozpoczyna Grzegorz Hyży od piosenki "O Pani".

21.24 Reni Jusis przypomina swój dawny przebój pod tytułem "Zakręcona".

21.13 Na sylwestrowej scenie artysta, który w październiku wydał swój debiutancki album - Baranovski. 

21.06 Czas na Ewelinę Lisowską. - Kochani, życzę Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku - krzyczy wokalistka ze sceny.

20.59 - Niezmiennie piękni, stylowi i na pierwszych miejscach list przebojów - zapowiada występ Kombii Patrycja Kazadi. Zespół zaczyna koncert od utworu "Hotel twoich snów", potem rozbrzmiewa "Black and white".

20.46 Pectus zaskoczył publiczność coverem hitu The Beatles "Twist & Shout".

Występ zespołu PectusTVN

20.41 Na scenie pojawia się zespół Pectus nazwany przez prowadzących "słowiańskimi Hiszpanami". Wszystko przez utwór otwierający ich występ pod tytułem "Barcelona".

20.37 - Czy są tu takie panie, którym w 2020 roku marzy się nowy facet? Bo to teraz o was będzie piosenka - mówi Filip Chajer zapowiadając występ Aleksandry Gintrowskiej z piosenką "It's Raining Men". - Faceci będą spadać z nieba - dodaje prowadzący.

20.27 Na scenę wchodzi Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Jako pierwsza rozbrzmiewa "Biała Armia", jeden z największych przebojów grupy. Oprócz tego usłyszeliśmy jeszcze "Szklankę Wody" i "Co mi Panie dasz".

Beata Kozidrak na sylwestrowej scenieTVN

20.18 Taneczną przeróbką piosenki "You May Be In Love" swój występ rozpoczął zespół Blue Cafe. - Dzisiaj jest wieczór miłości - krzyczy ze sceny wokalistka zespołu Dominika Gawęda.

Sylwestrowy występ Blue Cafe
Sylwestrowy występ Blue CafeTVN

20.10 Imprezę otwiera koncert zespołu Perfect. - To lokomotywa polskiego rock and rolla, która od 40 lat pędzi po szynach sławy i nie zamierza się zatrzymać - podsumowuje występ Prokop.

20.05 - Dzisiaj wszyscy są mistrzami tańca. Musimy tańczyć całą noc - podkreśla jeden z prowadzących imprezę Agustin Egurrola. Na scenie pojawili się też inni gospodarze wydarzenia, czyli Gabi Drzewiecka, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Filip Chajzer.

19.45 Na scenie pojawiają się pierwsi artyści z krótkimi zapowiedziami swoich występów. Wśród gwiazd, które wystąpią na imprezie sylwestrowej z TVN jest między innymi Natalia Szroeder, Pectus, Reni Jusis, Kombii, Baranovski i Sylwia Grzeszczak. Wystąpi też Bajm i Edyta Górniak i Blue Cafe.

19.20 Bramy na imprezę sylwestrową na placu Bankowym zostały otwarte. Widzowie już zajmują swoje miejsca.

Na placu Bankowym jest reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Pierwsi widzowie wchodzili dość żwawo, ale grzecznie. Niektórzy wręcz biegli, żeby zająć swoje wymarzone miejsce przy scenie. Widać było podekscytowanie. Wszyscy wyczekują tej niepowtarzalnej, jedynej nocy w roku - opowiada.

"Nie mogę się doczekać"

Wcześniej z Natalią Szroeder rozmawiał reporter TVN24 Adrian Mielnik.

- Nie mogę doczekać się wieczoru. Na scenie czuję się świetnie, ale jestem nieprzyzwyczajona żeby wstawać o tak bardzo rannych porach, więc mam nadzieję że dotrwam, bo ostatnie wejście mamy po północy. Gdy tutaj już się stoi i czuje moc tej sceny, to człowiek zapomina o zmęczeniu i zimnie. Jest tylko ekscytacja - mówiła piosenkarka.

Mielnik zauważył, że wszyscy artyści wspierają się i dopingują. - To jeden z elementów za który tak kocham to, co robię. Każde takie spotkanie, to jak minikolonia starych znajomych. Jest dużo śmiechu i dobrej energii - dodała Szroeder.

Z kolei lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik docenił działania osób, "których nie widać". - Wszyscy pracują na backstage'u, aby ten wieczór był absolutnie wyjątkowy, żebyśmy mieli po prostu komfort śpiewania – mówił.

W poniedziałek reporter TVN24 rozmawiał także z członkami zespołu Blue Cafe i Grzegorzem Markowskim.

Pięć godzin zabawy

Jak dojechać i gdzie zaparkować.

Tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez urząd miasta i telewizję TVN odbywa się ponownie na placu Bankowym w Warszawie. Na widzów czeka pięć godzin zabawy. Transmisja na antenie TVN rozpocznie się o godzinie 19.45. 

Na futurystycznej scenie o wymiarach 40x24 metry wystąpią: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe, Pectus, Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder, Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber i Sławek Uniatowski.

Gabi Drzewiecka, która prowadzi sylwestrową imprezę, powiedziała, że "będą przygotowane wielkie światowe przeboje, które wszyscy znają i będą też piosenki tych artystów, którzy wystąpią". - Dla każdego coś miłego. Na pewno będzie bardzo dynamicznie, tanecznie i pozytywnie - zapewniała wcześniej.

Próby przed sylwestrem

Blue Cafe i Grzegorz Hyży na scenie
Blue Cafe i Grzegorz Hyży na scenieTVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:ab, mp/gp

Pozostałe wiadomości

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Płocka zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który próbował sprzedać innemu nastolatkowi marihuanę. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono ponad 2,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA.

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Źródło:
PAP

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji.

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze stawu pod Otwockiem wyłowiono ciało mężczyzny. Zmarły wyszedł w poniedziałek na ryby i nie wrócił do domu.

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli wymuszać haracz od kobiet świadczących usługi seksualne. Później do podejrzanych dołączyły jeszcze trzy kobiety. Powód? Chciały wymusić zmianę zeznań u pokrzywdzonych.

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę - mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-latek myśląc, że nadjeżdża taksówkarz, zatrzymał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zahamowali, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina zatrzymano 35-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić ponad kilogram kokainy. Narkotyk znajdował się w 85 kapsułkach, które mężczyzna wcześniej połknął. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Leszno pod Warszawą. 26-latek zaatakował ostrym narzędziem swoją babcię. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, a jej wnuk trafił do aresztu.

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-latka i 35-latek zajmowali się sprzątaniem w jednym z biurowców w centrum stolicy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna przy okazji legalnie wykonywanej pracy kradli wartościowe przedmioty, wynosili je w workach ze śmieciami. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl