Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Przemysław Radzik zostanie wiceprezesem Sądu Okręgowego w Warszawie

Najnowsze

Autor:
Michał
Tracz,
mp,
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24
Przemysław Radzik wiceprezesem SO w Warszawie
Przemysław Radzik wiceprezesem SO w Warszawie
wideo 2/2
Przemysław Radzik wiceprezesem SO w Warszawie

Sędzia Przemysław Radzik obejmie funkcję wiceprezesa Sądu Okręgowego w Warszawie - dowiedział się reporter TVN24 Michał Tracz. Po południu tę informację potwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Reporter TVN24 ustalił nieoficjalnie, że dokumenty w tej sprawie trafiły już do sądu i Radzik obejmie nową funkcję jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - 21 grudnia.

Po południu oficjalnie potwierdziło to Ministerstwo Sprawiedliwości. "Przemysław Wiktor Radzik został powołany od 21 grudnia br. do pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Okręgowego w Warszawie. Decyzję o powołaniu podjął 14 grudnia br. minister sprawiedliwości na podstawie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych" - przekazało TVN24 biuro prasowe resortu.

Jako pierwszy o sprawie poinformował we wtorek serwis OKO.press. Więcej na ten temat w środowym programie "Polska i Świat" w TVN24 o 21.15.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Z nominacji Zbigniewa Ziobry

Przemysław Radzik jest mianowanym przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobra zastępcą rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych. W połowie listopada Ziobro mianował na prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie Piotra Schaba, którego wcześniej Polska poznała jako bardzo gorliwego rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Sąd Okręgowy w Warszawie to największy i jeden z najważniejszych sądów w Polsce. 

Autor:Michał Tracz, mp, kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, TVN24

Pozostałe wiadomości