Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Pożar na stacji II linii. Co z terminem otwarcia?

Najnowsze


Na stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego doszło do pożaru. - Całe zdarzenie trwało kilka minut i zostało wychwycone przez system - mówi Mateusz Witczyński, rzecznik AGP Metro Polska, wykonawcy inwestycji.

Jak informuje rzecznik we wtorek w nocy awarii uległa jedna z baterii akumulatorowych w systemie zasilania awaryjnego. - Całe zdarzenie trwało kilka minut. Oddymianie pomieszczeń za pomocą wentylatorów stacji trwało 2 godziny. To standardowa procedura - uspokaja Mateusz Witczyński, rzecznik budowy wykonawcy budowy i dodaje:- Zleciliśmy dostawcy baterii rewizję wszystkich takich urządzeń, które zostały przez niego dostarczone.

Witczyński nie był w stanie powiedzieć czy pożar będzie miał wpływ na termin otwarcia centralnego odcinka drugiej linii metra. - Odbiory są niezależne od wykonawcy - skwitował Witczyński.

W rozmowie z "Gazetą Stołeczną" rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko powiedział, że strażacy w trakcie odbiorów ocenią, czy pożar wpłynie na termin otwarcia nowych stacji.

Metro na święta?

Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie TVN24 jeszcze przed drugą turą wyborów potwierdziła datę 14 grudnia, jako terminu otwarcia centralnego odcinka drugiej linii metra.

- Podjęliśmy odważną decyzję o budowie drugiej linii metra, która wkrótce, 14 grudnia, będzie otwarta – powiedziała w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy.

Zwiedzanie stacji centralnego odcinka drugiej linii metra podczas dni otwartych 9 listopada:

Zwiedzanie stacji Dworzec Wileński Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

jb/ec