Pole golfowe nad tunelem POW? "Futurystyczne" pomysły

Urząd Dzielnicy UrsynówCo nad tunelem POW? "Park futurystyczny"

"Wszyscy chcemy placów zabaw i boisk, ale... nie pod swoim oknem" - napisała pani Anna i zaproponowała aby nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie stworzyć "park futurystyczny". Swoje pomysły na zagospodarowanie tego terenu może przedstawić każdy z mieszkańców. Trwają konsultacje społeczne.

Tunel budowany w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy ma liczyć 2,3 km długości. Będzie przebiegał wzdłuż ulicy Płaskowickiej, pod al. KEN i pierwszą linią metra, aż za ul. Nowoursynowską. Tam w rejonie skarpy ursynowskiej kierowcy wjeżdżać będą na węzeł Ursynów-Wschód.

Park miałaby powstać wzdłuż ul. F. Płaskowickiej - na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej. Autorka projektu napisała o swoim pomyśle na warszawa@tvn.pl. - Część przyszłego parku to moje podwórko. Wychowywałam się tutaj, rozmowy na temat budowy tunelu na Ursynowie towarzyszą mi od dzieciństwa, dlatego chciałabym, aby ten teren był nam wszystkim przyjazny - mówi Anna Szcześniak i proponuje stworzenie nad tunelem POW futurystycznego parku.

Pole golfowe, bazarek

- Długo myślałam nad tym, co w tym miejscu sprawdzi się najlepiej. Wszyscy chcemy placów zabaw i boisk, ale... nie pod swoim oknem. W futurystycznym parku proponuję wybudowanie pola golfowego, toru do gry w bule czy bezpiecznego placu manewrowego dla maluchów i dzieci uczących się jazdy na rowerze, rolkach - opowiada projektodawczyni.

W parku nie zabrakłoby wielofunkcyjnego boiska. Tam ursynowianie zagraliby w piłkę plażową czy badmintona. Autorka projektu nie zapomniała o ścieżkach rowerowych i wybiegu dla psów.

- Nie chciałabym żeby to był park sezonowy. Chciałabym żebyśmy z niego korzystali w różnych porach roku, stąd pomysł o miejscu aktywizacji lokalnej - opowiada Anna Szcześniak.

Oprócz tego w parku znalazłaby się panelowa Galeria Street Art-u czyli zestaw murów do graffiti, fontanna, społeczna wypożyczalnia książek, ogród tematyczny i lokalny bazarek.

Trwają konsultacje społeczne

Jednak o tym, czy projekt zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy. Ursynowski ratusz zorganizował nietypowe konsultacje społeczne, które potrwają aż sześć miesięcy. Dzielnica zbierze informacje dotyczące oczekiwań mieszkańców, a później w ruch pójdą markery – ursynowianie narysują swoją koncepcję tego miejsca. Jednym z zaproponowanych już pomysłów jest właśnie park futurystyczny.

- Kluczowym działaniem będzie przeprowadzenie warsztatów projektowo-konsultacyjnych typu charrette - mówi Bernardeta Włoch-Nagórny rzeczniczka urzędu dzielnicy. - To pierwsze tego typu konsultacje na Ursynowie. Wezmą w nim udział doświadczeni specjaliści w dziedzinie architektury krajobrazu, architektury i urbanistyki oraz inżynierii komunikacyjnej - dodaje.

Tędy pobiegnie tunel pod Ursynowem:

Zbudują tunel pod Ursynowem
Zbudują tunel pod UrsynowemLech Marcinczak, Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Ursynów

Pozostałe wiadomości