Piesi doczekają się wind przy moście Poniatowskiego

TVN Warszawa

ZMIDBędą windy na moście Poniatowskiego

Coraz bliżej budowy wind przy moście Poniatowskiego. Pojawią się w trzech lokalizacjach. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił właśnie przetarg na ich projekt. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 15 maja.

Most Poniatowskiego to jeden z najtrudniejszych mostów dla pieszych. Na całej długości nie ma żadnej windy ani pochylni, które ułatwiłyby wjazd osobom poruszającym się na wózkach albo z wózkami dziecięcymi.

Łatwiej dla starszych i niepełnosprawnych

Wkrótce ma się to zmienić. ZMID poszukuje firmy, która wykona projekt wind i przygotuje wszystkie decyzje administracyjne niezbędne do ich budowy.

"Celem inwestycji jest umożliwienie korzystania z istniejącego wiaduktu przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, w szczególności przez osoby starsze i niepełnosprawne" - czytamy w komunikacie Zarządu.

Czas na składanie ofert mija 15 maja. Zwycięska firma będzie musiała wykonać zadanie w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia podpisania umowy z miastem.

Trzy lokalizacje

Windy mają pojawić się w trzech miejscach: w rejonie Wisłostrady, ulicy Solec i stacji PKP Powiśle. Lokalizacje te są wynikiem analizy, którą na zlecenie ratusza wykonali YLE Inżynierowie.

O planach budowy wind przy moście Poniatowskiego informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl. Rada Warszawy przeznaczyła na ten cel 3 miliony złotych. Montaż urządzeń ma rozpocząć się w 2018 roku.

Na tvnwarszawa.pl często informujemy o problemach z windami przy kładkach, mostach czy w metrze, gdzie nie działają regularnie:

Nieczynne windy przy metrze na plLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kw/mś