Muzea w Warszawie. Które warto odwiedzić? Najciekawsze wystawy, dni i godziny otwarcia

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Muzeum Warszawy udostępniło 1500 zdjęć Sylwestra "Krisa" Brauna
Muzeum Warszawy udostępniło 1500 zdjęć Sylwestra "Krisa" BraunaMuzeum Warszawy
wideo 2/7
Muzeum Warszawy udostępniło 1500 zdjęć Sylwestra "Krisa" BraunaMuzeum Warszawy

Muzea w Warszawie, zarówno te publiczne, jak i prywatne, mają wiele do zaoferowania zwiedzającym. Oprócz tych najbardziej znanych, Muzeum Narodowego czy Muzeum Powstania Warszawskiego, w stolicy jest wiele innych muzeów o różnorodnej, nierzadko nietypowej tematyce, a do wielu z nich można w jeden dzień tygodnia wejść za darmo. Podpowiadamy, które muzea w Warszawie warto odwiedzić. 

Muzea w Warszawie, które warto odwiedzić, to m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum POLIN i Łazienki Królewskie.Wybierając się do muzeum w Warszawie, warto sprawdzić dni otwarcia, w niektóre dni tygodnia poszczególne muzea są zamknięte, zwykle też muzea oferują jeden dzień w tygodniu, kiedy zwiedzanie wystaw jest bezpłatne.Wśród muzeów w Warszawie nie brakuje miejsc nietypowych, jak np. Muzeum Neonów, Muzeum Życia w PRL czy Muzeum Domków dla Lalek.

Muzea w Warszawie

Na pytanie o znane muzeum w Warszawie, zwykle pada odpowiedź: Muzeum Narodowe. Być może też Muzeum Powstania Warszawskiego lub Zamek Królewski. I zgoda, każda z tych instytucji muzealnych jest warta odwiedzenia. Jednak Warszawa ma do zaoferowania też inne interesujące muzea, które szkoda byłoby przegapić podczas pobytu w stolicy. Poniżej znajdziesz listę najciekawszych muzeów w Warszawie wraz z informacjami o dniach i godzinach otwarcia. Trzy z nich, te najważniejsze, opisujemy bardziej szczegółowo.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie powstało w 1862 roku, jako jedno z pierwszych takich miejsc w Polsce. Modernistyczny gmach główny muzeum przy Alejach Jerozolimskich 3 zaprojektował Tadeusz Tołwiński, a budowę ukończono w 1938 roku.  W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie zebrano ok. 830 tysięcy dzieł sztuki polskiej i światowej. To tutaj należy się udać, chcąc zobaczyć obrazy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Jana Matejki czy Aleksandra Gierymskiego.

W sześciu galeriach stałych wystawiono eksponaty z różnych dziedzin sztuki, nie tylko malarstwa. Można podziwiać tu m.in. rzeźbę, rysunki, fotografie, numizmaty, przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo, a w 2023 roku ma zostać otwarta Galeria Sztuki XX i XXI Wieku.

"Portret damy" wrócił do Warszawy
"Portret damy" wrócił do Warszawy24.09.| Nie było jej w Polsce od ponad 70 lat. Wraca w chwale, choć rozstanie z dwoma dżentelmenami, których oczarowała, nie było łatwe. Zrabowany w czasie II wojny światowej z Muzeum Narodowego "Portret damy" Melchiora Geldorpa wrócił do macierzy. Obraz udało się odzyskać dzięki współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z amerykańską służbami śledczymi. tvn24

Poza gmachem głównym zbiory warszawskiego Muzeum Narodowego można oglądać w czterech oddziałach: Muzeum Plakatu w Wilanowie (zamknięte do odwołania), Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Muzeum Narodowe w Warszawie otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w piątki od 10.00 do 20.00. Bilet normalny na ekspozycje stałe kosztuje 20 złotych, ulgowy 10. Uczniowie i studenci do 26 roku życia za bilet płacą złotówkę, a dzieci do lat 7 wchodzą do muzeum za darmo. We wtorek wstęp do muzeum na ekspozycje stałe jest bezpłatny dla wszystkich, trzeba tylko odebrać wejściówkę w kasie muzeum.

strona internetowa: mnw.art.pl

Muzeum Powstania Warszawskiego 

Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Do muzeum wchodzi się głównym wejściem od ul. Przyokopowej. Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte w 2004 roku, w 60. rocznicę wybuchu powstania. 

Miasto z gruzów
Miasto z gruzów19.07| Innego wyjścia nie było. Gruzowisko, jakim była Warszawa po wojnie, trzeba było na nowo zamienić w miasto. Starsi widzowie pamiętają zapewne hasło "Cała Polska odbudowuje swoją stolicę" i rzeczywiście bez wysiłku - najpierw głów, a potem rąk - tysięcy Polaków pewnie byłoby jeszcze trudniej. Właśnie mija 60 lat od zakończenia pierwszego etapu tego wielkiego narodowego ruszenia. Pierwszego, bo katedra świętego Jana czy Zamek Królewski z gruzów podnoszono jeszcze do lat 70. tvn24

Muzeum pokazuje historię Powstania Warszawskiego poprzez zdjęcia, multimedia i eksponaty, w tym imponującą replikę samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. Zwiedzanie ekspozycji ma interaktywny charakter, będziesz mógł poczuć się, jakbyś spacerował po wybrukowanych ulicach Warszawy z czasów wojny. Zwiedzanie całego muzeum: trzy kondygnacje, sale tematyczne, kino, w którym można obejrzeć film "Miasto ruin" i interaktywna wystawa dla dzieci, zajmie ci ok. dwóch godzin.

Co widzieli sowieccy lotnicy 18 września 1944 roku?
Co widzieli sowieccy lotnicy 18 września 1944 roku?Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum jest zamknięte we wtorki. W pozostałe dni powszednie otwarte jest od 9.00 do 18.00, w weekendy od 10.00 do 18.00. Normalny bilet kosztuje 25 zł, ulgowy 20. Z Kartą Dużej Rodziny zapłacicie 10 zł od osoby. Bilety można też kupić online. 

strona internetowa: 1944.pl

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN ukazuje 1000 lat dziejów polskich Żydów na swoich wystawach stałych i czasowych. Znajduje się przy ulicy Anielewicza 6 na Muranowie, przedwojennej dzielnicy żydowskiej, gdzie w czasie drugiej wojny światowej utworzono getto. Nazwa POLIN pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „Polskę” lub „tu odpoczniesz”.

Mówi Joanna Fikus, kierowniczka działu wystaw POLIN
Mówi Joanna Fikus, kierowniczka działu wystaw POLINmat. prasowe

Ogromne wrażenie robi sam budynek muzeum. Główny hol przypomina rozcinającą budynek na całej długości szczelinę, która symbolizuje pęknięcie w historii narodu żydowskiego, czyli Zagładę polskich Żydów. Ta perła współczesnej architektury, minimalistycznie łącząca szkło, miedź i beton, została zaprojektowana przez fińskie studio architektoniczne Lahdelm & Mahlamäki. Budowla otrzymała wiele znaczących nagród i wyróżnień, m.in. prestiżową International Architecture Award przyznawaną przez Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz pierwszą nagrodę w konkursie Eurobuild Awards za najlepszy projekt budynku komercyjnego lub użyteczności publicznej w kategorii Architectural Design of the Year.

Instalacja Artura Żmijewskiego przy Muzeum POLIN
Instalacja Artura Żmijewskiego przy Muzeum POLINArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Wystawa stała ukazuje dzieje Żydów polskich od średniowiecza do współczesności, a w muzeum organizowane są też wystawy czasowe przybliżające kulturę i historię narodu żydowskiego. POLIN można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem.

Muzeum jest czynne codziennie, oprócz wtorków, w godzinach 10:00–18:00 (w soboty do 20.00), ostatnie wejście na wystawę czasową jest o 17:30 (sobota o 19.30), a na stałą o 16:00 (sobota 18.00). W czwartki zwiedzanie muzeum jest darmowe. Bilety warto kupić online przez stronę muzeum, normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 20, dzieci i młodzież z ważnymi legitymacjami szkolnymi i studenckimi wchodzą za złotówkę.

strona internetowa: polin.pl

Muzea w Warszawie

Poza trzema opisanymi wyżej muzeami w Warszawie polecamy również:

Łazienki Królewskie - to dużo więcej niż najbardziej znany park w Polsce. Łazienki mają status muzeum. W Pałacu Na Wyspie król Stanisław August Poniatowski wydawał swoje obiady czwartkowe, a dziś można w nim obejrzeć kolekcję królewskich obrazów. Na terenie Łazienek znajdują się też oranżerie, wolnostojące rzeźby, amfiteatr, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki. 

Ogrody Łazienek Królewskich (odc. 738 HGTV odc. 39 seria 2019)
Ogrody Łazienek Królewskich (odc. 738 HGTV odc. 39 seria 2019)Tym razem odwiedzamy miejsce szczególne: warszawskie Łazienki Królewskie. Podczas spacerów uwagę zwraca tu piękna architektura, jednak miłośnicy ogrodów najchętniej przyglądają się roślinom i rozplanowaniu przestrzeni. A jest w Łazienkach okazja do zapoznania się z pracami projektantów z kilku epok.

Wstęp do parku jest bezpłatny, możesz spacerować po Łazienkach od 6.00 do 22.00. Inne obiekty otwarte są dla zwiedzających od wtorku do niedzieli od 10.00 do 15.00 (w piątki i soboty do 17.00). W piątki zwiedzanie jest bezpłatne, w pozostałe dni za normalny bilet zapłacisz 40 zł, ulgowy 20, dzieci i młodzież uczący się - 1 zł. Zdarza się jednak, że poszczególne obiekty są zamknięte, dlatego lepiej przed planowaną wizytą sprawdzić aktualną sytuację na stronie Muzeum: lazienki-krolewskie.pl.

Zamek Królewski w Warszawie - odbudowany po drugiej wojnie światowej, po której ocalały tylko jego fragmenty, budynek Biblioteki Królewskiej oraz pałac Pod Blachą i Arkady Kubickiego. W Zamku Królewskim można zwiedzić zrekonstruowane  apartamenty, Salę Tronową i Salę Senatorską, w której uchwalono Konstytucję 3 Maja. Możesz też podziwiać tutaj oryginalne płótna Rembrandta, Matejki i Canaletta. Idealnym zwieńczeniem odwiedzin w Zamku Królewskim w Warszawie będzie spacer po zamkowych ogrodach, utrzymanych w stylu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Atrakcją jest też labirynt z żywopłotu. 

Zamek i Arkady Kubickiego można zwiedzać od wtorku do niedzieli między 10.00 a 18.00, Pałac Pod Blachą w środy i w weekendy (w tych samych godzinach). Ogrody Królewskie otwarte są codziennie, Ogród Dolny od 10.00 do 22.00, Górny od 10.00 do 20.00. Bilety na Trasę Królewską (apartamenty królewskie, sala senatorska  i in.) kosztują 40 zł (normalny, 30 zł ( ulgowy), dzieci w wieku 7-16 lat płacą złotówkę. Dokładny cennik innych tras sprawdzisz na stronie Zamku zamek-krolewski.pl.

Muzeum Fryderyka Chopina - miłośników muzyki klasycznej ucieszy wizyta w Muzeum Chopina w Zamku Ostrogskich przy ul. Okólnik 1. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli między 11.00 a 19.00. W środy wstęp wolny, w pozostałe dni za bilet normalny zapłacisz 23 zł, ulgowy kosztuje 14 zł. Muzeum Neonów - w postindustrialnym budynku Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 zgromadzono ponad sto neonów z czasów PRL, zaprojektowanych przez znanych artystów. Muzeum Neonów otwarte jest przez siedem dni w tygodniu od 12.00 do 18.00 (w niedziele od 11.00 do 17.00), lecz w środy nie ma możliwości zwiedzania indywidualnego. Dzieci do lat sześciu wchodzą za darmo, pozostali płacą 14 zł (bilet normalny) lub 13 zł (bilet ulgowy). Szczegóły na stronie neonmuzeum.org Inne muzea w Warszawie

Jeśli te propozycje to za mało, możesz też odwiedzić inne warszawskie muzea, wybierając zgodnie ze swoimi zainteresowaniami na przykład któreś z tych miejsc:

– Muzeum Warszawy – Muzeum Więzienia Pawiak – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki – Muzeum nad Wisłą – Muzeum Karykatury – Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie – Cytadela Warszawska – Muzeum Wojska Polskiego – Muzeum Życia w PRL – Muzeum Legii Warszawa – Muzeum Polskiej Wódki

Muzea w Warszawie na wycieczkę z dziećmi

Jeśli wybierasz się do stolicy z dziećmi i zastanawiasz się, co zobaczyć w Warszawie, nie omieszkajcie sprawdzić tych miejsc i muzeów:

– Centrum Nauki Kopernik – Muzeum dla Dzieci w Muzeum Etnograficznym – Państwowe Muzeum Geologiczne – Muzeum Ewolucji – Muzeum Domków dla Lalek – Muzeum Kolejnictwa.

Źródła: strony muzeów, warsawtour.pl

Autorka/Autor:red.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Woda z zalanej po burzy ulicy Przyczółkowej wdarła się do autobusu miejskiego linii 519, jadącego z Powsina do centrum Warszawy. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

"Powódź" w miejskim autobusie

"Powódź" w miejskim autobusie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz wydał ostrzeżenie o burzach z gradem i silnych porywach wiatru, które mogą wystąpić dzisiaj w stolicy. W Warszawie po południu padało i lekko grzmiało. Silniejsza burza przeszła w powiatach na południowy wschód od Warszawy. Grad padał w Józefowie, silny deszcz nie ominął Piaseczna, czy Otwocka. W całym województwie burza połamała drzewa.

Połamane drzewa w Otwocku, grad w Józefowie

Połamane drzewa w Otwocku, grad w Józefowie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl

Na ulicy Grójeckiej doszło do ataku w karetce pogotowia. Jak ustalił nasz reporter, kobieta pobiła ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jej koleżance z objawami zawału. 24-letnią napastniczkę zatrzymała policja.

Wtargnęła do karetki, uderzyła ratownika

Wtargnęła do karetki, uderzyła ratownika

Źródło:
tvnwarszawa.pl

10 czerwca Jarosław Kaczyński wraz z bliskimi współpracownikami pojawił się przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał ze sobą sprej, którym zamalował tabliczkę na wieńcu, na której odpowiedzialnością za tragedię obciążany jest jego brat. Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w kierunku nadużycia władzy przez prezesa PiS.

Wniosek policji o wszczęcie śledztwa w kierunku nadużycia władzy przez Jarosława Kaczyńskiego

Wniosek policji o wszczęcie śledztwa w kierunku nadużycia władzy przez Jarosława Kaczyńskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl, OKO.press

W miejscowości Kisielany Kuce (województwo mazowieckie) dachował samochód osobowy. Podróżowała nim rodzina z dwójką dzieci. Kierujący pojazdem ojciec był pijany, a matka miała do odbycia zasądzoną karę więzienia.

Podróżowali autem z dwójką dzieci, dachowali. Ojciec trafił na izbę wytrzeźwień, a matka do więzienia

Podróżowali autem z dwójką dzieci, dachowali. Ojciec trafił na izbę wytrzeźwień, a matka do więzienia

Źródło:
PAP

Podczas rutynowej kontroli kierowców przewozu osób prowadzonej w rejonie Dworca Centralnego straż graniczna zatrzymała dwóch obywateli Uzbekistanu, którzy przebywali w kraju nielegalnie.

Prowadzili taksówki na aplikację. W Polsce przebywali nielegalnie

Prowadzili taksówki na aplikację. W Polsce przebywali nielegalnie

Źródło:
PAP

Na wysokości centrum handlowego Blue City zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich został zabrany do szpitala. Zablokowane są dwa pasy ruchu.

Zderzenie dwóch aut. Utrudnienia w Alejach Jerozolimskich

Zderzenie dwóch aut. Utrudnienia w Alejach Jerozolimskich

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W okolicy stacji Kobyłka doszło do tragicznego wypadku. Osoba dostała się pod pociąg. Są utrudnienia w ruchu na szlaku Warszawa-Białystok.

Śmiertelne potrącenie na torach. Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Śmiertelne potrącenie na torach. Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

23-latek wił się na podłodze poczekalni warszawskiego Dworca Centralnego. Pracownicy ochrony wezwali strażników miejskich. Ci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki.

Wił się na podłodze Dworca Centralnego

Wił się na podłodze Dworca Centralnego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 20-letni mieszkaniec powiatu. Policjanci ujawnili przy nim fifkę, wtedy młody człowiek sam przyznał się, że ma przy sobie środki odurzające. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

"20-latek przyznał, że w bieliźnie schował mefkę i trochę zioła"

"20-latek przyznał, że w bieliźnie schował mefkę i trochę zioła"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-letni mieszkaniec Grudziądza został zatrzymany w związku z kradzieżą samochodu dokonaną w warszawskim Wawrze. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim m.in. narzędzie do grawerowania metalu, łamak oraz mefedron.

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Policjanci "Kobry" zatrzymali podejrzanego o kradzież auta. Miał przy sobie mefedron

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jechał niepewnie, doprowadził do zdarzenia z innym autem, zatrzymali go świadkowie. Gdy na miejsce dotarła policja, okazało się, że kierowca miał 3,6 promila i nie posiada prawa jazdy.

Zderzył się z autem, zatrzymali go świadkowie. Policja: 3,6 promila, brak prawa jazdy, auto bez aktualnych badań

Zderzył się z autem, zatrzymali go świadkowie. Policja: 3,6 promila, brak prawa jazdy, auto bez aktualnych badań

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pijany amator wodnych atrakcji z dużą siłą uderza skuterem w łódkę pływającą po Wiśle. Znajdujące się w niej dwie osoby oraz skuterzysta wpadają do wody. Żadne z nich nie ma na sobie kapoku. Po chwili pojawia się gęsty dym – łódka zaczyna się palić. Taki scenariusz miały ćwiczenia, które we wtorek realizowały służby.

Scenariusz: rozpędzony skuter uderza w łódkę. Służby ćwiczyły w Porcie Praskim

Scenariusz: rozpędzony skuter uderza w łódkę. Służby ćwiczyły w Porcie Praskim

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wystarczy stanąć we wskazanym punkcie Warszawy i użyć smartfona, by zobaczyć, jak to miejsce wyglądało niespełna sto lat temu. Efekt niejednego zszokuje, bo na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Marszałkowską zmieniło się prawie wszystko.

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Zrekonstruowali fragment Warszawy lat 30. Wejdziesz do niej smartfonem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Mińskiem Mazowieckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zmarła, a dwie, w tym dziecko, trafiły do szpitala.. Przyczyny wypadku bada policja.

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Jedna osoba nie żyje, kobieta i dziecko w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Był w toalecie, gdy autobus z jego kolegami odjechał. Chłopiec został sam w Miejscu Obsługi Pasażerów przy S7. Poprosił o pomoc przypadkową osobę. Przyjechali policjanci, wrócił też wycieczkowy autobus.

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Odjechali bez jednego uczestnika szkolnej wycieczki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po policyjnej interwencji obezwładniony już mężczyzna trafił do szpitala. Tam po podaniu leków, mimo reanimacji, zmarł. O zdarzeniu poinformowano prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz wydziały kontroli komendy głównej i komendy stołecznej. Została zlecona sekcja zwłok.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów zmarł w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy pod Konstancinem-Jeziorną walczyli z pożarem dachu domu w zabudowie bliźniaczej. Nasz reporter dowiedział się, że przyczyną było uderzenie pioruna. W akcji udział brało 10 zastępów straży pożarnej.

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Po uderzeniu pioruna palił się dach domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zadośćuczynienie w kwocie 28 tysięcy złotych - to wyrok dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych sześcioletnią dziewczynkę. W wypadku poszkodowane zostały również ciotka i młodsza siostra dziewczynki. Wymiar kary został uzgodniony z pełnomocnikiem pokrzywdzonych.

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Sześciolatka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca skazany bez procesu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwie interwencje strażników granicznych w samolotach na Lotnisku Chopina. W pierwszym przypadku pasażer musiał opuścić pokład w asyście jeszcze przed wylotem do Madrytu. W drugim inny pasażer został wyprowadzony z samolotu, który przyleciał ze Stambułu.

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Jednego wyprowadzili z samolotu przed odlotem, drugiego po przylocie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapytało Ministerstwo Infrastruktury o możliwość zmiany Prawa o ruchu drogowym, a konkretnie o uchylenie przepisu umożliwiającego parkowanie na chodnikach. To reakcja na postulat ruchu społecznego "Miejska Agenda Parkingowa".

Zakaz parkowania na chodnikach? Rzecznik Praw Obywatelskich prosi o wyjaśnienia

Zakaz parkowania na chodnikach? Rzecznik Praw Obywatelskich prosi o wyjaśnienia

Źródło:
tvn24.pl

Zielony teren pomiędzy ulicami: Łowicką, Wiktorską i Jana Józefa Lipskiego to już oficjalnie skwer imienia Wojciecha Młynarskiego.

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Wojciech Młynarski ma w Warszawie swój skwer

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na popularnym portalu społecznościowym znalazł ofertę sprzedaży trzech biletów na mecze rozgrywane w czasie Euro 2024. Wpłacił całą kwotę i wtedy oferta zniknęła, podobnie jak sprzedający.

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Kupił w sieci bilety na Euro 2024, ale mecze obejrzy w telewizji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy jednego z bloków komunalnych w Piasecznie dostali astronomiczne rachunki za ogrzewanie. Jedna z mieszkanek za 13-metrowe mieszkanie musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. - Jesteśmy załamani - mówi Barbara Kosmala. Problemy pojawiły się, gdy wzrosły ceny gazu. Gmina zapewnia, że rozpatrzy indywidualne wnioski mieszkańców i wypracuje formułę ulg.

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Za ogrzewanie 13-metrowego mieszkania komunalnego musi zapłacić ponad 20 tysięcy złotych. Sąsiedzi podobnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24, TVN24