"Miło Cię widzieć" zamiast słoików. Nowy neon już świeci


W nocy z soboty na niedzielę na moście Gdańskim uruchomiono neon z napisem "Miło Cię widzieć". Projekt wygrał w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Neonów.

Neon po raz pierwszy rozbłysnął w nocy, gdy warszawiacy bawili się na Wiankach nad Wisłą. Zamontowany został na stałe, a jego instalacja rozpoczęła się kilka dni temu.

Autorem projektu jest Mariusz Lewczyk.

- Pozytywny komunikat MIŁO CIĘ WIDZIEĆ odbiera się w sposób osobisty i doskonale wyraża energię miasta Warszawy jako miejsca, do którego chce się wrócić i w którym jest się zawsze mile widzianym. Neon może wywołać uśmiech wśród setek ludzi spacerujących, odpoczywających czy uprawiających sport nad Wisłą oraz tysięcy pasażerów pociągów jadących mostem średnicowym - czytamy na stronie internetowej autora.

Zamieszanie z konkursem

Napis ma rozbłysnąć w sobotę.

Tym samym kończy się batalia o "Neon dla Warszawy". W maju ubiegłego roku neon "Warszawskie Słoiki" wygrał konkurs Muzeum Neonów i RWE. Na początku września jeden z internautów poinformował jednak organizatorów, że głosy, na projekt "Warszawskie Słoiki", oddawane w jednym z serwisów społecznościowych, były kupione. Wtedy też organizator zapowiedział, że wyda oficjalne stanowisko w tej sprawie.

- Okazało się, że 1900 głosów jest nieważnych, dlatego je odjęliśmy – tłumaczył w październiku Witold Urbanowicz z Muzeum Neonów.

- My nie odnosiliśmy się do kupowania "lajków". Chodzi o głosy, które zostały oddane wielokrotnie z tych samych numerów IP, zlokalizowanych w Azji, w krótkim odstępie czasowym. Nie wszystko da się wpisać do regulaminu. Dla nas jest jasne, że taki sposób głosowania jest niezgodny z duchem konkursu – precyzował.

TAK WYGLĄDAŁ MONTAŻ NEONU:

ran/r

Montaż neonu
Montaż neonuDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości