Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

"Osoba na stanowisku kierowniczym" w MZA w kwarantannie. Komunikacja miejska na razie bez zmian

Najnowsze

Autor:
mp/r
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAutobusy MZA

Pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych został poddany kwarantannie, w związku z tym budynki [przy Włościańskiej – red.] są dezynfekowane - przekazał rzecznik miejskiej spółki Adam Stawicki. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z przekazanej przez Reportera 24 wiadomości wynikało, że pracownik wysokiego szczebla w spółce MZA trafił na kwarantannę w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Dodał on również, że pracownicy biura siedziby spółki przy Włościańskiej w ramach środków ostrożności zostali wysłani do domów. Informację potwierdził rzecznik MZA Adam Stawicki.

- Pracownik został poddany kwarantannie i w związku z tym obecnie budynki są dezynfekowane. Jest to osoba na stanowisku kierowniczym, ale nie członek zarządu – poinformował. Zaznaczył również, że osoby pracujące na Włościańskiej opuściły teren. - Nie wpływa to jednak w żaden sposób na funkcjonowanie komunikacji – zastrzegł Stawicki.

Komunikacja na razie bez zmian

Tymczasem ratusz poinformował, że zamknięcie szkół nie wpłynie na rozkłady komunikacji miejskiej. Jak zapewniła rzeczniczka Karolina Gałecka, pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały według swoich podstawowych rozkładów jazdy. - Decyzja o zamknięciu placówek oświatowych do 25 marca nie wpłynie na działanie ogółu komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 16 marca, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii szkolnych – przekazała Gałecka.

I wymieniła, że chodzi o linie 304, 323, 332, 379 oraz 114, które nie będą miały dodatkowych kursów na trasie Metro Młociny - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Autobusy linii, które mają dodatkowe kursy w dni nauki szkolnej będą kursowały bez zmian, to znaczy także z tymi kursami – dodała rzeczniczka.  

Koronawirus w Polsce 

W czwartek szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że jeszcze tego samego dnia zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego ze względu na rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa.

Według informacji podanych przez resort zdrowia, w Polsce dotąd potwierdzono 51 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym sześć na Mazowszu. Jedna osoba - w Poznaniu - zmarła.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 roku na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Autor:mp/r

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: