Lekarz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim zakażony koronawirusem 

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
844 osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Dziewięć osób zmarłoTVN24
wideo 2/5
TVN24844 osoby zakażone koronawirusem w Polsce. Dziewięć osób zmarło

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa stwierdzono u lekarza z oddziału chirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Oddział został zamknięty. 

O sprawie we wtorek poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. "W nocy potwierdzono zakażenie Sars-CoV-2 u lekarza oddziału Chirurgii SPS Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim” - przekazał w komunikacie sanepid.

Obecnie lekarz przebywa na kwarantannie domowej. Jego stan ogólny jest określany jako dobry.

Jeden oddział zamknięty

Jak przekazali przedstawiciele grodziskiego sanepidu, od osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym pobrano wymazy do badań. Zgodnie z procedurami te osoby zostały objęte kwarantanną, a oddział chirurgii szpitala po uzgodnieniu z dyrekcją tymczasowo zamknięto.

Jak zaznaczył w komunikacie sanepid, pozostałe oddziały placówki działają w trybie normalnym.

We wtorek o 13 sanepid w Grodzisku Mazowieckim przekazał informację o aktualnym stanie epidemii COVID-19. W powiecie potwierdzono 5 przypadków koronawirusa, 3 osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zakażenia, 188 osób objęto kwarantanną domową, a 925 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Ponad 800 zakażonych

Po godzinie 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie tego dnia potwierdzono 95 zakażeń i poinformowano o śmierci dziewiątej osoby. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono łącznie ponad 800 zakażeń.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Główne zdjęcie: Jan Stradowski CC BY-SA Wikipedia

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jan Stradowski / CC BY-SA Wikipedia

Tagi:
Raporty: