Najnowsze

Najnowsze

Tramwaj wykoleił się przy zajezdni

Wagon techniczny wykoleił się w rejonie zajezdni tramwajowej Praga. Przez kilkadziesiąt minut tramwaje nie kursowały ulicą Kawęczyńską. Z utrudnieniami musieli liczyć się także pasażerowie dojeżdżający do Dworca Wschodniego.

Apartamentowce do rozbiórki. Spółdzielnia się odwoła?

Inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o rozbiórce nielegalnych, jego zdaniem, apartamentowców w parku Pod Skocznią. Czy dojdzie do burzenia i kiedy? Od decyzji PINB spółdzielni przysługuje odwołanie. Na razie jednak taki dokument do inspektorów nie wpłynął.

Sprawa gwałtu w Lesie Kabackim oficjalnie zamknięta

Nie udało się znaleźć sprawcy, więc śledztwo w sprawie gwałtu na kobiecie w Lesie Kabackim zostało prawomocnie umorzone przez prokuraturę i sąd. Może być wznowione, jeśli w ciągu 15 lat pojawią się do tego powody. Na szczeblu ministerialnym skontrolowano z kolei działania policjantów zajmujących się sprawą, ale żadnych uchybień nie stwierdzono.

Nowe światła w miejscu tragedii

Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu alei KEN i ulicy Artystów. To w tym miejscu doszło w czerwcu do śmiertelnego potrącenia 2-latka na pasach. Jak pisaliśmy niedawno na tvnwarszawa.pl, sprawa ma trafić do sądu.

Aktywiści odkrywają karty. "Będziecie nas z tego rozliczać"

Miasto Jest Nasze ujawniło swoich kandydatów na wiceburmistrzów Śródmieścia. To Aleksandra Jaworska-Surma i Jan Mencwel, oboje bez doświadczenia w pracy samorządowej. Aktywiści zdradzili również podstawy porozumienia programowego z PO. Zakłada ono m.in. rewitalizację centrum, rekonstrukcję rozebranych domków na Jazdowie, czy niższe czynsze dla rzemieślników.

160 ledowych "kocich oczu". Ochronią pieszych

Zarząd Dróg Miejskich zamontował 160 "kocich oczu" – światełek, które ułatwiają kierowcom zauważenie linii na jezdni w szczególnie niebezpiecznych miejscach. Jak zapewniają drogowcy, przede wszystkim ochronią one pieszych.

Pendolino wreszcie na torach. Pierwszy skład wyjechał z Warszawy

Po miesiącach kłopotów z homologacją i tysiącach kilometrach przejechanych w czasie testów, Pendolino zaczęło swój pierwszy regularny kurs. O godz. 6.35 rano jeden ze składów wyjechał z Warszawy do Krakowa. Wcześniej, o godz. 6.05, jeden z pociągów wyruszył w odwrotną stronę. Tłoku nie było.

Sporo zmian na kolei. Pendolino, SKM, WKD, KM

Od niedzieli pasażerowie muszą przygotować się na sporo zmian w kursowaniu pociągów. Na tory wyjeżdża Pendolino, zmienia się rozkłady Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. A w pociągach WKD przestaje obowiązywać specjalne honorowanie biletów ZTM.

Titanic z pół miliona klocków i 140 innych makiet

11-metrowy Titanic, Stadion Narodowy i Pałac Kultury to tylko niektóre z konstrukcji z klocków, które można oglądać od soboty na warszawskim Stadionie Narodowym. Cała ekspozycja zajmuje 2,3 tys. metrów kwadratowych i składa ze 140 klockowych makiet. Reklamowana przez organizatorów jako "największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego" będzie dostępna do 15 lutego.

Milicjanci i pojazdy bojowe. Przypomnieli o stanie wojennym

Wolontariusze przebrani w mundury milicji, koksownik i pojazdy bojowe witały w sobotę warszawiaków przed wejściem do stacji metra Centrum. Tak wyglądał happening zorganizowany z okazji 33. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak mówi Michał Kalinowski z fundacji Odpowiedzialność Obywatelska, celem akcji jest promowanie historii współczesnej i upamiętnienie ofiar z tamtego okresu.

Kaczyński: wygraliśmy te wybory i nieważne, o ile procent

- Ten pochód jest pochodem obywatelskim. Jest pochodem tych, którzy chcą dobrej zmiany z panoszącym się złem zwycięstwa - powiedział prezes PiS w sobotę, w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jarosław Kaczyński na zakończenie "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" po raz kolejny podkreślił, że tegoroczne wybory zostały sfałszowane. - Można to określić tylko jednym słowem: hańba - mówił.

Morze biało-czerwonych flag

Uczestnicy marszu współorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość zmienili część Traktu Królewskiego w morze biało-czerwony flag. Narodowe barwy powiewały nad głowami manifestujących na placu Trzech Krzyży i w Al. Ujazdowskich. Tłum niósł się też kilkudziesięciometrową flagę.

Marsz "w obronie demokracji" przeszedł przez centrum

W sobotę przez Al. Ujazdowskie przeszedł współorganizowany przez PiS "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów". Szacuje się, że w pochodzie pod biało-czerwonymi flagami i hasłami o sfałszowanych wyborach wzięło udział co najmniej kilkanaście tysięcy uczestników. Policja podkreśla, że było spokojnie. - Nie odnotowaliśmy żadnych incydentów - informuje.

Koniec popularnego skrótu. Zamknęli Arbuzową

Arbuzowa - popularny skrót z Ursynowa do Wilanowa i Mokotowa w sobotę rano został zamknięty. Popularny przejazd zamieni się wkrótce w plac budowy, na którym wyrosną bloki. Dzielnicowi urzędnicy obiecywali, że pomyślą nad alternatywą dla kierowców, ale ich narady nie przyniosły żadnych efektów.

Wisłostrada jak parking. Autokary zablokowały pas

W sobotnie popołudnie ruch na Wisłostradzie jest utrudniony. Skrajnie prawy pas arterii - na dwóch odcinkach: od Ludnej do Górnośląskiej oraz od Łazienkowskiej do Szwoleżerów - zablokowały stojące w rzędzie autokary. Przyjechali nimi na sobotnią uczestnicy "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", który przed 14 wyruszył z placu Trzech Krzyży.

Kilkadziesiąt osób demonstrowało przed domem Kiszczaka

W nocy z piątku na sobotę kilkadziesiąt osób demonstrowało przed domem gen. Czesława Kiszczaka na Mokotowie. Protest zorganizowano, aby upamiętnić ofiary stanu wojennego. W latach ubiegłych podobne demonstracje w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odbywały się przed domem gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który zmarł w maju br.