Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Mokotów

"Ranił pracownika sklepu nożem w plecy". Zarzuty dla nożownika z Konduktorskiej

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
mp/b/kwoj
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAtak z użyciem noża na Konduktorskiej

Trzy osoby, które brały udział w sobotniej bójce na Konduktorskiej, usłyszały zarzuty. Jak podała policja, jeden z mężczyzn ranił nożem w plecy pracownika sklepu. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

W sobotę po południu w pobliżu jednego ze sklepów na Konduktorskiej doszło do bójki. Początkowo podawaliśmy za policją, że brało w niej udział czterech mężczyzn, a jeden został ugodzony nożem. Najnowsze ustalenia wskazują na inny przebieg zdarzeń.

- Trzem mieszkańcom Mokotowa nie podobało się, że pewien mężczyzna chodził po tej okolicy z nożem i się odgrażał, więc postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Pomiędzy tą czwórką doszło do bójki pod jednym ze sklepów na Konduktorskiej, w trakcie której mężczyzna z nożem wbiegł do sklepu i zamknął się na zapleczu z ekspedientką - relacjonuje przebieg wydarzeń Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy.

Inny pracownik sklepu próbował pomóc ekspedientce. - Nie wiedział, co się dokładnie stało, więc zaczął szarpać za drzwi. Wtedy mężczyzna z nożem się wychylił i ranił tego pracownika w plecy - dodaje Koniuszy i zastrzega, że poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń. - Trafił do szpitala, ale kolejnego dnia został wypisany - zaznacza.

Trzy osoby z zarzutami

Na miejscu policjanci zatrzymali nożownika i dwóch mężczyzn, którzy wcześniej awanturowali się przed sklepem. Czwarty uciekł z miejsca zdarzenia, ale w poniedziałek służbom udało się go zatrzymać.

- 26-latek, który zaatakował nożem, usłyszał zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia i narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez ugodzenie go nożem – informuje Koniuszy. - Został też tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do ośmiu lat więzienia - precyzuje.

Zarzuty udziału w bójce postawiono też dwóm innym uczestników bójki. - Tym mężczyznom grozi z kolei do trzech lat więzienia. Trzeci z zatrzymanych został tylko przesłuchany w charakterze świadka - podsumowuje policjant.

Autor:mp/b/kwoj

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl