TVN Warszawa | Komunikacja

Drogowcy i tramwajarze będą pracować w dwóch dzielnicach

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
urząd miastaZmiany na Ursynowie

Na skrzyżowaniu Rosoła i Płaskowickiej drogowcy zaplanowali prace drogowe. Tramwajarze remontować będą z kolei tory na Skierniewickiej. Na Woli i Ursynowie autobusy i tramwaje w weekend pojadą zmienionymi trasami.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Zarządu Transportu Miejskiego podczas dwóch najbliższych weekendów tramwajarze zaplanowali remont torowiska na skrzyżowaniu ulicy Skierniewickiej z Siedmiogrodzką w Woli. - Remont rozpocznie się w sobotę 22 maja i potrwa do godziny 4 w poniedziałek, 24 maja - przekazał Tomasz Kunert.

Objazdy dla na Woli

Wskazał, że w związku z pracami zmienią się trasy linii 10 i 106. - Tramwaje linii 10 pojadą al. Jana Pawła II i al. "Solidarności" do ulicy Wolskiej. Objazd dla autobusów linii 106, tylko w kierunku pętli Browarna, został wytyczony ulicami: Płocka – M. Kasprzaka – Prosta – Towarowa - tłumaczył.

- W tym czasie nie będą funkcjonowały przystanki: Metro Płocka 01, Muzeum Powstania Warszawskiego 01, Rogalińska 01, 03 i 04, Norblin 03 i 04, Rondo Daszyńskiego 07 i 08, Karolkowa 03 i 04, Szpital Wolski 05 i 06, Siedmiogrodzka 01 oraz Rondo ONZ 08 - podał.

Podkreślił, że drugi etap prac na Woli planowany jest w takich samych godzinach od 29 do 31 maja.

Zmiany na Woliurząd miasta
Zmiany na Woliurząd miasta

Prace na Ursynowie

Z kolei na Ursynowie w najbliższy weekend będę prowadzone prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej. - Początek robót zaplanowano na godzinę 22 w piątek, 21 maja. Potrwają do godziny 5 w poniedziałek, 24 maja - poinformował, dodając, że na czas prac zamknięta zostanie ulica Rosoła od Panoramicznej do B. Pietraszewicza "Lota".

W związku z pracami na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 166, 179 i N37. Linia 166 pojedzie Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, al. Komisji Edukacji Narodowej, Belgradzką, Rosoła i Wąwozową. - Na ulicy Belgradzkiej autobusy będą jeździły w przeciwnych niż dotychczas kierunkach: z przystanków w stronę ul. J. Rosoła będzie można dojechać na Kabaty, a z tych do al. Komisji Edukacji Narodowej – w kierunku pętli Pl. Hallera - podał.

Autobusy linii 179 pojadą Gandhi, Cynamonową, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzką i Stryjeńskich, a linia nocna N37: Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, Cynamonowa, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzka i Rosoła.

- Autobusy nie podjadą na przystanki: Teligi 03, Mandarynki 01 i 02, Belgradzka 02, Grzegorzewskiej 01 i 02 oraz Płaskowickiej 02 i 51 - dodał.

Informowaliśmy, że warszawiacy chcą buspasów i stref "tempo 30":

Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego: w dni smogowe nie wolno rekreacyjnie palić w kominku
Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego: w dni smogowe nie wolno rekreacyjnie palić w kominku TVN24

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości