TVN Warszawa | Komunikacja

Nowe tramwaje dla Warszawy gotowe. "Przeszły testy w Republice Korei"

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Testy w fabryce dwóch pierwszy wagonów skończone

- Testy w fabryce dwóch pierwszych wagonów skończone. Latem zobaczymy je na próbach na ulicach Warszawy. Jesienią powinniśmy już nimi jeździć – zapowiedziały w poniedziałek Tramwaje Warszawskie przekazując informację o nowych składach dla stolicy. 

Jak poinformowały Tramwaje Warszawskie, dwa pierwsze nowe wagony dla Warszawy już są gotowe, skończyła się ich budowa. Dodają, że oba przeszły pozytywnie testy w Republice Korei. 

Producent, jak zapewniają urzędnicy, przeprowadził kilkadziesiąt badań fabrycznych i tych wymaganych na potrzeby homologacji. Sprawdził m.in. urządzenia elektryczne, hamulce i systemy związane z bezpieczeństwem. Tramwaj został podniesiony, przetestowano jak zachowuje się na ciasnych zakrętach. Sprawdzono też jego szczelność, działanie klimatyzacji, oświetlenia, a nawet wyregulowano głośność dzwonka.

Kiedy pierwszy kurs?

Tramwaje zostaną przetransportowane do Warszawy drogą morską, a z początkiem wakacji, gdy już trafią do stolicy zaczną się dalsze testy homologacyjne.

"Jesienią powinny podróżować nimi warszawianki i warszawiacy. Kolejne 121 tramwajów będzie ostatecznie odbierane od początku 2022 aż do końca kwietnia 2023 roku" - zapowiedzieli w komunikacie prasowym tramwajarze.

Jakie będą nowe tramwaje?

Spółka zaznacza, że ich konstrukcja jest "szyta na miarę" dla Warszawy. Do stolicy trafią trzy rodzaje pojazdów, o różnej długości, w wersji jednokierunkowej i dwukierunkowej. Wśród nich te, które mają być najdłuższymi w stolicy. Ich długość to prawie 33 metry, czyli aż 2,5 metra więcej niż najpopularniejsze w stolicy tramwaje niskopodłogowe. Dzięki temu w każdym długim tramwaju będzie mogło podróżować nawet 240 osób.

Oprócz tego nowe tramwaje będą klimatyzowane, wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny z dostępem on-line oraz w system informacji liniowej. Pojazdy będą przyjazne środowisku – spełnią wysokie wymagania dotyczące emitowanych dźwięków, a oszczędność energii zapewnią fabrycznie zamontowane zasobniki energii.

Umowa na tramwaje Hyundaia

"To niezwykle ważne wydarzenie"
"To niezwykle ważne wydarzenie"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości