TVN Warszawa | Komunikacja

Budżet Obywatelski: autobusy z Warszawy trafiły do Kraśnika

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kraśnik kupił od Warszawy używane autobusy Solaris

Do Kraśnika w województwie lubelskim pojechały z Warszawy trzy niskopodłogowe autobusy miejskie marki Solaris. "Pojazdy używane zakupione zostały dzięki środkom ujętym w budżecie obywatelskim" - poinformował w mediach społecznościowych urząd miasta w Kraśniku.

Na nietypową transakcję uwagę zwrócił portal Transport Publiczny. "Dzisiaj do Kraśnika przyjechały 3 w pełni niskopodłogowe autobusy miejskie marki Solaris Urbino 12. Mimo iż złożony w okręgu trzecim projekt obejmował zakup jednego pojazdu dla potrzeb komunikacji miejskiej, to dzięki dobrej współpracy między miastem Kraśnik i naszym MPK, a Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej i Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie udało się w zabezpieczonej kwocie nabyć aż trzy pojazdy" - czytamy w komunikacie na Facebooku urzędu miasta w Kraśniku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mają 14 lat, ale nadal są w świetnym stanie

Dostarczone autobusy zostały wyprodukowano w 2007 roku. Jak opisano, cechuje je świetny stan techniczny i wizualny, dodatkowo wyposażone są m.in. w tablice elektroniczne, klimatyzację całopojazdową, przyklęk, rampę dla wózków, monitoring oraz system głosowej zapowiedzi przystanków. "Zakupione autobusy po odpowiednim przygotowaniu powinny w przeciągu miesiąca pojawić się na ulicach miasta. W miejsce zakupionego taboru MPK wycofa trzy najbardziej wysłużone pojazdy" - podał urząd w Kraśniku.

Autobusy zostały zakupione w ramach środków z budżetu obywatelskiego. Jak wskazano, pozwolą na poprawę komfortu podróży pasażerów. "Są bardzo pojemne i pozwolą rozładować tłok w godzinach szczytu" - zapewniono.

Informowaliśmy także o buspasie w Dolinie Służewieckiej:

Tak obecnie wygląda ruch w Dolinie Służewieckiej w godzinach szczytu (wideo z 23 grudnia 2021)
Tak obecnie wygląda ruch w Dolinie Służewieckiej w godzinach szczytu (wideo z 23 grudnia 2021)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Filip Zając / UM Kraśnik

Pozostałe wiadomości