TVN Warszawa | Białołęka

Tragiczny wypadek na Żeraniu. Pociąg potrącił mężczyznę

TVN Warszawa | Białołęka

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na torach kolejowych na Żeraniu

Pociąg relacji Kraków - Olsztyn Główny śmiertelnie potrącił człowieka w okolicy stacji kolejowej na Żeraniu. - Po pasażerów, którzy utknęli w składzie z powodu wypadku, przyjechał pociąg zastępczy i zabrał ich w dalszą podróż - mówi reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Oficer prasowa białołęckiej komendy Irmina Sulich poinformowała, że policja otrzymała zgłoszenie przed godziną 12.30. - Pociąg śmiertelnie potrącił człowieka w okolicy stacji Warszawa Żerań. To mężczyzna między 50. a 60. rokiem życia - mówiła policjantka.

"Ruch odbywa się dwoma torami"

Z kolei Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe przed godziną 14 poinformował, że w wypadku brał udział pociąg relacji Kraków Główny - Olsztyn Główny. - Ten pociąg stoi na miejscu, jednak ogólnie nie ma dużych utrudnień w ruchu kolejowym. Tam są w sumie trzy tory, ale po wypadku pociągi jeżdżą dwoma - zaznaczył Jakubowski.

- Do potrącenia doszło tuż przed samym wjazdem pociągu na stację Warszawa Żerań nad ulicą Płochocińską. Na miejscu swoje czynności prowadzi policja, ekipa dochodzeniowa, Służba Ochrony Kolei i służby techniczne PKP - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Dodał również, że po pasażerów, którzy utknęli w pociągu z powodu wypadku, przyjechał pociąg zastępczy i zabrał ich w dalszą podróż do Olsztyna.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl