USA

USA

Biali wyborcy nie wystarczą

Donald Trump może liczyć na poparcie 52 proc. białych obywateli USA; Hillary Clinton - na 43 proc. poparcia w tej grupie. Wydawałoby się, że wyścig o prezydenturę będzie więc wyrównany, ale - jak przekonuje stacja CNN - to myślenie jest błędne. W 2012 r. kandydat republikanów Mitt Romney zdobył aż 59 proc. głosów białych wyborców, a z Barackiem Obamą przegrał z kretesem.

Prawda "Sztandaru chwały". Rozwikłano zagadkę najsłynniejszego zdjęcia

Autor książki "Sztandar chwały" przyznał, że jego ojciec prawdopodobnie nie był jednym z sześciu żołnierzy, którzy zostali uwiecznieni podczas wznoszenia flagi na górującym nad Iwo Jimą wzgórzu. Kilka dni wcześniej Korpus Piechoty Morskiej USA wszczął dochodzenie mające zweryfikować domniemają tożsamość bohaterów najsłynniejszej fotografii z wojny na Pacyfiku.

Trump potrzebuje miliarda. I tych, którzy chcą "wskoczyć na jego wózek"

Po wysokim zwycięstwie w prawyborach w Indianie i wycofaniu się Teda Cruza oraz Johna Kasicha miliarder Donald Trump ma już praktycznie zapewnioną nominację prezydencką Partii Republikańskiej w tegorocznych wyborach. Problem w tym, że nie wszyscy republikanie go akceptują, a na wygraną z kandydatem demokratów - najprawdopodobniej Hillary Clinton - potrzeba mniej więcej miliarda dolarów.

Amerykańskie giełdy pod kreską. Zamieszały dane makroekonomiczne

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po serii mieszanych danych z otoczenia makroekonomii. Na rynek napłynęły też wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej o możliwości podwyżek stóp procentowych w tym roku.

Działo przyszłości pokazali generałom. Pierwsza taka próba railguna

Napędzane prądem działo Blitzer zostało zaprezentowane po raz pierwszy na pokazie nowych technologii dla amerykańskiego wojska. Przedstawiciel koncernu General Atomics, który zbudował eksperymentalną broń, nazwał to wydarzenie "przełomowym". Firma chce pokazać wojskowym, że nowa broń jest warta dalszych inwestycji.

Dowódca NATO żegna się listem: Sojusz w Europie potrzebny. To jasne jak Słońce

Amerykański generał Philip M. Breedlove pełniący od 2013 r. funkcję głównodowodzącego siłami sojuszu w Europie (SACEUR) na łamach dziennika "The Washington Post" zamieścił list. Stwierdził w nim, że gdy pojawiał się na stanowisku przed trzema laty, wielu "wątpiło w przydatność NATO" na Starym Kontynencie. - Działania Rosji - jedyne takie od czasu zakończenia II wojny światowej - pokazały, że jest on nieodzowny, a na jego istnieniu korzystają również USA - wyjaśnił.

Terminator w armii. W Kuwejcie w nowej roli

Arnold Schwarzenegger zaskoczył w niedzielny poranek żołnierzy amerykańskiej armii stacjonujących w Camp Buehring w Kuwejcie - jednej z dwóch najgorętszych baz na kuli ziemskiej. Powiedział, że przyjechał tam, by im podziękować za walkę z terroryzmem.

Chris sam w domu, czyli kosztowna pomyłka włamywacza

11-letni Chris Gaither w stanie Alabama był sam w domu, gdy usłyszał włamywacza. Chłopiec nie przestraszył się, wyszedł naprzeciw intruzowi, na dodatek uzbrojony. Efekt? - Płakał jak małe dziecko, mam nadzieję, że wyciągnie z tego naukę - tak o włamywaczu mówił później Chris.