turystyka

turystyka

Na drodze do Morskiego Oka od teraz wóz hybrydowy będzie wspomagał pracę koni. Jeśli testy wypadną pomyślnie, to wozacy, którzy będą chcieli pracować, będą zmuszeni przesiąść się na hybrydę. Materiał Moniki Celej.

W Chorwacji poruszanie się autem pomiędzy popularnymi wakacyjnymi miejscowościami to ryzyko spędzenia urlopu wewnątrz pojazdu. Możemy bowiem utknąć w długim na 40-, a nawet 50 kilometrów korku. Liczące wiele kilometrów sznury aut to skutek ogromnej ilości turystów i kiepskich warunków pogodowych.

Wielkanoc to już ostatnia szansa na założenie nart. Wiosna powoli zadomawia się w górach, a śniegu jest coraz mniej. Na największych i najpopularniejszych stokach wciąż jednak da się jeździć. Dobre warunki są m.in. w Zakopanem i Wiśle. Świąteczna pogoda będzie też sprzyjać górskim wędrówkom, chociaż GOPR i TOPR ostrzegają przed lawinową dwójką.

W Tatrach padł rekord. Przez pierwsze siedem miesięcy 2015 roku tatrzańskie szlaki odwiedziło o 100 tys. więcej turystów, niż w tym samym okresie w roku 2014. Najwięcej osób wędrowało po górach 28 lipca. Szacuje się, że do tej pory w tym roku po szlakach chodziło ponad 1,5 mln turystów. Tylko w lipcu odnotowano ponad pół miliona wejść w polskie Tatry.

Riksza, czyli mówiąc w skrócie rower z kanapą z przodu został wymyślony przez Japończyków mniej więcej w drugiej połowie XIX w. jako następca lektyki. W Polsce riksze nie są (jeszcze) tak popularne jak w niektórych miastach krajów zachodnich. Można się nimi przejechać np. w Łodzi, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy w kilku innych miastach. Materiał magazynu "Dwa koła".

Krzysztof Góralczyk z Polskiej Izby Turystyki i Adriana Wojniusz, ekspert ds. ubezpieczeń z portalu polisaturystyczna.pl w "Studiu Active" tłumaczyli, o czym należy pamiętać, decydując się na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży.