prognoza

prognoza

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

Zdecydowanie więcej słońca pojawi się w piątek na wybrzeżu zachodnim. Wreszcie przestanie tam padać. To doskonała okazja, aby wybrać się na spacer. O parasolach nie powinni zapomnieć mieszkańcy Półwyspu Helskiego oraz rejonu Zatoki Gdańskiej.

Chłodna i deszczowa jesień, mroźna zima – tak zapowiadają się dwie nadchodzące pory roku. – Wychodzi na to, że przez najbliższe miesiące zobaczymy więcej deszczu niż słońca – zapowiada Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Czwartkowa pogoda będzie rozpieszczała żeglarzy, ale tylko na jeziorach. Na Bałtyku powieje wiatr o sile dochodzącej do 5 stopni w skali Beauforta, ale będzie też deszczowo. Na Mazurach wiatr nieco słabszy. Za to można liczyć na wiele słonecznych chwil. W Grecji i Chorwacji pogodnie, gorąco i wietrznie.

Czwartek nad Bałtykiem będzie bardzo kapryśny. Chwil ze słońcem będzie bardzo niewiele. Ci, którzy zdecydowali się na urlop w Hiszpanii, mają z czego się cieszyć. Tam zapowiada się doskonała pogoda.

Ostatnie dni wakacji, w tym środa, nie zapowiadają się dobrze w Polsce i Portugalii. 31 sierpnia ma tam bowiem mocno wiać i padać. Jakby tego było mało, będzie też chłodno.

We wtorek będzie chłodno i deszczowo jedynie na Wybrzeżu. W pozostałych częściach kraju pogoda w drugi dzień tygodnia będzie ładna, ale temperatury nie przekroczą 23 st. C.

We wtorek deszcz będzie padał w Portugalii, północnych Włoszech i na polskim Wybrzeżu. W pozostałych lokalizacjach pogoda będzie sprzyjać urlopowiczom.

Południe Grecji i Bałtyk będą wietrzne, na Mazurach i na Jeziorze Solińskim ma padać deszcz, a Chorwacja będzie pochmurna - tak rysuje się pogoda dla żeglarzy na poniedziałek.

Wakacje dobiegają końca. Niebawem szkoła i pierwsze wrześniowe dni. Nie oznacza to jednak wcale, że z końcem sierpnia temperatura gwałtownie spadnie.

Ostatni weekend sierpnia kończy się chłodną i pochmurną niedzielą. Winę za pogorszenie pogody ponosi zimny front atmosferyczny, który przesuwa się na wschód Polski, niosąc ze sobą deszcz i burze.