prognoza

prognoza

Słońce w całej Europie świeci tak, jakby to nie był październik, a środek lata. W Belgii, Anglii i Polsce jest naprawdę pogodnie - można opalać się na plaży. Niedziela nie będzie odstawać od tego trendu.

W piątek pogoda we wszystkich kurortach europejskich będzie pochmurna. Wyjątkiem jest Francja, gdzie będzie najsłoneczniej. Najgorsza pogoda będzie w Stambule, gdzie popada i Cyprze, na którym wystąpią burze.

Na polskich wodach powieje z siłą do 5 st. w skali Beauforta, w Grecji i Chorwacji podobnie. Jedynie na Cykladach i w okolicach Dubrownika będzie hulać wiatr. Nad Morzem Śródziemnym będzie cieplej niż na Bałtyku o ok. 5 st. C więcej.

W czwartek pogoda dla żeglarzy w Europie ma się następująco: nie powinno padać, ale i mocno nie powieje - jedynie na Cykladach wiatr przekroczy 6 st. w skali Beauforta. Na Bałtyku, Mazurach, w Grecji i Chorwacji niebo przysłonią chmury, jednak wciąż będzie ciepło.

W czwartek chmury będą pływać po niebie nad większością europejskich kurortów. Wyjątek stanowią Cypr i Francja, gdzie turyści będą mogli cieszyć się czystym błękitem nieba. Przyjemnie również nad Bałtykiem.

Wyż rozciągający się od Półwyspu Iberyjskiego po Morze Czarne w najbliższych dniach będzie gwarantem dobrej pogody także nad Polską. Słońce i wysokie temperatury do 20 st. C zostaną z nami do końca września. Chłodne będą tylko poranki i wieczory.

Żeglarze we wtorek znowu na nadmiar wiatru nie będą mogli narzekać. Dodatkowo na Wybrzeżu popada, a w Grecji i Chorwacji będzie trochę cieplej niż w poniedziałek.

Czekają nas wybory do Sejmu i Senatu. Już 9 października wybierzemy się do urn. Ale jak się okazuje, pogoda tego dnia nam nie dopisze.

Na Wybrzeżu, Mazurach i na Jeziorze Solińskim w poniedziałek znowu nie powieje. Na chorwackich wodach będzie podobnie. W Grecji natomiast wietrznie ma być jedynie na Cykladach i Sporadach.