prognoza

prognoza

We francuskiej, włoskiej i niemieckiej części Alp temperatury nie spadną poniżej 0 st. C. W szwajcarskich kurortach - jedynie na południu i to nieznacznie. W austriackich miejscowościach narciarskich temperatury wyniosą nawet -9 st. C.

W poniedziałek pogoda w polskich kurortach narciarskich nie będzie zbytnio zimowa. Temperatury oscylować będą między 5 a 8 st. C. Wyjątki stanowią Łomnica Tatrzańska (-5 st. C) i Świeradów Zdrój (0 st. C).

Nad Polskę nasunie się wilgotna masa powietrza. Przyniesie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, które w ciągu dnia obejmą niemal cały kraj. W piątek znacznie się ochłodzi się. Na Suwalszczyźnie 1 st. C.

Zimowe doniesienia na koniec roku: biało zrobi się od piątku. Sylwestra przywitamy na mrozie. Początek Nowego Roku będzie zaś pochmurny, deszczowy i wietrzny.

W ciągu dnia pogoda będzie deszczowa niemal w całym kraju. Na słońce liczyć mogą jedynie mieszkańcy Polski południowej. Tam ma być najwięcej rozpogodzeń. Termometry pokażą do 7 st. C.

W czwartek od rana warunki drogowe w Polsce będą bardzo niekorzystne dla kierowców. W wielu miejscach kraju w jeździe przeszkadzał będzie padający deszcz, w innych mgły i zamgleni, a na Suwalszyźnie może pojawić się śnieg.

Europę południową i częściowo centralną obejmują układy wyżowe. Pozostałe obszary kontynentu zalegają niże z centrami nad północną Rosją i Szkocją.

W środę niemal w całym kraju będzie padał deszcz. Napływające z południowego zachodu cieplejsze powietrze w zetknięciu z wilgotnym podłożem nad ranem utworzy liczne mgły i zamglenia. Powinniśmy się ich spodziewać głównie w południowej i wschodniej Polsce.

Deszcz i mżawka będą utrudniać jazdę po drogach centralnej i północnej Polski. Na wschodzie kraju możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Nawierzchnie większości dróg będą śliskie.