Kanada

Kanada

Zaginieni członkowie załogi kanadyjskiego śmigłowca, który rozbił się w trakcie ćwiczeń NATO w pobliżu greckiego wybrzeża zostali uznani za zmarłych - przekazała w sobotę kanadyjska armia. Trwają poszukiwania ciał. Przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana.

Naczelni lekarze Kanady przekazali informacje o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji w kraju. Ich zdaniem w zależności od zastosowanych środków zapobiegawczych, umrzeć może od 11 do 300 tysięcy osób.

Żona premiera Kanady Justina Trudeau Sophie Gregoire uzyskała pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa. Kilka dni temu brała w Londynie udział w imprezie charytatywnej, w której uczestniczyło tysiące ludzi, w tym wielu celebrytów. Trudeau na razie nie został przebadany, ale razem z małżonką przebywa w 14-dniowej izolacji. Kanada tymczasem wprowadza kolejne środki ochronne w walce z SARS-CoV-2.

W kanadyjskiej prowincji Alberta doszło do niecodziennej akcji ratunkowej. Pomocy potrzebowały trzy kocięta przymarznięte do ziemi. Zwierzęta udało się ocalić dzięki kubkowi ciepłej kawy.