Świat

Świat

O mały włos od śmierci. Ratownicy ocalili sześćdziesięciolatka od śmierci na bagnach

Chińscy strażacy ocalili od śmierci przez utonięcie starszego mężczyznę. Odebrawszy zgłoszenie o incydencie, ratownicy pojechali uzbrojeni w linę i doholowali około sześćdziesięcioletniego człowieka do brzegu. Obecnie jego stan jest stabilny, choć niedaleko mu było "na drugi świat" - w chwili, gdy dotarła do niego dwójka ratowników, był niemalże zupełnie zanurzony.

Na północy szaro i mgliście, na południu słonecznie i ciepło

Jeden półwysep, ale dwa różne pogodowe światy. W Hiszpanii aura nie wszystkich cieszy w tym samym stopniu. Gdy północ kraju chwyta przymrozek i pojawiają się mgły, na południu świeci słońce i temperatura sięga 17 kreski powyżej zera. Pogoda sprzyja także mieszkańcom stolicy Chorwacji.

Pico de Fogo niepokoi mieszkańców wyspy. Wulkan wciąż jest aktywny

Od czasu pierwszej erupcji wulkanu na wyspie Fogo ewakuowanych zostało już ponad 1500 osób. Wybuch Pico de Fogo zniszczył dwie wioski. Jednak wulkan wciąż jest aktywny i wyrzuca z wnętrza Ziemi kolejne chmury pyłu i lawę. Nie ma ofiar śmiertelnych, ale straty finansowe są ogromne. Prezydent wzywa obywateli do wsparcia finansowego.

Śmiertelne śnieżyce w Japonii. Trzy osoby nie żyją

W Japonii trzy osoby zginęły z powodu intensywnych opadów śniegu. W niektórych miejscach w ciągu jednej doby spadło ponad metr białego puchu. Śnieżyce, które pojawiły się na północy i zachodzie tego regionu sparaliżowały drogi i lotniska.

Śniegi w Japonii. W ciągu doby spadło ponad 70 cm

W środę dwa pojedyncze układy niskiego ciśnienia zaczęły nasuwać się nad zachodnią oraz południową Japonię. Przyniosły na te obszary silny wiatr oraz śnieg. Pogoda sparaliżowała transport publiczny, również szkoły zostały zamknięte.

Pierwsze tornado od 10 lat przeszło przez Los Angeles

Chwile trwogi przeżyli mieszkańcy południowej części Los Angeles. Przez miasto przetoczyło się tornado. Żywioł zarejestrowała kamera. Ostatnie takie zjawisko mieszkańcy Miasta Aniołów mogli zaobserwować 10 lat temu.

Tysiące Kalifornijczyków ewakuowanych w obawie przed lawinami błota

Stany Zjednoczone są coraz mniejsze. Wszystko za sprawą Oceanu Spokojnego, który podkrada brzeg stanu Kalifornia. Za zaistniałą sytuację odpowiedzialna jest pogoda, która ostatnimi dniami przynosi wielkie deszcze na Zachodzie USA. Tysiące osób ewakuowano a ponad 280 tys. zostało odciętych od dostawy prądu.

Tarło rafy koralowej. "Rafa jakby się paliła"

Koralowce Wielkiej Rafy Koralowej po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy uwolniły miliony jaj i plemników do wód otaczających ten ekosystem. Jest to dość niedawno odkryte i bardzo rzadko obserwowane przez człowieka zjawisko.

Złowrogie i piękne oblicze Natury klatka po klatce

Silna nawałnica, jaka przetoczyła się przez Buenos Aires spowodowała wiele szkód. Zerwane sieci energetyczne, potopione dzielnice, uszkodzone dachy i samochody, na które spadały fragmenty połamanych drzew to tylko część szkód, jakie żywioł wywołał. Choć manifestacja sił Natury nie wszystkich uszczęśliwiła, film, na którym zarejestrowane zostały potężne wyładowania atmosferyczne z pewnością zachwyci każdego oglądającego.

"Liczy się każdy centymetr". Marica budzi przerażenie w okolicy

Mieszkańcy bułgarskiego miasta Swilengrad z coraz większym niepokojem obserwują lokalną rzekę Marica. Jej poziom podniósł się o pięć metrów, osiągając krytyczną wysokość i wciąż rośnie. - Nie spaliśmy od 24 godzin - przyznają ludzie, których domy znajdują się najbliżej nurtu. - Liczy się każdy centymetr rzeki. Zalało nas już trzy lata temu. Wówczas woda w naszym salonie sięgała do pasa - zauważają.

"Bomba pogodowa" nie słabnie. W Szkocji wiało z prędkością 180 km/h

Orkan Aleksandra przemieszcza się wolno na wschód Europy. Swoim zasięgiem obejmuje północną Francję, północne Niemcy, Skandynawię, Wielką Brytanię. Stacje meteorologiczne nieustannie odnotowują silne podmuchy wiatru. W Szkocji w porywach prędkość oscylowała na poziomie 180 km/h, a dziesiątki tysięcy gospodarstw w Wielkiej Brytanii zostały pozbawione prądu.