Najnowsze

Najnowsze

Świeża porcja śniegu w Małopolsce

W Małopolsce w piątek rano poprószył śnieg! Dostaliśmy zdjęcia zrobione o 7:30 w Skawinie przez jednego z Internautów. Czy mieszkańcy innych regionów Polski też mogą wypatrywać białego puchu?

Dżdżysty poranek, w dzień rozpogodzenia

W piątek Polska pozostanie pod wpływem wyżu, którego centrum znajduje się nad Ukrainą. Nad kraj napływa umiarkowanie ciepłe powietrze z południowego-zachodu. Pomimo tego, że ranek przywita nas mgłą i pochmurnym niebem, piątek będzie pogodny. Najcieplejszym rejonem będzie Dolny Śląsk oraz Ziemia Lubuska.

Skandynawia cierpi na brak śniegu

Skandynawowie, przyzwyczajeni do wczesnej zimy, wyczekują jej z niecierpliwością. Temperatury są nietypowo wysokie, jak na koniec listopada. Wiele ośrodków narciarskich nie może otworzyć sezonu.

"Rok temu byliśmy już po ataku zimy"

Za oknami szaro, buro i ponuro. Nic się nie chce. Taka pogoda przynosi ze sobą znużenie i ból głowy. Ale to nic w porównaniu z sytuacją w Polsce sprzed roku. Wtedy to się działo.

Urzędnicy sprawdzą, czym ogrzewacie domy

Olsztynianie, którzy ogrzewają swoje domy kominkiem lub piecem mogą w tym sezonie grzewczym spodziewać się wizyty kontrolerów. Służby sprawdzą, czy za ciepłem w pomieszczeniach nie stoi przypadkiem nielegalne spalanie odpadów. Grozi za to mandat w wysokości 500 zł.

Fobos-Grunt znowu nadaje

Stacji naziemnej ESA w Perth po raz kolejny udało się nawiązać łączność z rosyjską sondą Fobos-Grunt. Tym razem udało się odebrać telemetrię, czyli informacje o stanie statku.

Lawina błota niszczyła wszystko na swojej drodze

Śmiertelnie niebezpieczne lawiny błotne, które razem z ulewnym deszczem nawiedziły w nocy z wtorku na środę południe Włoch, niszczyły wszystko, co znalazło się na ich drodze. W miastach trwa teraz wielkie sprzątanie.

W weekend silny wiatr. Porywy nawet do 100 km/h

Od soboty czeka nas załamanie pogody. - To będą rewolucyjne zmiany - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo. Najbardziej dokuczliwy będzie silny wiatr, którego porywy w niedzielę będą dochodzić do 90 km/h, a na wybrzeżu nawet do 100 km/h.

Kenneth osłabł przez końcem sezonu

Huragan o imieniu Kenneth szalejący na wschodnim Pacyfiku osłabł. W środę wieczorem miał 1 kategorię w skali Saffira - Simpsona, ale w czwartek rano był już tylko burzą tropikalną. Według ekspertów dni ostatniego w sezonie huraganu są już policzone.

Japonia: trzęsienie ziemi w okolicach Fukushimy

W okolicach uszkodzonej japońskiej elektrowni Fukushima I doszło w czwartek nad ranem czasu lokalnego do silnego trzęsienia ziemi. Na razie nie ma doniesień o jakichkolwiek szkodach lub ofiarach w ludziach. Nie został również ogłoszony alarm przed tsunami.

Szadź i mgły w niemal całym kraju

Szadź i mgły, ograniczona widzialność i możliwe śliskie drogi. Takie warunki do jazdy szykuje nam pogoda w czwartek nad ranem w całej Polsce z wyjątkiem północnego zachodu. Później w ciągu dnia warunki do jazdy będą dobre w całym kraju.

Jezioro Solińskie: woda najniżej od 8 lat

Jezioro Solińskie ucierpiało z powodu trwającej od trzech miesięcy w Polsce suszy. Jeśli poziom wody jeszcze spadnie, to przestanie funkcjonować zależna od akwenu elektrownia.

Po zdrowie i szczęście do sauny

Idzie zima, czas więc rozpocząć sezon wylegiwania się w saunie. Na pewno nie będą to stracone minuty. Naukowcy dowodzą, że wysoka temperatura panująca w jej wnętrzu pomaga uporać się z chorobami serca i uwalnia hormony szczęścia.

Czarna dziura pochłania ogromną gwiazdę

Cygnus X-1 to potężna czarna dziura znajdująca się w pobliżu aktywnych formacji gwiazd Drogi Mlecznej. Ma aż 700 lat świetlnych średnicy. Naukowcy NASA wyjaśniają, co przedstawia ilustracja powstała dla zobrazowania ich ustaleń. Cygnus X-1 zjada na niej gigantyczną gwiazdę.

Tysiącletnia kuchnia odkryta

Archeolodzy odkryli w południowo-wschodnim Meksyku pozostałości kuchni w królewskim pałacu Majów sprzed ponad 1000 lat. Pomieszczenie ma 40 metrów długości i 14 szerokości. Nie powstydziłby się jej nawet najbardziej wykwintny szef kuchni.

Już wkrótce przykryje nas biały puch

W ciągu najbliższej doby Polska nadal będzie pod wpływem wyżu znad Ukrainy, tylko na północy kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Najdokładniejsze zdjęcia Ziemi? Wprost z nowego satelity NASA

Satelitę nazwano NPP, a 21 listopada umieszczono na nim najnowszą technologię do fotografowania naszej planety (VIIRS). Już w dwa dni później NASA opublikowała zrobione przy pomocy innowacyjnego urządzenia zdjęcia. Zaprezentowana przez agencję kosmiczną fotografia przedstawia wybrzeża Florydy.

Chip na nogę i w drogę

Pierwsze pingwiny uratowane z wycieku ropy naftowej ze statku Ren, który w październiku osiadł na rafie u wybrzeży Nowej Zelandii, zostały we wtorek wypuszczone na wolność.

Potężny cios dla światowego dziedzictwa

Woda w Tajlandii powoli zaczyna opadać. Eksperci zaczynają oceniać zniszczenia starożytnych świątyń, dokonanych przez największą powódź od pół wieku. I nie mają dobrych wieści.

Księżyc zakryje 90 proc. Słońca

W najbliższy piątek nadarzy się okazja do obserwacji częściowego zaćmienia Słońca. Niestety, nie z terenu Polski. Zobaczą je mieszkańcy najdalej na południe wysuniętych połaci globu.

Deszcz, śnieg, sztorm i fen. Jeszcze w tym tygodniu

W czwartek i piątek pogoda niewiele się zmieni. Ale niespodzianki czekają nas w kolejnych dniach. W niedzielę w Sudetach będziemy mieli do czynienia ze zjawiskami fenowymi, a na Bałtyku siła wiatru wzrośnie do 10 stopni w skali Beauforta. Co jeszcze zdarzy się w pogodzie?

Smażysz, dusisz i gotujesz? Uważaj na czym

40 procent oliwy, sprzedawanej w supermarketach we Włoszech, zawiera pleśń, 16 procent wyprodukowano z zepsutych oliwek, a 8 procent jest przestarzała - takie są wyniki badań, przeprowadzonych przez trzy rolnicze stowarzyszenia.

Nawiązano kontakt z rosyjską sondą Fobos-Grunt

Należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) stacja śledzenia lotu satelitów w australijskim Perth nawiązała kontakt z rosyjską sondą Fobos-Grunt. To pierwszy sygnał, jaki odebrano z Ziemi od chwili rozpoczęcia tej misji na Marsa 8 listopada.