Najnowsze

Najnowsze

Mokry śnieg uprzykrzy jazdę na nartach

Pomimo pokrywy śnieżnej o grubości kilkudziesięciu lub nawet ponad stu centymetrów, warunki narciarskie w Polsce będą utrudnione. Wszystko przez mokry śnieg i słabą widoczność.

Wakacyjne wspomnienia z 604-metrowego klifu

Jeden z Reporterów 24 spędził lato w Norwegii. Na Kontakt Meteo przesłał ponad 100 zdjęć, które są wspomnieniem jego wyprawy na klif Preikestolen. Zobaczcie niezwykłą galerię, która przybliży wam to miejsce.

Od piątku coraz więcej śniegu

Od czwartku 12 stycznia do poniedziałku 16 stycznia spodziewamy się, i to na terenie całego kraju, dużego zachmurzenia oraz porywistego wiatru. Z chmur spadnie też śnieg, który dotąd najczęściej pojawiał się głównie w górach.

Ruszył wyciąg na Goryczkowej. Pierwszy raz w tym sezonie

W środę po raz pierwszy w tym sezonie narciarskim ruszył wyciąg z Hali Goryczkowej na Kasprowy Wierch. Na stoku leży ponad metr śniegu, warunki są dobre, więc komisja składająca się z przyrodników, ratowników górskich i przedstawicieli Polskich Kolei Linowych zadecydowała we wtorek, że w Kotle Goryczkowym można jeździć.

Do Australii zbliża się Heidi. Jest silna i ulewna

Australijskie służby meteorologiczne ostrzegają mieszkańców północno-zachodniej części kontynentu przed zbliżającym się do wybrzeża tropikalnym cyklonem Heidi. Siła wiatru została określona jako "niszczycielska".

Austria wraca do normy po ataku zimy

Władze zachodniej Austrii opanowują sytuację po tym, jak silne opady śniegu w nocy z niedzieli na poniedziałek odcięły region Vorarlberg od reszty kraju. Wraca do normy komunikacja, a turyści ruszają na trasy narciarskie.

Czarna dziura wystrzeliła "pociski" materii

Międzynarodowy zespół astronomów i astrofizyków zbadał niezwykły kosmiczny proces. Superszybkie wiązki gazów, zamiast być pochłonięte przez czarną dziurę, zostały z niej wyrzucone w przestrzeń kosmiczną niczym pociski.

Wilczy Szaniec do wynajęcia. Za pół miliona rocznie

Przetarg na dzierżawę dawnej kwatery Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży koło Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie) ogłosiły Lasy Państwowe. Może wynająć ją każdy, kto zna się na turystyce, wyremontuje obiekt i zapłaci prawie pół miliona złotych rocznie.

Alaska w trzymetrowym śniegu

Gwardia Narodowa pomaga mieszkańcom miasta Cordova uporać z ponad trzema metrami śniegu, jaki spadł na Alasce. To wyjątkowo śnieżna zima. W ciągu pięciu tygodni spadło tyle śniegu, co zwyczajowo w całym sezonie.

Stan wyjątkowy w Serbii. Zaatakowała zima

Stan wyjątkowy w Serbii. Powodem niespotykany od 20 lat atak zimy. Padający śnieg odciął od reszty kraju jeden z regionów. Zerwane są linie energetyczne i telefoniczne.

Epoka lodowcowa? Nie wcześniej niż za 1500 lat

W ciągu najbliższych 1500 lat nie grozi nam epoka lodowcowa - ustalili naukowcy z renomowanych światowych uniwersytetów. Według ich wyliczeń zlodowacenie nie przyjdzie, dopóki nie zmniejszymy ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Na razie powinniśmy obawiać się czegoś zupełnie odwrotnego, czyli wzrostu globalnej temperatury - ostrzegają.

Dobre warunki jedynie na południu

Warunki drogowe w przeważającej części kraju będą niesprzyjające. Jazdę utrudniać będzie głównie padający deszcz. Lokalnie, na Pomorzu Gdańskim, przeszkadzać będzie też silny wiatr.

Mokro, ale cieplej. W dzień nawet 8 st. C

W środę na pogodę będzie wpływać niż z centrum nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód Polski przemieszczać się będzie front atmosferyczny. Dodatkowo napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Alarm przed tsunami odwołany

Rząd Indonezji odwołał ostrzeżenie o możliwym tsunami po trzęsieniu ziemi, które odnotowano na Oceanie Indyjskim, około 400 km na zachód od indonezyjskiej Sumatry. Mieszkańcy obawiali się nadejścia fali podobnej do tej, która zniszczyła region 26 grudnia 2004 roku. Zginęło wówczas ponad 200 tys. osób.

"Zima powoli zaczyna się rozkręcać"

W drugim tygodniu stycznia doczekaliśmy się zimowej aury. W niektórych rejonach kraju od rana spadło nawet 10 cm białego puchu. Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia przedstawiające ośnieżone drogi, domu, a nawet skocznie narciarskie w ich okolicach.

Góry czekają na narciarzy. Może być mroźno

W środę w polskich kurortach narciarskich termometry pokażą między 4 a -7 st. C. Najzimniej będzie w Świeradowie-Zdrój, Łomnicy Tatrzańskiej i Jasnej-Chopok. Wszędzie w górach panują dobre warunki do jazdy na nartach.

Jest słońce i jest śnieg. Alpy idealne na narty

W środę w Alpach, czy to przy 5 st. C, czy przy -9 st. C - wszędzie świecić będzie słońce, a śniegu nie zabraknie. W Austrii i Szwajcarii będzie go nawet powyżej 2 metrów. Jedynie na południowym-wschodzie Francji chmury mają przysłonić niebo.

Zbadają pierwsze naturalne trzęsienie ziemi w Wielkopolsce

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zbadają region w Wielkopolsce, w którym 6 stycznia tego roku zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy o sile 3,9 stopnia w otwartej skali Richtera były pierwszym naturalnym trzęsieniem ziemi na tym terenie odkąd istnieją źródła pisane.

Coraz więcej śniegu w górach. "To już trójka"

W polskich górach spadło minionej doby średnio od 5 do 10 cm śniegu. Warunki w kurortach narciarskich poprawiają się. Pod koniec tygodnia rozpocznie się ochłodzenie, wystąpią opady śniegu, które cieszą już wszystkich planujących wyjazd w góry w okresie ferii. Wszystko wskazuje na to, że w górach zima zostanie na dłużej. Ale uwaga - wzrosło zagrożenie lawinowe!

Groźne osunięcia ziemi w Brazylii

Osunięcia ziemi i lawiny błotne po kilkudniowych ulewach zabiły co najmniej osiem osób w południowo-wschodniej Brazylii. 13 osób uznano za zaginione. Mimo ostrzeżeń władz przed kolejnymi opadami ludzie nie chcą opuszczać zagrożonych terenów.

Perły u wybrzeży Portugalii. "To ewenement"

Zespół badaczy z portugalskiego Instytutu Doświadczeń Morskich oraz z Uniwersytetu Algarve znalazł perły w ostrygach wyłowionych w regionie plaż południowej Portugalii. Naukowcy przeprowadzą teraz specjalistyczne badania, bo perłodajne mięczaki to bardo rzadkie zjawisko w tej części świata.

Gotowała w garnku tygrysa

Wietnamska policja zatrzymała kobietę podczas gotowania tygrysa. Przyrządzała w ten sposób ekskluzywny lek z drapieżnika, stosowany jako przeciwbólowy.

Wyspa powstała w trzy tygodnie. Zobacz nowy ląd

Nowa wyspa, która pod koniec grudnia powstała w wyniku podwodnej erupcji wulkanu na Morzu Czerwonym, przybrała konkretne kształty. Najnowsze zdjęcie satelitarne pokazuje, że jest już podobnej wielkości, co jej sąsiadki z archipelagu.