Najnowsze

Najnowsze

"Krowie wymiona" na niebie

Dość niezwykłe, a na pewno piękne chmury sfotografowała Reporterka 24. - To przypominający wymiona Cumulonimbus mammatus - wyjaśnia Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

I po urlopie, czyli trudny poniedziałek

Poniedziałkowy poranek zawsze jest niełatwy, czyli nigdy nie jest łatwy. Zwłaszcza po urlopie. Z dzisiejszej perspektywy zaiste lekkomyślnym wydaje mi się ilość i jakość zaplanowanych działań.

Kolejny dzień z burzami i deszczem

Poniedziałek nie zapowiada się ciekawie. Chociaż niebo zacznie się przejaśniać, w wielu miejscach kraju pojawią się przelotne burze. Prawie wszędzie będzie padać deszcz, a miejscami nawet grad. Na szczęście tak wyglądać będzie jedynie początek tygodnia.

Grad wielkości jajek, ulewy i pioruny

Niedziela w wielu regionach Polski upływa pod znakiem burz. Najaktywniejsza strefa nawałnic znajdowała się w pasie od Gorzowa Wielkopolskiego po Łódź. Reporterzy 24 chwycili za aparaty i przesłali nam zdjęcia przedstawiające sytuacje w ich miejscowościach.

Zagraniczne kurorty wciąż upalne

Za granicą wciąż piękna, słoneczna pogoda. Nawet jeśli na niebie pojawią się chmury, to tylko na chwilę. "Najchłodniej" jest w Portugalii, bo 21 st. C. W pozostałych miejscach pogoda jest po prostu wyborna. Najgorętszym krajem wciąż jest Turcja.

Polskie jeziora i morze będą niespokojne

Pogoda sprzyjać będzie żeglującym po wodach Grecji i Chorwacji. Jednak nie ma tam, co liczyć jutro na dobre wiatry. W Polsce z kolei aura będzie idealna dla lubiących pływać w trudniejszych warunkach - na morzu i jeziorach będzie grzmiało i padało.

111 osób wciąż zaginionych po katastrofie na Wołdze

111 osób z rosyjskiego statku "Bułgaria", który zatonął na Wołdze, jest zaginionych. Jak dotąd potwierdzono jedną ofiarę śmiertelną. Według najnowszego komunikatu rzecznika ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, na pokładzie znajdowało się łącznie 188 osób.

Drżą dwa islandzkie wulkany. Wybuchną?

"Zerwany most, poważne uszkodzenia dróg i zalania" - relacjonuje z Islandii @Leszek Wasilewski, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia zrobione w okolicy miejscowości Vik, znajdującej się w południowej części wyspy. Przyczyną zniszczeń jest wulkan Katla, który wykazuje się w ostatnich dniach wzmożoną aktywnością.

Wysoki poziom wód w dorzeczu środkowej Wisły

Intensywne opady deszczu, które przechodzą wraz z burzami przez Polskę, mogą w najbliższym czasie spowodować podniesienie się poziomu wody w rzekach. Na Kamiennej w Wąchocku będzie utrzymywał się stan alarmowy – informuje IMGW.

Gorące, namiętne, burzowe lato

Po bardzo gorącej i raczej pogodnej sobocie przyszła niedziela, która nas zupełnie inaczej potraktowała. Pokropiła deszczem, podlała ogródki, hałasowała, błyskała i pozalewała.

We wtorek przyjdzie lato. Potrwa do piątku

Po nieprzyjemnym weekendzie, podczas którego w prawie całej Polsce wystąpiły gwałtowne burze i opady deszczu, czeka nas stopniowa poprawa pogody. Następny tydzień zapowiada się obiecująco.

Ciśnienie będzie spadać. Niekorzystne biometeo

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa wraz z układem frontów atmosferycznych pozostanie nad Polską. Nad zachodnie dzielnice napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie (PPm) znad Morza Norweskiego, natomiast pozostała część kraju pozostanie w gorącym i wilgotnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego (PZ).

Śmiertelny wypadek w Tatrach

- Ratownicy TOPR w rejonie Suchych Czub Kondrackich w Tatrach Zachodnich odnaleźli w niedzielę ciało turysty, który spadł ze skał z wysokości około 60 metrów - poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Witek.

Skutki nocnych burz w Czechach

Połamane drzewa, uszkodzona sieć energetyczna i zalane piwnice to efekt burz, które w nocy z soboty na niedzielę przeszły nad Czechami. Utrudniona jest komunikacja drogowa i kolejowa. Nie ma ofiar w ludziach.

Zaczęły się na zachodzie, doszły do centrum. Burze w całym kraju

Dzisiejsza noc nie należała do najspokojniejszych na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i na Pomorzu Zachodnim. Spore wyładowania atmosferyczne odnotowano w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Nad ranem burze zaczęły przemieszczać się do centrum kraju. Około 12.00 doszły do Warszawy.

"Lodowcowa powódź" w Islandii. Powodem wulkan?

Najprawdopodobniej wzrosła aktywność wewnątrz islandzkiego wulkanu Katla. Jest to jeden z największych wulkanów na wyspie. Władze starają się opanować sytuację, która nie jest aż tak groźna, jak się wydawało na początku.

1600 ton śmieci na ulicach Neapolu

Z każdym dniem na ulicach Neapolu rośnie ilość niewywiezionych śmieci i irytacja miejscowej ludności. Wybuchają tam dziesiątki pożarów, wywoływanych także przez mieszkańców. Demonstrują w ten sposób swoją bezradność wobec władz. Sytuacja sanitarna pogarsza się.

Piorun uderzył w wieżę kościoła. 500 osób ewakuowanych

W Kłobucku, niedaleko Częstochowy w wieżę kościoła uderzył piorun, który wywołał pożar we wnętrzu budynku. Z ogniem walczyło dziewięć jednostek straży pożarnej. Z kościoła ewakuowano około 500 osób, ponieważ w trakcie zdarzenia odbywała się msza.

Polska prezydencja ośmieliła ekologów

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego UE poprzez rozwój odnawialnych źródeł energii i poprawę efektywności energetycznej - to główne oczekiwania ekologów wobec polskiej prezydencji. W Sopocie w poniedziałek i wtorek spotkają się ministrowie środowiska UE.

Całe dziesięciolecia zajmie sprzątanie toksyn w Japonii

Premier Japonii Naoto Kan zapowiedział, że proces usuwania i neutralizowania substancji toksycznej w rejonie uszkodzonej podczas trzęsienia ziemi elektrowni jądrowej Fukushima zajmie wiele dziesiątków lat. Kan zaprezentował po raz pierwszy długoterminowy program operacji usuwania skażeń.

Postawili 33 ule na... lotnisku

Chicagowskie O'Hare jest pierwszym lotniskiem w USA z pasiekami. Na terenach zielonych tego portu lotniczego ruszyła profesjonalna hodowla pszczół. Amerykanie inspirowali się pomysłem Niemców.

Jak jest? Pogoda okiem meteorologa

Bałkany, Półwysep Apeniński, Ukrainę i Białoruś obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Trzęsienie ziemi w Japonii. Fukushima ewakuowana

Trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę rano czasu lokalnego północno-wschodnią Japonię. Ogłoszone początkowo ostrzeżenie o fali tsunami zostało odwołane po dwóch godzinach. Wstrząsy nie spowodowały ofiar w ludziach ani strat materialnych.

Europejskie plaże pełne. Nad Bałtykiem zimno

Turyści, którzy zdecydowali się wypoczywać w Polsce mogą poczuć nieprzyjemne ukłucie zazdrości. Niedziela w europejskich kurortach znowu zapowiada się słonecznie i upalnie. Przydałoby się, żeby taka sama pogoda zawitała nad Bałtykiem.

Po jeziorach mazurskich nie da się żeglować. To może Cyklady?

Niedzielna pogoda nie będzie zachęcała żeglarzy do wypłynięcia w rejs po mazurskich jeziorach. Przez cały dzień towarzyszyły im będą ciemne chmury, opady deszczu i burze, lokalnie silne. Tym, co mają odrzutowiec lub czarodziejski pierścień, polecamy przenieść się na Cyklady.

Inspekcja w Edynburgu. Przeprowadzka pand coraz bliżej

Przedstawiciele z centrum hodowli pand w Wolong w chińskiej prowincji Syczuan przyjechali na wizytację do edynburskiego zoo. Mają tylko trzy dni na sprawdzenie czy niedawno wybudowane w nim obiekty są odpowiednie dla dwójki ich podopiecznych. Dwie pandy, Tian Tian i Yuang Guang, przeprowadzą się z Chin do Edynburga.

Jak długo można się opalać?

I stało się. W Polsce jest pięknie, słonecznie i gorąco. W warszawie nad Wilanowem unoszą się urokliwe cumulusy (humilis), o podstawie wysokiej ok. 1400 m npm. I tak letnio zrobiło się prawie w całym kraju.