Najnowsze

Najnowsze

Pałac Kultury ledwie widać. Mgła nad Warszawą

Gęsta mgła unosiła się we wtorkowy poranek w wielu miejscach Polski. Warszawa właściwie całkiem zniknęła pod białą pierzynką, o czym możecie się przekonać oglądając zdjęcia Reporterów 24. - To tzw. mgła radiacyjna - stwierdza synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

Zobacz najnowsze zdjęcia asteroidy

Należąca do NASA antena sieci Deep Space Network, wychwyciła najnowszy wizerunek 2005 YU55, asteroidy, która w ciągu kilkunastu godzin zbliży się do Ziemi. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z 7 i 6 listopada.

"Krater miałby wielkość Śródmieścia"

Dziś po północy w pobliżu Ziemi przeleci wielka asteroida. To największy znane do tej pory ciało, mijające naszą planetę w tak niewielkiej odległości. - Uderzenie w Ziemię obiektu tych rozmiarów skutkowałoby powstaniem krateru wielkości warszawskiego Śródmieścia, ale zniszczenia sięgałyby dużo poza granice Warszawy – mówi portalowi TVN Meteo Karol Wójcicki, astronom z Centrum Nauki Kopernik.

Ziemia zatrzęsła się w Japonii

6,8 stopni w skali Richtera - tyle wyniosła siła trzęsienia ziemi, które nawiedziło we wtorek tereny u wybrzeży wyspy Okinawa na południu Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami nie wydano. Nie ma też żadnych doniesień o ofiarach, ani zniszczeniach.

Kajak zamiast gondoli. Wenecja pod wodą

Ulic, po których można chodzić, w Wenecji jest niewiele. Po przejściu nawałnic w ubiegły weekend jest ich jeszcze mniej. Woda zalała m.in. słynny Plac św. Marka - jej poziom wynosi tam obecnie 100 cm. Pomysłowi turyści znaleźli jednak sposób, by mimo wszystko zwiedzać uroki miasta.

Mamy już zimę. Zimę słoneczną

Rozpoczął się okres zwany przez astronomów "zimą słoneczną". - Półkula Północna jest w takim położeniu, że dociera do niej najmniej słońca w roku - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. - Jednak do prawdziwej zimy, zwłaszcza termicznej, jeszcze nam daleko - dodaje.

Naukowcy: wiemy, jak uratować Ziemię

We wtorek zbliży się do nas wielka asteroida. Choć na razie nie ma niebezpieczeństwa, że 2005 YU55 uderzy w Ziemię, niewykluczone, że w przyszłości czeka nas spotkanie tego typu. Jeśli chcemy uniknąć losu dinozaurów, które zostały dosłownie "wymiecione" przez asteroidę 65 milionów lat temu, będziemy musieli któregoś dnia stawić czoła temu kosmicznemu zabójcy.

Mgła uwolniła turystów spod Mount Everestu

Turyści uwiezięni przez kilka dni u stóp Mount Everestu, wreszczcie mogą odetchnąć z ulgą. - Ponad 20 lotów zostało wznowionych w poniedziałek, a więcej samolotów opuści Luklę na początku tego tygodnia - podała agencja informacyjna Asociated Press.

Czy jesień to najgorsza pora roku?

Nawiązując do dyskusji naszych internautów na temat warunków pogodowych w Polsce w różnych porach roku, spieszę z wyjaśnieniem, że w każdej porze roku występują takie czynniki atmosferyczne, które nasze życie uprzyjemniają bądź uprzykrzają. Upał i burze powodują osłabienie i znużenie, zwolnioną reakcję na bodźce. Silny wiatr wzmaga w nas drażliwość. Brak światła słonecznego pod warstwą ciemnych chmur sprzyja depresji i spowalnia koncentrację.

Wielka deportacja dzików

Władze Bydgoszczy rozpoczęły właśnie akcję odławiania i wywożenia dzików, które pojawiają się na osiedlach mieszkaniowych w poszukiwaniu jedzenia. Dzikie zwierzęta sieją popłoch wśród Bydgoszczan, dlatego trafią w okolice Miastka (woj. pomorskie), by nie mogły wrócić.

Włosi w żałobie. Dwa tygodnie, 20 ofiar śmiertelnych

W Genui ogłoszono żałobę. Jak dotąd, na skutek nękających kraj od dwóch tygodni nawałnic, zginęło 20 osób, a dwie zaginęły. Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ w niektórych częściach Italii, np. w Piemoncie, wciąż utrzymuje się alarm powodziowy.

Śnieg kontra plaża. Co wybieracie: zima czy lato?

Na forum TVN Meteo rozgorzała prawdziwa walka. Toczy się między zwolennikami lata i upałów a miłośnikami mrozu i śniegu. Argumenty są różne, zdania podzielone. Chcemy rozstrzygnąć spór i pytamy: co lepsze? Lato czy zima?

Szkockie pandy dostały własną kratę

Yang Guan i Tian Tan, dwie pandy, które wkrótce zawitają do edynburskiego zoo będą miały swoją szkocką kratę. Wzór będzie odzwierciedlać umaszczenie tych zwierząt.

Szykuje się rewolucja na stokach

MSWiA chce wprowadzić nowe przepisy, określające ilość miejsca przypadającego na stoku na jednego narciarza, pisze "Rzeczpospolita". Tych z roku na rok jest coraz więcej. Według ostatnich wyliczeń 3-4 mln.

Kierowcy nie będą narzekać na pogodę

W poniedziałek pogoda nie będzie utrudniać jazdy kierowcom. Będzie ciepło, a w większości Polski też słonecznie. Jedynie nad ranem należy zachować dodatkową ostrożność na drogach - na wschodzie pojawią się mgły i lokalne zamglenia.

W poniedziałek nawet 16 st. Celsjusza

W tym roku jesień zdecydowanie dopisuje mieszkańcom Polski. Mamy początek listopada za pasem, a siódmego dnia miesiąca dalej ciepło i pogodnie. Na Dolnym Śląsku ma być nawet do 16 st. C.

Pająki ratowały się przed powodzią. Zobacz efekty

Powodzie, które nawiedzają Pakistan, oprócz zniszczeń, przyczyniają się do powstawania nowych zjawisk. Pająki, które chciały uniknąć zatopienia podczas zalania prowincji Sindh, zgromadziły się na drzewach i tam dalej prowadziły swój żywot. Efekt? Setki drzew owiniętych w pajęczyny.

Naukowcy nie ustają w poszukiwaniu życia w kosmosie

Najczęściej spotykane w kosmosie gwiazdy, tzw. czerwone karły, są w stanie bardziej podtrzymywać życie na planetach, które krążą wokół nich, niż wcześniej sądzono. Do takich wniosków doszli brytyjscy badacze z Uniwersytetu w Reading oraz z Ośrodka Badawczego NASA.

Zabiją dwa miliony drozdów, żeby zrobić tapas

Około 4 milionów migrujących na zimę ptaków zginie w męczarniach. Wszystko dzięki nielegalnym pułapkom na wschodzie Hiszpanii. Umierać będą powoli po to, by znaleźć się w menu restauracji serwujących tapas.

Będzie coraz chłodniej. 21 listopada nawet 1 st. C

Najbliższy poniedziałek będzie jeszcze ciepły, na termometrach zobaczymy nawet 16 st. Celsjusza. Niestety już od wtorku temperatura zacznie się stopniowo obniżać. Długi weekend będzie chłodny, a 22 listopada temperatura może spaść nawet do 1 st. C.